Puls

World Top Model, Blanka Javorská, soutěž, modelky, Maďarsko, finále, Entity production, Linda Marešová, Nina Moric

Zveřejněno dne 22. 12. 2007
World Top Model 2007
V sobotu 1. prosince 2007 se v maďarské metropoli uskutečnil 18. ročník prestižní celosvětové modelingové soutěže World Top Model. Finálového večera se zúčastnilo osmnáct modelek, z nichž každá reprezentovala svoji zemi. Českou republiku zastupovala Blanka Javorská, vyslaná partnerskými agenturami Entity production a Central European models.

Modelky se na finále připravovaly čtyři dny. Tyto přípravy vyvrcholily v luxusním hotelu New York Palace slavnostním galavečerem přenášeným televizí Fashion TV.
Dívky měřily své síly v modelingových dovednostech (technika chůze, předvádění, výraz...), sebeprezentaci a rozhovoru, které porota bodovala ve třech kolech s vyřazovacím principem. V porotě zasedali odborníci ze zastoupených zemí (za ČR Mgr. Linda Marešová – Entity production) a světové celebrity (např. topmodelka Nina Moric, návrhářka Maria Buccellati a další).
V prvním kole dívky předváděly plavky, společenské šaty značky Rosy Garbo a volnočasovou módu Guess. Do druhého kola pustili porotci deset soutěžících, kam se česká modelka suverénně probojovala. Ve třetím a závěrečném kole se utkaly již jen tři soupeřky – z Argentiny, USA a Brazílie.
Superfinalistky odpovídaly na zapeklité otázky moderátorů večera – Miss Maďarsko 2006 a herce Beppeho Convertiniho. I přes bouřlivý ohlas publika na argentinskou temperamentní modelku zvítězila reprezentantka USA, původem Češka. Korunku jí po vzoru amerických thrillerů nasadil muž v černé kukle, který se po laně snesl z nejvyššího patra budovy. Cenu vítězce – kontrakt s modelingovou agenturou Major v hodnotě 200 000 euro předal předseda odborné poroty Quido Dolce.
I přes určité organizační problémy také 18. ročník podpořil status a dobré jméno této celosvětově uznávané soutěže a pro naši republiku bude bezesporu ctí, pokud bude plánovaný devatenáctý ročník hostit právě Praha.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
World Top Model, Blanka Javorská, soutěž, modelky, Maďarsko, finále, Entity production, Linda Marešová, Nina Moric
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lucie Tučková
Sítem slov
Novela Bohemica
Poutavá kniha romanistky Lucie Tučkové je osobitým vhledem do moderní české literatury s přesahy do 19. století a také do francouzské a italské oblasti. Autorka se přibližuje ke spisovatelům, kteří ji hluboce oslovují, a vybírá si podstatná témata, která nebývají v jejich díle na první pohled zřejmá, anebo se s nimi literární kritika doposud mnoho nezabývala. Texty přitom originálně osvětlují ve většině případů tvorbu spisovatelů, které řadíme mezi velikány naší literatury, mezi nimiž jsou i Julius Zeyer, Jakub Deml, Zbyněk Hejda, Pavel Zajíček anebo Bohumil Hrabal, z francouzské literatury např. Henri Pourrat či Marie Noël. Svěží, čtenářsky přístupnou a formulačně přesnou knihu dokresluje řada neznámých či dosud vzácně publikovaných fotografií a několik překladů coby ukázek z díla.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+