Divadla
Biskupský dvůr Moravského zemského muzea ožívá každé léto divadelními příběhy z dílny Městského divadla Brno, jež je i letos připraveno rozehrát krásné příběhy.

Divadla – celý článek
17. 2. 2021
Jestliže se 19. století nazývalo století páry, tak 21. století přihoďme trochu puncu přídavným jménem „virové“. Průšvih začal nenápadně lednem roku 2020. Lautr všechno co známe, „se rozbilo“. Smůla, že to zatím nikdo neopravil. Divadlo Tramtarie z Olomouce v letním rozvolnění nezahálelo a s virovým stoletím se začalo prát. V jejich inscenaci kvete láska v každém věku – i v tom koronavirovém.

Divadla – celý článek
13. 2. 2021
Poslední premiérou letošní sezóny bude v Divadle Radost Hamlet on the Road. Je zamýšlen jako kočovné divadlo, kterým se Radost přiblíží divákům mimo své interiérové působení a vyjede on the road vlastním divadelním vozem, jehož výtvarné pojetí je dílem scénografa Pavla Hubičky. Tento jarmareční Hamlet bude specifický snahou uvést nejslavnější Shakespearovu tragédii jako komedii.

Divadla – celý článek
2. 2. 2021
Pravidelnou talk show na online platformě YouTube připravil Petr Gazdík. V rolích moderátorů se střídají Jana Musilová, Barbora Goldmannová a Jonáš Florián. Mezi hosty již do křesel usedli mimo jiné Hana Holišová, Michal Isteník, Robert Jícha či Petr Štěpán. Až to epidemiologická situace dovolí, tak budou moci fanoušci divadla přijít na živou show do Divadelního klubu MdB osobně.

Divadla – celý článek
21. 1. 2021
Po dobu celé divadelní sezóny všichni příznivci Městského divadla Brno pomocí anketních lístků zveřejňovaných v divadelním magazínu Dokořán nebo online skrze anketní formulář na webových stránkách divadla poctivě a v hojném počtu hlasovali pro svého nejoblíbenějšího herce, herečku, ale také režiséra, výtvarníka, hudebního skladatele, tvůrčí počin i jednotlivou inscenaci Městského divadla Brno.

Divadla – celý článek
20. 1. 2021
Co je a není normální v současném světě, nad tím se zamýšlejí Petr Holík spolu Patrícií Pažickou v divadelní performanci I am normal: example no.3. Specifikem díla pod režijním vedením Juraje Augustína je, že diváci si sami určují své místo a pozici v prostoru. Tak se absolutně boří klasická dualita jeviště a hlediště. 

Divadla – celý článek
13. 1. 2021
Druhou „on-line premiérou“ sezóny 2020/2021 bude pohádka na malé scéně Radosti Bratříčci svatého Františka, uváděná pro děti od tří let. V pátek 8. ledna, bude-li to hygienická situace umožňovat. Jde o příběh Františka, který putuje světem a potkává lidi i zvířata. Usmiřuje jejich spory, těší smutné a učí je dívat se na svět s nadějí. Všem, které potká, rozdává svou laskavost. A to je zcela určitě to, co i my všichni v těchto dnech potřebujeme.

Divadla – celý článek
7. 1. 2021
V lednových dílech bude talk show MdB Klub hostit kostýmní výtvarnici Andreu Kučerovou, herce a producenta Petra Halberstadta, herečku mnoha dalších talentů Radku Coufalovou, scénografa a výtvarníka Jaroslava Milfajta, herce a šéfa zpěvohry Igora Ondříčka a pozvání přijal také sládek brněnského parního pivovaru Petr Hauskrecht. Divadelní klub MdB se tak jistě znovu naplní zajímavým povídáním.

Divadla – celý článek
6. 1. 2021
... bude třeba až na jaře. Městské divadlo Brno zahájilo prodej na slavnostní silvestrovskou premiéru komedie Světáci. Akce se jmenuje Silvestr bude, a to za každou cenu… – a to proto, že tento Silvestr nakonec proběhne, i kdyby se měl odehrát až posledního dubna. Cena vstupenky je 3021 Kč a zahrnuje nejen legendární komedii Světáci, ale i celý zbytek večera s bohatou nabídkou zábavního programu.

Divadla – celý článek
5. 1. 2021
Pestrá směs skečů, stand-upů, pantomimy a improvizace známá jako Re:kabaret patří k oblíbeným stálicím v programu Divadla Bolka Polívky. Letošní vydání komediálního občasníku míří pod názvem Re:kabaret Re:start k online premiéře 17. prosince od 19.00. Speciálním hostem večera bude herečka Anna Polívková. Diváci si budou moci užít humor i kabaretní atmosféru z pohodlí svých domovů prostřednictvím Televize Naživo, Facebooku a YouTube Divadla Bolka Polívky a divadlo podpořit dobrovolnou vstupenkou zakoupenou v předprodejní síti GoOut.
Divadla – celý článek
15. 12. 2020
Starší články ze sekce Divadla
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tomas Alfredson
Sněhulák (Blu-ray)
Bontonfilm
Geniální, přesto excentrický detektiv Harry Hole (Michael Fassbender) je s prvním sněhem přivolán k případu zmizelé ženy, po níž zbyla jen šála obtočená kolem Sněhuláka postaveného před jejím domem. Společně s dopisem podepsaným "Sněhulák" dostává Hole i novou a neméně tajemnou kolegyni Katrine Bratt (Rebecca Ferguson). Během pátrání se začnou odkrývat nejen tajemství zvláštního zmizení, ale i samotné Katrine, která má s případem společného víc, než kdo tušil. Harry Hole tak bude muset více než kdy jindy dokázat, co v něm skutečně je...
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+