Divadla

Zveřejněno dne 28. 8. 2021
Projekt Dueta pro sv. Annu bude zakončen benefičním koncertem
Městské divadlo Brno ve spolupráci s hudebním uskupením Petr Gazdík Acoustic Band v průběhu vyhlášené covidové pandemie pravidelně natáčelo hudební videa s protagonisty divadla a tyto písničkové zdravice postupně přes YouTube posílalo coby morální a duchovní podporu všem zdravotníkům – sice jen tak ze zkušebny, avšak nahrané výhradně pro ty, kteří působí v tzv. „první linii“.Tento projekt byl nazván Dueta pro sv. Annu, jelikož je spojen právě s Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně, se kterou mohl být herec, režisér a šéf muzikálového souboru MdB Petr Gazdík jako autor tohoto nápadu a projektu v přímém kontaktu. Projekt byl zahájen na začátku roku 2021, postupně vzniklo celkem devět písničkových pozdravů a již od počátku byl přislíben také slavnostní živý koncert pro zdravotníky k zakončení tohoto projektu.

Slíbený koncert se uskuteční v pátek 3. září 2021 v 19.00 v zahradách areálu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (v atriu za kaplí) a zazní na něm nejen dueta, ale také další muzikálové hity, které společně s Petrem Gazdíkem zazpívají Alena Antalová, Kristýna Daňhelová, Johana Gazdíková, Svetlana Janotová, Viktória Matušovová, Markéta Sedláčková, Martina Severová, Ivana Vaňková a Lukáš Vlček.

Moc bych si přál, aby zdravotníci u sv. Anny věděli, že si jejich nasazení a úsilí zachraňovat lidské životy všichni opravdu vážíme – nejen teď, ale i kdykoliv jindy. Mám zprávy o tom, že je naše dueta v průběhu pandemie opravdu potěšila, a tak se moc těším, že nejen jim, ale i všem příchozím uděláme radost osobně,“ říká Petr Gazdík a doplňuje ho ředitel nemocnice Vlastimil Vajdák: „Jsem rád, že se můžeme závěrem léta takhle sejít a dopřát si díky Městskému divadlu Brno přímo v nemocnici kulturní zážitek. Doufám, že budeme ve spolupráci pokračovat a třeba se z podobných benefičních koncertů stane tradice.

Vstupné na páteční koncert je dobrovolné, přispět bude možné přímo na místě. Případný výtěžek připadne DobroCentru u sv. Anny, jehož dobrovolníci pomáhají pacientům zpestřit různými činnostmi pobyt v nemocnici.

Jste srdečně zváni!

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Václav Štech
Ohnivá země Václava Štecha
Národní divadlo Brno
Inspektor pojišťovací společnosti Pazdera se rodinnému kruhu svěří s nápadem kolonizovat Bosnu. Díky tomu se prý do Čech „pohrne zlato“. Svůj návrh poslal vládě do Vídně, ale stále nedostal odpověď. Proto hodlá celou věc popohnat tím, že bude kandidovat jako poslanec za Ohnivou zemi, což je problematický volební okrsek v sousedství, jehož hlavou je vzdálený příbuzný.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+