Umění
Foyer brněnského Divadla Bolka Polívky od 4. listopadu do 14. prosince zaplní výstava Příroda magická. Své obrazy představí absolventka brněnské architektury Kateřina „Kasea“ Petříková. Vernisáž, kterou doplní klavírní vystoupení Moniky Jakubíčkové, se uskuteční 4. listopadu v 16 hodin. Výstavu zahájí ředitelka divadla Kateřina Komárková spolu s předsedkyní správní rady DBP Annou Putnovou.

Umění – celý článek
30. 10. 2021
Výstava Malá území je věnovaná sochaři, malíři, spisovateli a vysokoškolskému pedagogovi Vladimíru Preclíkovi, který část svého života spojil s Brnem. Přestože zde působil jen několik let, významně se zapsal do zdejšího kulturního dění.

Umění – celý článek
5. 10. 2021
Jak přemýšlejí lidé, kteří se podílejí na správě Brna? Jakým způsobem rozvoj města probíhá? Na uvedené otázky odpoví interaktivní výstava URBANIA, díky níž návštěvníci dostanou šanci nahlédnout do fungování městské správy. Výstava určená pro širokou veřejnost i zaměstnance veřejné správy proběhne od 6. září do 3. října 2021 v brněnské káznici v Bratislavské ulici.

Umění – celý článek
4. 9. 2021
Studiová scéna sídlící v brněnské Alfa pasáži se v pátek 20. srpna na dva dny promění v Dům kultury a únavy. Ve výročním projektu s platformou Terén bude HaDivadlo ohledávat nové možné role kulturní instituce v období, kdy kultura – stejně jako celá společnost – prochází postcovidovou únavou. Prostor ke svobodnému vyjádření dostanou v nabitém programu umělci, performeři, ale i vědci.

Umění – celý článek
18. 8. 2021
V rámci programu letošního ročníku akce Kam kráčíš, Brno? si budou moct lidé prohlédnout interaktivní výstavu URBANIA, konkrétně od 6. září do 3. října v prostoru bývalé káznice v ulici Bratislavské. Úspěšná výstava, kterou do Brna zapůjčil pražský Institut plánování a rozvoje (IPR Praha) a na které spolupracovala řada uznávaných českých umělců a designérů, představuje na vybraných situacích a projektech osm principů rozvoje města. 

Umění – celý článek
16. 8. 2021
Jedni opracovávali pískovcové bloky, druzí skládali mozaiky. Obě skupiny dospělých a studentů pojí letní kurzy pod vedením odborníků v lužáneckém pracovišti Lidická. Týden intenzivní práce mají za sebou a výsledkem se mohou návštěvníci brněnské kavárny v centru Brna a také v zahradě Vily Löw-Beer kochat do konce září.

Umění – celý článek
12. 8. 2021
Mohlo by se zdát, že příběh, který v letech 1960–1995 psalo sdružení Mladí přátelé výtvarného umění při Domě umění města Brna, už lehce zapadl prachem. Byla by ale škoda to tak nechat – sdružení, které dokázalo nadchnout pro umění mnoho mladých lidí, vytvořilo pevná přátelská pouta a poskytlo v nelehké době svobodný prostor pro rozvoj a sdílení, si pozornost jistě zaslouží.

Umění – celý článek
16. 6. 2021
Brněnské Technické muzeum chystá letos velké oslavy. Od jeho vzniku 1. ledna 1961 uplynulo již celých 60 let! Ke svým kulatinám si muzeum připravilo výzvu pro samotné návštěvníky. Ti mohou zasílat své zajímavé vzpomínky a zážitky spojené s muzeem a ty nejzajímavější budou zvěčněny v připravované brožurce.
Umění – celý článek
29. 1. 2021
O kulturou nabité chvíle v brněnských muzeích a galeriích připravila návštěvníky koronavirová pandemie. Od 18. prosince jsou totiž všechny výstavy dle vládního nařízení uzavřeny. Není zde však důvod k obavám, že by lidé byli o tyto kulturní zážitky ochuzeni úplně. Většina výstav bude totiž prodloužena.
Umění – celý článek
27. 1. 2021

Čerstvě opravený Belveder z roku 1805 bude letos slavnostně otevřen a zpřístupněn veřejnosti. Událost je plánována na 1. dubna, avšak o apríl se rozhodně nejedná. Na programu bude cimbálová muzika, prodej vína a dalšího občerstvení a celý den bude ve 20.00 završen ohňostrojem na louce před Belvederem.

Umění – celý článek
25. 1. 2021
Starší články ze sekce Umění
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett
Vřískot
Forum Film
Dvacet pět let poté, co poklidné městečko Woodsboro šokovala série brutálních vražd, si nový vrah znovu nasazuje známou bílou masku ducha. Začne pronásledovat skupinu teenagerů, aby vzkřísil tajemství ze smrtící minulosti města.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2022 Radek Holík
Google+