Výstavy
Karol Sidon, Jáchym Topol, Bianca Bellová, Arnošt Goldflam, Jiří Hájíček, Jaroslav Rudiš, Ivan Binar a mnohé další významné osobnosti české literatury zachytil svým objektivem fotograf Karel Cudlín. Výstava fotoportrétů Tváře české literatury měla premiéru loni v Městské knihovně v Lipsku v rámci doprovodného programu tamního knižního veletrhu, na němž se Česká republika po dlouhých 24 letech představila jako hlavní hostující země.
Výstavy – celý článek
15. 2. 2020
Stálá expozice v Místodržitelském paláci neměla příliš vysokou návštěvnost, a nejen proto se vedení Moravské galerie rozhodlo vytvořit expozici novou. Nese lakonický název Brno předměstí Vídně.
Výstavy – celý článek
5. 2. 2020
Do Společenského centra městské části Brno-sever docestovala putovní výstava Příběh Černých Polí. Navazuje na populární procházky po Černých Polích pořádané Muzeem Brněnska sídlícím ve vile Löw-Beer, jež pod č. p. 22 krášlí ulici Drobného. Výstava mapuje architekturu této vilové čtvrti, jejímž klenotem není zdaleka jen slavná vila Tugendhat. Je přístupná od pondělí do pátku v čase od 9.00 do 17.00.
Výstavy – celý článek
2. 2. 2020
Vila Stiassni se uprostřed zimy zahalila do květinového hávu. V letošním roce totiž uplynulo magických 111 let od svatby jejích majitelů, Alfreda a Hermine Stiassni. "Proto se celá květinová výstava ponese ve svatebním duchu. Nebudou chybět dokonce ani dobové svatební šaty a doplňky," uvedla k výstavě kastelánka vily Kateřina Konečná.

Výstavy – celý článek
28. 1. 2020
Především dámská městská móda z období mezi lety 1880 až 1925 je k vidění na nově zpřístupněné výstavě Moravského zemského muzea nazvané Jako růže. Móda zrcadlem doby. Exponáty pečlivě vybrané ze sbírek Etnografického ústavu MZM jsou zasazeny do dobového kontextu, který módu ovlivnil a ovlivňuje vždy. 
Výstavy – celý článek
27. 1. 2020
Pojďme se podívat na totalitní minulost z technického hlediska. Kde jinde než v Technickém muzeu? O ostraze státních hranic vypráví k 30. výročí konce nesvobody výstava Za železnou oponou. Jakým technickým vybavením disponovali příslušníci Pohraniční stráže? Jak vypadaly signální stěny a zátarasy? Dozvědět se to můžete až do 3. května 2020.
Výstavy – celý článek
19. 1. 2020

Zcela unikátní podívanou skýtá až do konce ledna pavilon C brněnského výstaviště. Jsou v něm prezentovány stovky zlatých rituálních předmětů z dob civilizace jihoamerických Inků. Dojem dělá i to, že výstava byla do Brna zapůjčena s oficiálním svolením peruánské vlády i prezidenta a incký poklad se tak poprvé ocitl mimo Jižní Ameriku.

Výstavy – celý článek
12. 1. 2020
Uprostřed nejchladnějších dnů roku docela dobře bodne představa slunce a tepla. Pokud se nebojíte subtropicko-tropického žáru ani pořádné divočiny, máte až do konce února (letošní přestupný rok navíc nabízí jeden den k dobru) šanci se nechat "okouzlit Afrikou". Narážím tu na název výstavy Moravského zemského muzea, již naleznete pod mamutím chobotem v pavilonu Anthropos.
Výstavy – celý článek
11. 1. 2020
Při procházení Lidickou ulicí jste možná mimoděk zaznamenali, že jedna z tamních výloh nevypadá tak docela jako ty ostatní. Patří totiž originální brněnské galerii, jejíž zakladatelka Karin Písaříková nám vysvětlila, v čem celý projekt spočívá a proč byste se sem rozhodně měli přijít podívat.
Výstavy – celý článek
4. 1. 2020
Obrazy, ilustrace, koláže, šperky, trikové filmy i pohádkové knížky – to vše tvoří brněnská výtvarnice Karla Hanušová díky své fantazii a šikovným rukám. Z jejího díla vyzařuje kouzlo starých časů, vždyť největší inspirací jsou pro ni vzpomínky na dětství v brněnském Jundrově. Její celoživotní tvorbu nyní představí Muzeum města Brna na hradě Špilberku. Výstava Karla Hanušová: Hajundija, zem za zavřenýma očima tam začíná 28. listopadu 2019 a potrvá až do 2. února 2020.
Výstavy – celý článek
29. 11. 2019
Starší články ze sekce Výstavy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Eva Csölleová, Vítek Formánek, Josef Jambora
Bezdomovcem snadno a rychle
Petrklíč
Bezdomovce dnes potkáváme v každém městě téměř na každém kroku. Jsou součástí naší společnosti již 30 let. Ale co o nich obyčejný občan ví, kromě toho, že po něm chtějí „drobáky“ na alkohol? Tato kniha je syrové a upřímné vyprávění bezdomovce, který žije na ulici 19 let. Chtěl žít obyčejný život, ale parta a kolegové v práci ho přivedli k alkoholu, kterého se pak už nedokázal zříct. Když přišel o práci a zradila ho přítelkyně, zůstal na ulici sám. Ve svém příběhu nám vysvětlí, jak to funguje ve společenství bezdomovců, jak mají rozdělené funkce, aby zabezpečili svoje životní potřeby.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+