Puls

World Top Model, Blanka Javorská, soutěž, modelky, Maďarsko, finále, Entity production, Linda Marešová, Nina Moric

Zveřejněno dne 22. 12. 2007
World Top Model 2007
V sobotu 1. prosince 2007 se v maďarské metropoli uskutečnil 18. ročník prestižní celosvětové modelingové soutěže World Top Model. Finálového večera se zúčastnilo osmnáct modelek, z nichž každá reprezentovala svoji zemi. Českou republiku zastupovala Blanka Javorská, vyslaná partnerskými agenturami Entity production a Central European models.

Modelky se na finále připravovaly čtyři dny. Tyto přípravy vyvrcholily v luxusním hotelu New York Palace slavnostním galavečerem přenášeným televizí Fashion TV.
Dívky měřily své síly v modelingových dovednostech (technika chůze, předvádění, výraz...), sebeprezentaci a rozhovoru, které porota bodovala ve třech kolech s vyřazovacím principem. V porotě zasedali odborníci ze zastoupených zemí (za ČR Mgr. Linda Marešová – Entity production) a světové celebrity (např. topmodelka Nina Moric, návrhářka Maria Buccellati a další).
V prvním kole dívky předváděly plavky, společenské šaty značky Rosy Garbo a volnočasovou módu Guess. Do druhého kola pustili porotci deset soutěžících, kam se česká modelka suverénně probojovala. Ve třetím a závěrečném kole se utkaly již jen tři soupeřky – z Argentiny, USA a Brazílie.
Superfinalistky odpovídaly na zapeklité otázky moderátorů večera – Miss Maďarsko 2006 a herce Beppeho Convertiniho. I přes bouřlivý ohlas publika na argentinskou temperamentní modelku zvítězila reprezentantka USA, původem Češka. Korunku jí po vzoru amerických thrillerů nasadil muž v černé kukle, který se po laně snesl z nejvyššího patra budovy. Cenu vítězce – kontrakt s modelingovou agenturou Major v hodnotě 200 000 euro předal předseda odborné poroty Quido Dolce.
I přes určité organizační problémy také 18. ročník podpořil status a dobré jméno této celosvětově uznávané soutěže a pro naši republiku bude bezesporu ctí, pokud bude plánovaný devatenáctý ročník hostit právě Praha.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
World Top Model, Blanka Javorská, soutěž, modelky, Maďarsko, finále, Entity production, Linda Marešová, Nina Moric
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Kolektiv autorů
Krvavý Bronx
Druhé město, Host
Populární čeští spisovatelé se inspirovali motivy z „černé kroniky“, a tak vznikla obsáhlá povídková antologie. Jejich texty se týkají a dotýkají brněnské čtvrti známé jako Bronx, což není její oficiální název: takhle se sociálně vyloučené lokalitě už dobrých třicet let říká. Všechny ty zprávy a zprávičky ovšem pocházejí z druhé poloviny 19. století – a jasně ukazují, že velký nepokoj a sociální drama nesla v sobě tahle městská část už v časech, kdy se jí ještě říkalo prostě Cejl. Irena Dousková, Kateřina Tučková, Ludvík Němec, Alena Mornštajnová, Bianca Bellová, Martin Reiner, Michal Konečný, Štěpán Kučera, Dora Kaprálová, Michal Sýkora, Petra Dvořáková, Jan Němec, Petr Stančík, Ondřej Hübl, Václav Kahuda či Petra Soukupová.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+