Divadla
Nebukadnesar II. vládl Novobabylónské říši přibližně v letech 500 až 600 př. n. l. Říkali mu „král vesmíru“. Nabucco je vlastně zkrácená verze jeho jména. A také název opery, kterou uvedlo Národní divadlo Brno v online květnové premiéře.

Divadla – celý článek
9. 6. 2021
Chcete vědět, co mají společného Napoleon s Winstonem Churchillem? Pak určitě zavítejte na letní scénu Městského divadla Brno, která nabídne originální historickou fresku Napoleon aneb Alchymie štěstí, ve které autoři tyto dva velikány originálně propojí i s městem Brnem a roztočí tak rozpustilé balábile plné neuvěřitelných historických situací! To vše oděno do rozverného zpěvoherního hávu! 

Divadla – celý článek
2. 6. 2021
I když to ještě nedávno vypadalo jako nemožné, v souladu s rozhodnutím vlády o rozvolnění opatření v kultuře pro vás Divadlo Bolka Polívky připravilo naživo dvě speciální představení – Terapii sdílením LIVE (28. května v 19.00) s Ester Geislerovou a Honzou Vojtkem a oblíbenou komedii DNA (1. června v 19.00) s Annou a Bolkem Polívkovými.

Divadla – celý článek
26. 5. 2021
Věříme, že stejně jako je tomu v divadelních příbězích, jimiž se všichni rádi stále znovu necháváme unášet, vše nakonec dobře dopadne a i v průběhu letošního léta Městské divadlo Brno promění Biskupský dvůr v divadelní scénu s těmi nejkrásnějšími kulisami – sousoším z Merkurovy kašny od Ignáce Bendla, renesančním podloubím, jednopatrovou arkádovou lodžií a hvězdami.

Divadla – celý článek
19. 5. 2021
Jako letošní premiéru určenou pro uvádění na své letní open-air scéně pro vás Městské divadlo Brno připravuje další tvůrčí počin z pera osvědčené autorské čtveřice ve složení Karel Cón, Stanislav Slovák, Jan Šotkovský a Petr Štěpán, která v originální historické fresce Napoleon aneb Alchymie štěstí opět umně propojí fabulace s dějinnými fakty. Máte se na co těšit!

Divadla – celý článek
12. 5. 2021
Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z a Zdeněk Konopásek se před pár týdny sešli na jevišti Divadla Kampa, aby společně oslavili narozeniny Pjéra la Šé'ze. Výsledkem je mistrovská improvizační jízda plná slovních hříček, podnětných myšlenek, překvapivých nápadů, asociací, sarkasmů nebo hudby, které dohromady tvoří nedefinovatelný, ovšem velmi zajímavý celek. Vychutnejte si zážitek z jeho sledování symbolicky v den šedesátin Jaroslava Duška! Právě 30. dubna bude poprvé zveřejněn profesionální záznam představení Každý vyhrává aneb Oslava narozenin prostřednictvím platforem Starmax, GoOut a videotéky Dramox.
Divadla – celý článek
30. 4. 2021
Výpravný balet Spící krasavice hudebního skladatele Petra Iljiče Čajkovského a choreografa Mariuse Petipy měl původně premiéru na konci 19. století v Petrohradě. Nyní vstupuje do repertoáru Baletu Národního divadla v choreografii legendární primabaleríny Márcii Haydée jako pozoruhodný artefakt duchovního odkazu baletní klasiky.
Divadla – celý článek
26. 4. 2021
Jevištní zpracování čtyř balad K. J. Erbena (Vrba, Vodník, Zlatý kolovrat a Svatební košile), s prologem a epilogem (Kytice), se objevilo v repertoáru divadla Radost v dubnu 2012. Autorem scénáře a režisérem byl hostující Petr Nosálek, inscenace sklidila pozitivní a pochvalné reakce kritiky i publika, včetně kladných ohlasů pedagogů. Získala Cenu diváků na festivalu Dítě v Dlouhé 2013, uváděla se sedm let a měla za sebou víc než padesátku repríz. Bohužel to také bylo navždy poslední setkání charismatického a erudovaného režiséra se souborem a divadlem, které velmi inspiroval a kterému velmi prospěl.
Divadla – celý článek
21. 4. 2021
Ačkoliv prozatím není ze všeobecně známých důvodů umožněno realizovat veřejná divadelní představení, Městské divadlo Brno pokračuje ve své práci tak, aby v okamžiku, kdy bude možné otevřít divadelní sály dokořán, bylo na všech svých scénách plně připraveno na váš příchod. Jasným důkazem toho je, že v těchto dnech se za zdmi divadla připravují rovnou tři nové kusy!
Divadla – celý článek
2. 4. 2021
Před 420 lety napsal Shakespeare jednu z nejslavnějších tragédií všech dob: Hamleta. Ten byl mnohokrát uveden, několikrát zfilmován, postava Hamleta se stala archetypem a v divadelním slangu se činoherním hercům přezdívá Hamleti. Divadlo Radost uvede Hamleta závěrem sezony – ovšem poněkud jinak, než bývá zvykem: totiž jako komedii inspirovanou jadrnou poetikou jarmarečních kočovných loutkářů.

Divadla – celý článek
19. 3. 2021
Starší články ze sekce Divadla
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Billie Eilish
Billie Eilish: Happier Than Ever
Interscope
Americká zpěvačka a skladatelka Billie Eilish vydává své druhé studiové album Happier Than Ever. Vydání připadá na 30. 7. 2021.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+