Divadla
Letošní ročník festivalu Dance Brno, který od roku 2019 pořádáme jako bienále, se od předchozích programově zásadně liší. Rozhodli jsme se totiž pro variantu, která se zdá být v této produkčně nelehké době modelově nejjednodušší, zároveň je ale výjimečná. Festival bude ryze český!
Divadla – celý článek
13. 10. 2021
Bez Julie Roberts a Richarda Gera si neumíme představit správnou romantiku. Film Pretty Woman z roku 1990 je ztělesněním vysněné lásky všech mužů i žen. Muzikálový příběh moderní Popelky z Hollywoodu v Městském divadle Brno konečně fyzicky předstupuje před diváky na hudební scéně v Lidické v české premiéře.

Divadla – celý článek
13. 10. 2021
Platí za legendu (nejen) brněnského divadla. A jelikož za pár měsíců oslaví kulaté životní jubileum, příležitost udělat s ním rozhovor si Kult nemohl nechat ujít. Pochopitelně došlo na kariérní bilancování, ale stranou nezůstala ani ryze aktuální témata. Zdeněk Junák je totiž stále činný v rámci mnoha profesí.

Divadla – celý článek
4. 10. 2021
Jako zamyšlení nad světem, ve kterém nyní žijeme, se uskuteční úvodní beseda k aktuální sezoně HaDivadla – Intro: Sezona 47. Proběhne v pondělí 7. října od 18 hodin v HaDivadle.

Divadla – celý článek
30. 9. 2021
Prostitutka Vivian potká podnikatele Edwarda a je z toho láska jako trám. Tato jediná věta stačí, abyste uhádli, že řeč je o světoznámé love story Pretty Woman. Také v její muzikálové verzi se můžete těšit na všechny oblíbené filmové hlášky a scény, a kromě toho i na strhující poprockovou muziku! Nechte se znovu okouzlit příběhem této populární pohádky pro dospělé, který vás dojme i pobaví!

Divadla – celý článek
8. 9. 2021
Když se řekne dítě (anglicky „baby“), tak si většina lidí představí malého caparta s plenkou mezi nohama, tříkolkou v ruce a odřeným kolenem. Broadway Babies nejsou ani ušmudlaní, ani v plenkách, dokonce jejich kolena nezdobí šrámy. Jde prostě o studenty absolventského ročníku Muzikálového herectví JAMU, které vedl coby pedagog Petr Štěpán. Ten s těma dvěma Tháliemi. Podtitul jejich show zní „spektakulární muzikálová revue“ a na letní scéně Buranteatru se usadila v srpnu 2021.

Divadla – celý článek
1. 9. 2021
Profesionálům i dobrovolníkům zdravotnických a pečovatelských profesí věnuje HaDivadlo v září sérii tří představení. Edicí pojmenovanou HaDivadlo děkuje! chce brněnská scéna vzdát hold všem, kteří se podíleli na pomoci společnosti v průběhu pandemie. Profesionálové a dobrovolníci z oblasti zdravotnictví a sociálních služeb mají na tato představení nárok na vstupenky za zvýhodněnou cenu.

Divadla – celý článek
30. 8. 2021
Městské divadlo Brno ve spolupráci s hudebním uskupením Petr Gazdík Acoustic Band v průběhu vyhlášené covidové pandemie pravidelně natáčelo hudební videa s protagonisty divadla a tyto písničkové zdravice postupně přes YouTube posílalo coby morální a duchovní podporu všem zdravotníkům – sice jen tak ze zkušebny, avšak nahrané výhradně pro ty, kteří působí v tzv. „první linii“.

Divadla – celý článek
28. 8. 2021
Divadlo Radost zve všechny malé diváky na zářijové pohádky. Celkem vás čekají tři pohádky, z nichž první, Kubulu a Kubu Kubikulu, uvidíte již 2. září.
Divadla – celý článek
26. 8. 2021
Před 420 lety napsal Shakespeare jednu z nejslavnějších tragédií všech dob: Hamleta. Příběh dánského prince byl od té doby mnohokrát uveden i zfilmován. Brněnské Divadlo Radost nabízí inscenaci Hamleta ve zcela novém světle: jako funerální muzikál inspirovaný poetikou jarmarečních kočovných loutkářů.
Divadla – celý článek
20. 8. 2021
Starší články ze sekce Divadla
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Joanne K. Rowlingová
Vánoční prasátko
Albatros Media
Kuba a jeho plyšové prasátko Pašík se od sebe nehnou ani na krok – to se ale změní jednoho Štědrého večera, kdy Kuba o Pašíka přijde. Je zoufalý a potřeboval by zázrak, aby svoji milovanou hračku našel. A protože jsou Vánoce, takový zázrak se skutečně stane. Vánoční prasátko, náhrada za nezvěstného Pašíka, zničehonic ožije a vymyslí odvážný plán: vydají se s chlapcem do kouzelné Země Ztracených a Pašíka najdou, ať se jim do cesty postaví cokoli.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+