Divadla
Dlouho očekávaný muzikál Grand Hotel konečně otevírá své brány brněnskému publiku! Neváhejte a vstupte do luxusního berlínského hotelu, v jehož přepychových zdech o to výrazněji vystupují na povrch už ne tak úspěšné a šťastné životní osudy hostů, jež ho obývají. Příběh skvěle doplňuje a podtrhuje skvostná hudba a množství dobových kostýmů, které vás okouzlí a vtáhnou do světa Berlína 20. let.

Divadla – celý článek
17. 9. 2020
Divadlo na Orlí představuje v premiéře 16. září 2020 hru Ženy na pokraji nervového zhroucení. Dílo, ve kterém se mísí obraz ženské psychiky v kontrastu se španělskými rytmy Madridu v průběhu 80. let 20. století. Těšit se můžete na Kateřinu Krupicovou, Michaelu Hasalovou, Jiřího Šupu nebo Lindu Milotovou.

Divadla – celý článek
9. 9. 2020
V únoru 2019 se Městské divadlo Brno stalo první českou scénou, které se podařilo získat práva na uvedení muzikálového hitu Poslední loď, jenž je kritiky označován za „výrazný počin, který se řadí k tomu nejlepšímu na poli hudebního divadla“.

Divadla – celý článek
3. 9. 2020
V tomto týdnu se měly rozeběhnout Letní shakespearovské slavnosti na všech svých scénách v Česku a na Slovensku. Překotná rozhodnutí v Moravskoslezském kraji však aktuálně ostravskou část zastavila, další vývoj je nejistý. Přestože pořadatelé nechtějí diváky o prakticky vyprodaný kultivovaný divadelní svátek připravit, může v Ostravě dojít k programovým změnám.

Divadla – celý článek
23. 7. 2020
Malebný Mikulov ožije od 13. do 17. července Letní scénou Divadla Bolka Polívky! V Amfiteátru pod Turoldem se odehrají hned čtyři oblíbené inscenace z produkce Divadla Bolka Polívky a divadla Studio Dva, Agentury Point a Agentury Harlekýn.

Divadla – celý článek
13. 7. 2020
Když herci divadlo kovají, tak radost rozdají. Po neplánované odmlce se s železnou jistotou vracejí nejen pod širé petrovské nebe herci z Městského divadla Brno, a to se světovou premiérou muzikálu O statečném kováři. Ano, jde přesně o tu pohádku, kde mladý Pavel Kříž s velkou palicí a odvahou zachraňuje tajemně zmizelé princezny.

Divadla – celý článek
2. 7. 2020
Divadlo Bolka Polívky zavítá 13. a 14. července 2020 se svojí hrou DNA do Mikulova, kde odehraje hned dvě open air představení. Těšte se nejen na samotného Bolka Polívku, ale i na jeho dceru, Aničku Polívkovou. Hra je nejen o jejich vztahu, obsahuje i spoustu gagů. 

Divadla – celý článek
20. 6. 2020
Nový produkt se bude prodávat na celém světě. Šéf od vás chce, abyste na něj vymysleli takzvaný "univerzál" neboli univerzální reklamní slogan. Ten prý zaručí nevídaný zájem zákazníků. Přesně tento zdánlivě neřešitelný úkol dostává marketingový mág Martin Urman. Mysteriózní thriller spisovatele Miloše Urbana Santiniho jazyk převádí na divadelní prkna v české premiéře Městské divadlo Brno.

Divadla – celý článek
18. 6. 2020
Letošní premiérou letní scény MdB bude známý pohádkový příběh Boženy Němcové O statečném kováři doplněný o novou krásnou hudbu Petra Ulrycha. Mladý kovář Mikeš se v něm vydává na náročnou cestu plnou nebezpečných nástrah. Ale protože jsme v pohádce, vše nakonec dobře dopadne. Držme si palce, ať se stejně jako v chystané pohádce vše nakonec v dobré obrátí a my se sejdeme na Biskupském dvoře!

Divadla – celý článek
20. 5. 2020
Kdyby bylo vše tak, jak jsme si naplánovali, byly by pro vás už dávno dokořán otevřeny dveře Grand Hotelu a Antonius a Kleopatra by již prožívali svou vášnivou lásku. Naneštěstí tomu chtěl osud jinak, přesto však nezahálíme. Ač se věci mají, jak se mají, není neveselo, není truchlivo. S láskou jsme se vrhli do realizace aktivit určených pro zpříjemnění těchto dní.

Divadla – celý článek
9. 5. 2020
Starší články ze sekce Divadla
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lucie Tučková
Sítem slov
Novela Bohemica
Poutavá kniha romanistky Lucie Tučkové je osobitým vhledem do moderní české literatury s přesahy do 19. století a také do francouzské a italské oblasti. Autorka se přibližuje ke spisovatelům, kteří ji hluboce oslovují, a vybírá si podstatná témata, která nebývají v jejich díle na první pohled zřejmá, anebo se s nimi literární kritika doposud mnoho nezabývala. Texty přitom originálně osvětlují ve většině případů tvorbu spisovatelů, které řadíme mezi velikány naší literatury, mezi nimiž jsou i Julius Zeyer, Jakub Deml, Zbyněk Hejda, Pavel Zajíček anebo Bohumil Hrabal, z francouzské literatury např. Henri Pourrat či Marie Noël. Svěží, čtenářsky přístupnou a formulačně přesnou knihu dokresluje řada neznámých či dosud vzácně publikovaných fotografií a několik překladů coby ukázek z díla.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+