Výstavy
Poté, co setřásly svazující korzety a shodily těžké účesy, nastala pro ženy v meziválečném období nová, v mnohém svobodnější doba. První republika razila zcela nový pohled na ženu a její roli v moderní společnosti. Jak se odrazil v tehdejší vizuální kultuře – v uměleckých dílech i třeba dobových časopisech –, se dozvíte v Pražákově paláci.

Výstavy – celý článek
18. 3. 2020
Známe jejich díla, ale velmi často ne jejich tváře. Přední domácí fotograf Karel Cudlín (*1960) vytvořil velkou sérii portrétů současných českých spisovatelů, z nichž třicítku můžete až do 18. března 2020 objevovat (kde jinde než) v Moravské zemské knihovně.

Výstavy – celý článek
7. 3. 2020
Chtělo by se napsat, že jsou to snímky, které mluví samy za sebe. Komentář k nim je však prostě nutný, přestože jde o opravdu špičkové fotografie – oceněné v prestižní soutěži Czech Press Photo 2019. Tedy záběry, které již odvál čas a nové události.

Výstavy – celý článek
29. 2. 2020
Letohrádek Mitrovských opět přivítá repliky českých korunovačních klenotů. S jejich pomocí si výstava navíc klade za cíl provést návštěvníka životy 22 českých králů, kteří jimi byli korunováni. Klenoty se do Letohrádku vracejí po pěti letech, tentokrát obohaceny právě o příběhy vladařů.
Výstavy – celý článek
22. 2. 2020
Karol Sidon, Jáchym Topol, Bianca Bellová, Arnošt Goldflam, Jiří Hájíček, Jaroslav Rudiš, Ivan Binar a mnohé další významné osobnosti české literatury zachytil svým objektivem fotograf Karel Cudlín. Výstava fotoportrétů Tváře české literatury měla premiéru loni v Městské knihovně v Lipsku v rámci doprovodného programu tamního knižního veletrhu, na němž se Česká republika po dlouhých 24 letech představila jako hlavní hostující země.
Výstavy – celý článek
15. 2. 2020
Stálá expozice v Místodržitelském paláci neměla příliš vysokou návštěvnost, a nejen proto se vedení Moravské galerie rozhodlo vytvořit expozici novou. Nese lakonický název Brno předměstí Vídně.
Výstavy – celý článek
5. 2. 2020
Do Společenského centra městské části Brno-sever docestovala putovní výstava Příběh Černých Polí. Navazuje na populární procházky po Černých Polích pořádané Muzeem Brněnska sídlícím ve vile Löw-Beer, jež pod č. p. 22 krášlí ulici Drobného. Výstava mapuje architekturu této vilové čtvrti, jejímž klenotem není zdaleka jen slavná vila Tugendhat. Je přístupná od pondělí do pátku v čase od 9.00 do 17.00.
Výstavy – celý článek
2. 2. 2020
Vila Stiassni se uprostřed zimy zahalila do květinového hávu. V letošním roce totiž uplynulo magických 111 let od svatby jejích majitelů, Alfreda a Hermine Stiassni. "Proto se celá květinová výstava ponese ve svatebním duchu. Nebudou chybět dokonce ani dobové svatební šaty a doplňky," uvedla k výstavě kastelánka vily Kateřina Konečná.

Výstavy – celý článek
28. 1. 2020
Především dámská městská móda z období mezi lety 1880 až 1925 je k vidění na nově zpřístupněné výstavě Moravského zemského muzea nazvané Jako růže. Móda zrcadlem doby. Exponáty pečlivě vybrané ze sbírek Etnografického ústavu MZM jsou zasazeny do dobového kontextu, který módu ovlivnil a ovlivňuje vždy. 
Výstavy – celý článek
27. 1. 2020
Pojďme se podívat na totalitní minulost z technického hlediska. Kde jinde než v Technickém muzeu? O ostraze státních hranic vypráví k 30. výročí konce nesvobody výstava Za železnou oponou. Jakým technickým vybavením disponovali příslušníci Pohraniční stráže? Jak vypadaly signální stěny a zátarasy? Dozvědět se to můžete až do 3. května 2020.
Výstavy – celý článek
19. 1. 2020
Starší články ze sekce Výstavy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Kolektiv autorů
Krvavý Bronx
Druhé město, Host
Populární čeští spisovatelé se inspirovali motivy z „černé kroniky“, a tak vznikla obsáhlá povídková antologie. Jejich texty se týkají a dotýkají brněnské čtvrti známé jako Bronx, což není její oficiální název: takhle se sociálně vyloučené lokalitě už dobrých třicet let říká. Všechny ty zprávy a zprávičky ovšem pocházejí z druhé poloviny 19. století – a jasně ukazují, že velký nepokoj a sociální drama nesla v sobě tahle městská část už v časech, kdy se jí ještě říkalo prostě Cejl. Irena Dousková, Kateřina Tučková, Ludvík Němec, Alena Mornštajnová, Bianca Bellová, Martin Reiner, Michal Konečný, Štěpán Kučera, Dora Kaprálová, Michal Sýkora, Petra Dvořáková, Jan Němec, Petr Stančík, Ondřej Hübl, Václav Kahuda či Petra Soukupová.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+