Divadla

Zveřejněno dne 2. 4. 2021
Městské divadlo Brno pro vás stále připravuje nové inscenace!
Ačkoliv prozatím není ze všeobecně známých důvodů umožněno realizovat veřejná divadelní představení, Městské divadlo Brno pokračuje ve své práci tak, aby v okamžiku, kdy bude možné otevřít divadelní sály dokořán, bylo na všech svých scénách plně připraveno na váš příchod. Jasným důkazem toho je, že v těchto dnech se za zdmi divadla připravují rovnou tři nové kusy!

Městské divadlo Brno chystá hned dvě krátké inscenace, které bude uvádět v rámci jednoho večera. V první části to bude černá tragikomedie Hrabal a muž u okna, která je svéráznou poctou Bohumilu Hrabalovi. Trio hlavních postav zde ztvární Jan Mazák, Radka Coufalová a Viktor Skála. Druhou část večera obstará komorní muzikálová komedie o krizi mezilidských vztahů První rande. V ústředních rolích dvou po lásce toužících lidí se představí Daniel Rymeš a Eliška Skálová. Obě inscenace přivede poprvé na české jeviště realizační tým ve složení režisér Stanislav Moša, překladatelka Zuzana Čtveráčková, scénograf Jaroslav Milfajt, kostýmní výtvarnice Andrea Kučerová a dramaturg Miroslav Ondra. Premiéra je plánována na 16. dubna 2021 na Činoherní scéně MdB.

Pro Hudební scénu MdB se v režii a překladu Petra Gazdíka chystá romantický muzikál podle proslulého románu Jane Eyrová s Kristýnou Daňhelovou nebo Dagmar Křížovou v titulní roli, tajemného Edwarda Rochestera si zahrají Lukáš Janota nebo Lukáš Vlček. Česká premiéra, ať už veřejná či neveřejná, je zatím plánována na 23. dubna 2021.

Městské divadlo Brno se už velmi těší, až vám bude moci představit plody své usilovné práce!

PR
Článek otištěn v Kult 04/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karel Gott
Karel Gott – Má cesta za štěstím
Karel Gott Agency
Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+