Výstavy

Na první pohled tady není co řešit. Fotografie z revolučního roku 1989 od jednoho z našich nejlepších reportážních fotografů. Přesto zde o překvapení není nouze. Především proto, že jde o jedny z jeho prvních snímků a vám se dnes nebude chtít věřit, že takový fotograf již tehdy nepůsobil jako profesionál.

Výstavy – celý článek
17. 10. 2019
O izraelské umělecké scéně máme v našich luzích a hájích jen pranepatrnou představu. O to neobvykleji může působit představení soudobé tvorby 16 výtvarných umělců ze státu, který si oficiálně vydobyl své místo na slunci již roku 1948, ale až dosud je jeho existence předmětem politických a hlavně vojenských konfliktů.

Výstavy – celý článek
5. 10. 2019
Jak vytvořit veřejná prostranství ve 21. století? Kdy se v Brně začne stavět více nových bytů? Jak bude vypadat nová čtvrť Trnitá? Na tyto a další otázky odpoví výstava 3 roky pro Brno, která mapuje tříletou činnost Kanceláře architekta města Brna.

Výstavy – celý článek
25. 9. 2019
Výtvarnou scénu současného Izraele prozkoumá výstava Drop Dead Funny v brněnském Domě pánů z Kunštátu. Kurátorka Sally Haftel Naveh vybrala díla 16 vizuálních umělců a umělkyň mladé a střední generace, které spojuje záliba v černém humoru, grotesce a parodii, s níž nahlížejí konflikty týkající se rasy, genderu, ideologie a společenských konvencí. Unikátní výstava je k vidění od 11. září do 3. listopadu 2019.
Výstavy – celý článek
15. 9. 2019
Friedrich Weinwurm byl nejvýznamnějším představitelem architektonické avantgardy na Slovensku. Díky jeho stavbám získala Bratislava během první republiky moderní tvář. Nepříliš známého židovského architekta představí vůbec poprvé české veřejnosti výstava Muzea města Brna, připravená ve spolupráci se Slovenskou národní galerií. Výstava Architekt Friedrich Weinwurm: Nová cesta bude k vidění na hradě Špilberku až do 3. listopadu 2019.
Výstavy – celý článek
1. 9. 2019
Galerie Celnice v areálu Vily Löw-Beer v Brně o prázdninách pravidelně hostí putovní výstavy fotografií světových kulturních a přírodních památek pod ochranou UNESCO. Výstava Poznej světové dědictví UNESCO zde letos v srpnu představí jedinečná místa Švýcarska, Slovenska i asijských států (Japonsko, Indonésie, Nepál a další).
Výstavy – celý článek
2. 8. 2019
Alfons Mucha je znám především jako jeden z tvůrců dekorativního secesního stylu, autor divadelních a reklamních plakátů a také jako malíř obrazového cyklu Slovanská epopej. V obecném povědomí už tolik není, že na počátku své úspěšné kariéry, kterou zahájil v Paříži, se zabýval hlavně časopiseckou a knižní ilustrací. Dosáhl v této oblasti úspěchu, a i když se později zaměřoval více na jiné umělecké oblasti, práci pro knihy a časopisy se stále průběžně věnoval.
Výstavy – celý článek
20. 7. 2019
V sobotu 20. července 2019 to bude přesně 95 let, co gymnasta Bedřich Šupčík získal na VIII. olympijských hrách v Paříži v roce 1924 první zlatou olympijskou medaili pro tehdejší Československo. Bedřich Šupčík, závodník Sokola Brno I, zvítězil v čase 7,2 sekundy ve šplhu bez přírazu na osmimetrovém laně. Poprvé tak na olympiádě vlála na nejvyšším stožáru československá vlajka a hrála se naše národní hymna. První českou zlatou olympijskou medaili uvidí lidé na hradě Špilberk na sportovní výstavě Branky Body Brno při speciální komentované prohlídce u příležitosti tohoto výročí.
Výstavy – celý článek
18. 7. 2019
Jak se dříve žilo v Brně a okolí? Proč se Brno rozrostlo? Čím vynikaly obce, které se roku 1919 staly součástí Velkého Brna? To zodpoví a názorně ukáže výstava 100 let Velkého Brna, kterou v Křížové chodbě Nové radnice připravilo Muzeum města Brna. Expozice plná historických fotografií, map i trojrozměrných předmětů je tam zdarma přístupná každý den od 12. července do 11. srpna 2019 jako součást oslav 100 let od vzniku Velkého Brna.
Výstavy – celý článek
17. 7. 2019
Výsledky mezinárodní urbanistické ideové soutěže organizované Kanceláří architekta města Brna. Jaká změna čeká část areálu Tepláren v okolí ulice Špitálka? Co pro stejné místo navrhovali různí architekti? Jak se část města promění v tzv. chytrou čtvrť? Nový pohled na území Špitálky přináší výstava v Urban centru na více než sto vizualizacích od 27 účastníků soutěže z různých koutů světa.

Výstavy – celý článek
12. 7. 2019
Starší články ze sekce Výstavy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lenka Horňáková-Civade, Anne Delaflotte Mehdevi
Praha-Paříž, do vlastních rukou
Argo
Lenka žije ve Francii a Anne v Čechách. Lenka je Češka a Anne Francouzka. Ačkoliv by se zdálo, že si tyto dvě evropské kultury musí být blízké a život v jedné či druhé zemi dost podobný, každodenní potýkání se s realitou svědčí o naprostém opaku. Překvapení, pobavení i naštvání jsou málem na denním pořádku, rozdílné vnímání toho, co je nebo není správné, co je nebo není normální a co je nebo není přijatelné, může život pořádně zamotat. Přítelkyně, která prožívá více méně to samé, ale v „mé“ vlasti, je tedy ta pravá osoba, která může leccos vysvětlit, ale hlavně všechno pochopit. S notnou dávkou humoru a za pomoci kamarádčiných dopisů se s novým domovem lze sžít mnohem snáz.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+