Divadla

Zveřejněno dne 9. 8. 2021
Na prknech, dlažbě i trávě
Festival Na prknech, dlažbě i trávě žánrově směřuje k hraničním formám divadla s důrazem na novocirkusovou divadelní linku. Ve čtyřech dnech a na dvou stageích proběhne 20 divadelních představení a několik koncertů.


Hlavní stage najdete v Björnsonově sadu, druhou pak na Alžbětinské scéně divadla Husa na provázku. Zahájení proběhne ve čtvrtek 12. srpna na Moravském náměstí u Jošta nikým menším než Cirkem La Putykou!

Doplní je vernisáž výstavy Krajina v krajině betonu Dany Pacákové a Richarda Tribuly z uměleckého spolku Parnas, která bude probíhat celý víkend Björnsonově sadu. Na festivalu dále vystoupí například Le Cabaret Nomade, Long Vehicle Circus (akrobatické vystoupení ve stylu gangsterek), Felix Baumann a Sean Henderson, Divadlo Continuo, Divadlo DNO, Buchty a loutky a další.

Koncertů se ujmou Kaczi, Pískomil se vrací nebo kapela Mládí. V pátek a v neděli si v programu najdou to své děti i dospělí, ten sobotní je pak cílen zejména na dospělé diváky. V Björnsonově sadu děti kromě zábavného programu čeká také Loutkoviště neboli otevřená hra pro všechny děti s fantazií.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Václav Štech
Ohnivá země Václava Štecha
Národní divadlo Brno
Inspektor pojišťovací společnosti Pazdera se rodinnému kruhu svěří s nápadem kolonizovat Bosnu. Díky tomu se prý do Čech „pohrne zlato“. Svůj návrh poslal vládě do Vídně, ale stále nedostal odpověď. Proto hodlá celou věc popohnat tím, že bude kandidovat jako poslanec za Ohnivou zemi, což je problematický volební okrsek v sousedství, jehož hlavou je vzdálený příbuzný.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+