Divadla

Zveřejněno dne 19. 5. 2021
Snad i letos Biskupský dvůr ožije divadlem!
Věříme, že stejně jako je tomu v divadelních příbězích, jimiž se všichni rádi stále znovu necháváme unášet, vše nakonec dobře dopadne a i v průběhu letošního léta Městské divadlo Brno promění Biskupský dvůr v divadelní scénu s těmi nejkrásnějšími kulisami – sousoším z Merkurovy kašny od Ignáce Bendla, renesančním podloubím, jednopatrovou arkádovou lodžií a hvězdami.A jaké tituly na vás pod noční oblohou čekají? Na návrat pod petropavelské věže se těší staré známé stálice, kterými jsou už několik sezón legendární český muzikál Noc na Karlštejně, slavná Molièrova komedie Lakomec v titulní roli s Boleslavem Polívkou či rozverná bohatýrsko-milostná hudební komedie Tři mušketýři.

Na programu nechybí ani loňská novinka, oblíbená muzikálová pohádka O statečném kováři s kouzelnou hudbou Petra Ulrycha. Po loňském úspěšném převedení do plenéru se pod širým nebem zalíbilo také romantické komedii Zamilovaný Shakespeare.

A konečně, stejně jako se tomu stalo dobrým zvykem v minulých letech, jako novinku určenou pro uvádění v tomto jedinečném prostoru a psanou přímo na míru samotnému městu Brnu letos MdB ve světové premiéře připraví historickou fresku Napoleon aneb Alchymie štěstí, kde umně spojí fabulace s fakty tak, že přímo s Brnem propojí nejen samotného vojevůdce Napoleona, ale i anglického politika Winstona Churchilla a jeho choť Clementine. Je se proč a nač těšit!

Produkce představení MdB na Biskupském dvoře MZM je naplánována od 29. května do 11. července 2021 vždy od 20.30.

Vstupenky jsou již v prodeji na www.mdb.cz.

PR
Článek otištěn v Kult 05/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lucy Kirkwoodová
Nebesa
Mahenovo divadlo
Anglický venkov uprostřed osmnáctého století, v malém městě se staví šibenice pro vražedkyni malé dívky. Ona vražedkyně tvrdí, že čeká dítě, což by znemožňovalo její popravu. Proto soud povolá dvanáct žen, dvanáct matek, aby rozhodly, zda je obviněná Sally skutečně v požehnaném stavu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+