Divadla
Chcete, aby vaše děti trávily svůj volný čas tvůrčím způsobem a v bezpečném prostředí? Rozvíjely svou fantazii, řeč, hlas, pohyb, zpěv a tanec? Nebo si zkusily vyrobit vlastní loutky a naučily se s nimi hrát divadlo? To vše nabídne dětem ve věku 6–12 let Radostné divadelní studio pod vedením profesionálních lektorů a herců Divadla Radost. Dvouhodinový blok bude probíhat jednou týdně od září.

Divadla – celý článek
14. 7. 2021
Americe se v minulosti říkalo „země neomezených možností“. Právě tam má namířeno Karel Rossman z nedokončeného románu Franze Kafky. Za oceán se vydává i Divadlo Husa na provázku spolu s Martinem Donutilem roli ústřední postavy – ano, je to syn Miroslava Donutila.

Divadla – celý článek
7. 7. 2021
Kvůli epidemii sice opožděnou, ale zato rovnou dvojitou premiéru bude mít hořká komedie S láskou Mary z pera amerického herce, dramatika a scenáristy Paula Elliota. Diváci si ji poprvé vychutnají na Letní scéně Divadla Bolka Polívky v nově zrekonstruovaném amfiteátru na Kraví hoře v Brně, a to 17. a 18. července 2021 od 20.30.

Divadla – celý článek
29. 6. 2021
Nebukadnesar II. vládl Novobabylónské říši přibližně v letech 500 až 600 př. n. l. Říkali mu „král vesmíru“. Nabucco je vlastně zkrácená verze jeho jména. A také název opery, kterou uvedlo Národní divadlo Brno v online květnové premiéře.

Divadla – celý článek
9. 6. 2021
Chcete vědět, co mají společného Napoleon s Winstonem Churchillem? Pak určitě zavítejte na letní scénu Městského divadla Brno, která nabídne originální historickou fresku Napoleon aneb Alchymie štěstí, ve které autoři tyto dva velikány originálně propojí i s městem Brnem a roztočí tak rozpustilé balábile plné neuvěřitelných historických situací! To vše oděno do rozverného zpěvoherního hávu! 

Divadla – celý článek
2. 6. 2021
I když to ještě nedávno vypadalo jako nemožné, v souladu s rozhodnutím vlády o rozvolnění opatření v kultuře pro vás Divadlo Bolka Polívky připravilo naživo dvě speciální představení – Terapii sdílením LIVE (28. května v 19.00) s Ester Geislerovou a Honzou Vojtkem a oblíbenou komedii DNA (1. června v 19.00) s Annou a Bolkem Polívkovými.

Divadla – celý článek
26. 5. 2021
Věříme, že stejně jako je tomu v divadelních příbězích, jimiž se všichni rádi stále znovu necháváme unášet, vše nakonec dobře dopadne a i v průběhu letošního léta Městské divadlo Brno promění Biskupský dvůr v divadelní scénu s těmi nejkrásnějšími kulisami – sousoším z Merkurovy kašny od Ignáce Bendla, renesančním podloubím, jednopatrovou arkádovou lodžií a hvězdami.

Divadla – celý článek
19. 5. 2021
Jako letošní premiéru určenou pro uvádění na své letní open-air scéně pro vás Městské divadlo Brno připravuje další tvůrčí počin z pera osvědčené autorské čtveřice ve složení Karel Cón, Stanislav Slovák, Jan Šotkovský a Petr Štěpán, která v originální historické fresce Napoleon aneb Alchymie štěstí opět umně propojí fabulace s dějinnými fakty. Máte se na co těšit!

Divadla – celý článek
12. 5. 2021
Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z a Zdeněk Konopásek se před pár týdny sešli na jevišti Divadla Kampa, aby společně oslavili narozeniny Pjéra la Šé'ze. Výsledkem je mistrovská improvizační jízda plná slovních hříček, podnětných myšlenek, překvapivých nápadů, asociací, sarkasmů nebo hudby, které dohromady tvoří nedefinovatelný, ovšem velmi zajímavý celek. Vychutnejte si zážitek z jeho sledování symbolicky v den šedesátin Jaroslava Duška! Právě 30. dubna bude poprvé zveřejněn profesionální záznam představení Každý vyhrává aneb Oslava narozenin prostřednictvím platforem Starmax, GoOut a videotéky Dramox.
Divadla – celý článek
30. 4. 2021
Výpravný balet Spící krasavice hudebního skladatele Petra Iljiče Čajkovského a choreografa Mariuse Petipy měl původně premiéru na konci 19. století v Petrohradě. Nyní vstupuje do repertoáru Baletu Národního divadla v choreografii legendární primabaleríny Márcii Haydée jako pozoruhodný artefakt duchovního odkazu baletní klasiky.
Divadla – celý článek
26. 4. 2021
Starší články ze sekce Divadla
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karel Gott
Karel Gott – Má cesta za štěstím
Karel Gott Agency
Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+