Divadla
„Neboj, je to pohádka, dobře to skončí!“ Nebylo by ale lákavé zjistit, co nastane, když to dobře neskončí? Stejný nápad měli i tvůrci muzikálu Sněhurka a já, v němž chce zlá Královna změnit šťastné konce všech pohádek. Naštěstí jsou tu ale odvážný princ i zachránci ze světa lidí, kteří se pustí do řešení napínavého příběhu. Těšte se na velkolepou podívanou, při níž se pobaví všechny generace diváků!

Divadla – celý článek
19. 1. 2022
Jakuba Jana Rybu určitě znáte jako autora populární lidové písně Česká mše vánoční (tzv. „Rybovky“). Jaký byl osud známého českého hudebního skladatele, ale zejména maloměstského učitele v Rožmitále pod Třemšínem a otce hned několika dětí, popisuje činoherní inscenace Noc pastýřů v Městském divadle Brno.

Divadla – celý článek
12. 1. 2022
Platforma pro performativní umění Terén, scéna brněnského Centra experimentálního divadla, uspěla v náročném vícekolovém řízení projektu Kreativní Evropy, motivujícího evropskou divadelní scénu k inovativním přístupům k mezinárodní spolupráci.
Divadla – celý článek
18. 12. 2021
Zaposlouchejte se do melodií českých i světových vánočních písní a koled, které pro vás zazpívá elita ansámblu Městského divadla Brno. Interprety doprovodí dětský pěvecký sbor Bystroušek, pěvecký sbor Ars Brunensis i orchestr MdB. Vánoční koncert je výbornou příležitostí, jak se naladit na pohodovou vlnu nejkrásnějších svátků v roce! Neváhejte a přijďte si zanotovat Tichou noc a mnohé další písně.

Divadla – celý článek
8. 12. 2021
Přísloví praví: „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.“ Co v případě, že jste malá dívka žijící v 30. letech 19. století v Anglii, které umřeli oba rodiče a vychovává vás zlá nevlastní teta? Muzikál Jane Eyrová vychází ze stejnojmenného románu Charlotte Brontëové, jež v něm popisuje i vlastní zážitky. V české premiéře jej na podzim 2021 uvádí Městské divadlo Brno.

Divadla – celý článek
1. 12. 2021
Jméno Petr Gazdík je úzce spjato s Městským divadlem Brno. Jeho nositel, který je nejen hercem, ale také šéfem muzikálového souboru MdB, se na následujících řádcích krátce rozpovídal o svém hereckém působení i osobním životě.

Divadla – celý článek
10. 11. 2021
Provázek.kvíz Jak vidí Brno?, improterapie Změna programu vyhrazena a hned několik „klasických“ inscenací. Tomu všemu (a mnohému dalšímu) se věnuje herečka Tereza Volánková jako stále ještě relativně nová členka souboru Divadla Husa na provázku. Důvodů, proč s ní udělat následující rozhovor, jsme tudíž v Kultu měli více než dost.

Divadla – celý článek
8. 11. 2021
Když se řekne Dostojevský, jistě si představíte realistickou ruskou literaturu. Asi málokdo by si vybavil nahatého Alexeje Ivanoviče – hlavní postavu Dostojevského prózy Hráč z roku 1886. Ovšem v divadelní adaptaci brněnského Divadla Husa na Provázku dávají veškerou sílu imaginaci.

Divadla – celý článek
3. 11. 2021
Divadlo Radost si pro diváky připravilo zbrusu nový divadelní zážitek. Je jím úvodní ročník mezinárodní nesoutěžní divadelní přehlídky FESTIVAL RADOSTI, který proběhne ve dnech 24. listopadu – 2. prosince 2021 právě na prknech brněnské Radosti. Na co se lze těšit a jaká jsou témata festivalu, prozradila programová ředitelka Joanna Zdrada.

Divadla – celý článek
1. 11. 2021
Divadlo Radost se účastnilo soutěže na 27. Divadelním festivalu loutkového divadla Setkání v polské Toruni. Festival patří v divadelním světě ke každoročním událostem. Setkávají se zde ty nejlepší divadelní soubory z různých evropských zemí. Hamlet on the Road z dílny Divadla Radost a v režii polské režisérky Joanny Zdrady letos soutěžil za Česko.

Divadla – celý článek
28. 10. 2021
Starší články ze sekce Divadla
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jason Reitman
Krotitelé duchů: Odkaz
Falcon
Ve filmu Krotitelé duchů: Odkaz se přestěhuje svobodná matka se svými dvěma dětmi na maloměsto, kde společně objeví svoje spojení s původními krotiteli duchů a tajemný odkaz, který po sobě zanechal jejich dědeček.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2022 Radek Holík
Google+