Divadla

Zveřejněno dne 12. 5. 2021
Na Biskupský dvůr zamíří Napoleon!
Jako letošní premiéru určenou pro uvádění na své letní open-air scéně pro vás Městské divadlo Brno připravuje další tvůrčí počin z pera osvědčené autorské čtveřice ve složení Karel Cón, Stanislav Slovák, Jan Šotkovský a Petr Štěpán, která v originální historické fresce Napoleon aneb Alchymie štěstí opět umně propojí fabulace s dějinnými fakty. Máte se na co těšit!Rok 1809. Napoleon Bonaparte je nejmocnějším mužem Evropy, neodpustí si tedy vykonat slavnostní přehlídku na bojišti u Slavkova, kde čtyři roky předtím slavil své vrcholné válečnické vítězství.

Rok 1908. Na pozvání lorda Moritze Arnolda de Forest zavítá na hrad Veveří jeho přítel, anglický ministr obchodu Winston Churchill, který je tu se svou ženou Clementine na svatební cestě. Winston se ale více než novomanželce věnuje své knize o Napoleonovi, v níž chce objasnit důvod jeho epochálních vítězství. Když se však jednou probudí a zjistí, že Clementine někdo unesl, musí začít řešit jiné problémy a vydat se do hlubin brněnského podsvětí…

Že spolu tyto dva, téměř sto let od sebe vzdálené příběhy nesouvisí? Omyl! Právě mladý Brit objeví souvislosti s bitvou francouzského císaře poblíž Brna.

Pevně věříme, že se tento zpěvoherní kolotoč neuvěřitelných historických situací v režii Stanislava Slováka roztočí v podmanivých prostorách Biskupského dvora MZM ve světové premiéře již 29. května 2021 ve 20.30. V hlavních rolích se představí Kristian Pekar coby Churchill, Marta Matějová jako Clementine a Milan Němec jako Napoleon.

Vstupenky jsou již v prodeji na www.mdb.cz.

PR
Článek otištěn v Kult 05/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karel Gott
Karel Gott – Má cesta za štěstím
Karel Gott Agency
Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+