Divadla
Kdo to ví, je smutný. A kdo není smutný, tak to ještě neví. Martin Havelka nás po souboji s těžkou nemocí opustil 2. října 2020. Zavzpomínejte si spolu s námi na brněnského divadelního barda, jehož domovskou scénu bylo primárně Městské divadlo Brno a vzdejme tak hold jeho památce.

Divadla – celý článek
9. 11. 2020
Daniela Zbytkovská, Bára Seidlová a Nikola Zbytkovská. Trojice dam, která tvoří původní inscenace pro dětské i dospělé diváky pod hlavičkou Divadla MALÉhRY. Zeptali jsme se jich mimo jiné i na to, jak vypadá jejich spolupráce.

Divadla – celý článek
21. 10. 2020
Vydejte se na konci října s Polárkou do světa, kde smysluplnou činnost, vztahy i víru nahradilo pokrytectví a vyprázdněné rituály. V divadelní adaptaci slavného Kafkova románu pod režijním vedením Filipa Nuckollse sledujte marný boj úředníka proti systému. Představí se Táňa Jírová, Anna Hřebíčková, Štěpánka Romová, Kateřina Francová a další. Vhodné pro děti od 13 let.
Divadla – celý článek
20. 10. 2020
Národnímu divadlo Brno se podařilo s Milanem Kunderou domluvit exkluzivní uvedení jeho hry Majitelé klíčů. V režii Martina Glasera si od 23. října 2020 užijete příběh Jiřího Nečase, který za dob protektorátu ukrývá u svého tchána dívku na útěku před nacisty. V hlavní roli se těšte na Jakuba Svojanovského, ale budete mít možnost okusit výkony i Zuzany Černé či Martina Siničáka.

Divadla – celý článek
18. 10. 2020
Určitě jste se už někdy ubytovali v hotelu. Ať už jsou vaše zkušenosti s dočasnými ubytovacími zařízeními jakékoliv, je jasné, že se v hotelech mísí lidé – jejich tužby, strachy, krachy i jejich prachy. Přeneste se spolu s Městským divadlem Brno zpět v čase do roku 1928 do jednoho nóbl berlínského hotelu, kde na recepci střetnete barona a cestou na pokoj stárnoucí primabalerínu. 

Divadla – celý článek
17. 10. 2020
ProART Company uvede v brněnské vile Tugendhat s několikaměsíčním zpožděním premiéru projektu Chopin_Sandová: Milostné preludium.

Divadla – celý článek
26. 9. 2020
Dlouho očekávaný muzikál Grand Hotel konečně otevírá své brány brněnskému publiku! Neváhejte a vstupte do luxusního berlínského hotelu, v jehož přepychových zdech o to výrazněji vystupují na povrch už ne tak úspěšné a šťastné životní osudy hostů, jež ho obývají. Příběh skvěle doplňuje a podtrhuje skvostná hudba a množství dobových kostýmů, které vás okouzlí a vtáhnou do světa Berlína 20. let.

Divadla – celý článek
17. 9. 2020
Divadlo na Orlí představuje v premiéře 16. září 2020 hru Ženy na pokraji nervového zhroucení. Dílo, ve kterém se mísí obraz ženské psychiky v kontrastu se španělskými rytmy Madridu v průběhu 80. let 20. století. Těšit se můžete na Kateřinu Krupicovou, Michaelu Hasalovou, Jiřího Šupu nebo Lindu Milotovou.

Divadla – celý článek
9. 9. 2020
V únoru 2019 se Městské divadlo Brno stalo první českou scénou, které se podařilo získat práva na uvedení muzikálového hitu Poslední loď, jenž je kritiky označován za „výrazný počin, který se řadí k tomu nejlepšímu na poli hudebního divadla“.

Divadla – celý článek
3. 9. 2020
V tomto týdnu se měly rozeběhnout Letní shakespearovské slavnosti na všech svých scénách v Česku a na Slovensku. Překotná rozhodnutí v Moravskoslezském kraji však aktuálně ostravskou část zastavila, další vývoj je nejistý. Přestože pořadatelé nechtějí diváky o prakticky vyprodaný kultivovaný divadelní svátek připravit, může v Ostravě dojít k programovým změnám.

Divadla – celý článek
23. 7. 2020
Starší články ze sekce Divadla
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lisa Reganová
Mizející dívky
Grada
Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+