Výstavy
Obrazy, ilustrace, koláže, šperky, trikové filmy i pohádkové knížky – to vše tvoří brněnská výtvarnice Karla Hanušová díky své fantazii a šikovným rukám. Z jejího díla vyzařuje kouzlo starých časů, vždyť největší inspirací jsou pro ni vzpomínky na dětství v brněnském Jundrově. Její celoživotní tvorbu nyní představí Muzeum města Brna na hradě Špilberku. Výstava Karla Hanušová: Hajundija, zem za zavřenýma očima tam začíná 28. listopadu 2019 a potrvá až do 2. února 2020.
Výstavy – celý článek
29. 11. 2019
Galerie Polagraph srdečně zve na připravovanou výstavu s názvem Vlnobytí, jejíž vernisáž se uskuteční 25. listopadu v 19.00. Ester Šabíková, studentka druhého ročníku na magisterském stupni VŠVU v Bratislavě na Katedře fotografie a nových médií, představí soubor fotek, které vznikly na stáži ve francouzském Arles. Soubor pojímá i fotografie zhotovené krátce po návratu a zachycené z doznívajících pocitů a bezprostřední zkušenosti s mořem.
Výstavy – celý článek
22. 11. 2019
Proslulý velitel pandurů ve službách Marie Terezie, baron František Trenck je opět na Špilberku! Tentokrát se z vězeňské budovy v zadním příkopu nastěhoval do východního křídla hradu, kde je až do konce roku vydán všanc zvědavým pohledům.

Výstavy – celý článek
14. 10. 2019

Praha, New York, Moskva, Santa Monica, Los Angeles. To jsou města, kde žil a pracoval architekt Michal Sedláček. Po 25 letech v zahraničí se vrátil zpět do rodného Brna, kde už třetím rokem vede Kancelář architekta města. Výstava s podtitulem "nástup do třetí třetiny" představí jeho dosavadní kariéru architekta, pedagoga a ředitele.

Výstavy – celý článek
6. 11. 2019
Mimořádná, pouze týdenní výstava rektorských a děkanských insignií a univerzitních archiválií i s originály exponátů. Bude doplněna insigniemi brněnských primátorů, symboly a historickými dokumenty města Brna, Jihomoravského kraje a dalších institucí. Vstupní část expozice bude věnována událostem 17. listopadu - 30. výročí sametové revoluce (1989) a výročí 80 let od uzavření vysokých škol v době protektorátu (1939).

Výstavy – celý článek
4. 11. 2019
V letošním roce si připomínáme 100 let od ukončení válečného konfliktu, který dnes již téměř upadl v zapomnění.
Výstavy – celý článek
28. 10. 2019
V galerii Celnice, nacházející se v zahradě Vily Löw-Beer v Brně, je od 18. října 2019 do 26. ledna 2020 k vidění výstava s názvem Fabriky a fabrikanti, která přibližuje mikrosvět meziválečné podnikatelské elity nejen v Brně, ale třeba i v Ústí nad Labem či Ostravě.
Výstavy – celý článek
21. 10. 2019

Na první pohled tady není co řešit. Fotografie z revolučního roku 1989 od jednoho z našich nejlepších reportážních fotografů. Přesto zde o překvapení není nouze. Především proto, že jde o jedny z jeho prvních snímků a vám se dnes nebude chtít věřit, že takový fotograf již tehdy nepůsobil jako profesionál.

Výstavy – celý článek
17. 10. 2019
O izraelské umělecké scéně máme v našich luzích a hájích jen pranepatrnou představu. O to neobvykleji může působit představení soudobé tvorby 16 výtvarných umělců ze státu, který si oficiálně vydobyl své místo na slunci již roku 1948, ale až dosud je jeho existence předmětem politických a hlavně vojenských konfliktů.

Výstavy – celý článek
5. 10. 2019
Jak vytvořit veřejná prostranství ve 21. století? Kdy se v Brně začne stavět více nových bytů? Jak bude vypadat nová čtvrť Trnitá? Na tyto a další otázky odpoví výstava 3 roky pro Brno, která mapuje tříletou činnost Kanceláře architekta města Brna.

Výstavy – celý článek
25. 9. 2019
Starší články ze sekce Výstavy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Stefan Zweig
Svět včerejška
Paměti světoznámého rakouského autora jsou jednou z jeho nejlepších a nejdůležitějších knih, ale i jedním z pramenů pro pochopení novodobé evropské kultury. V knize jsou zachyceny formou očitého svědectví všechny nejdůležitější události novodobé evropské historie, atmosféra jejích měst a setkání s desítkami nejvýznamnějších evropských osobností.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+