Děti

nová kniha pro děti, vychází pro děti, vánoční dárek, Mišpulín,

Zveřejněno dne 3. 10. 2014
RECENZE: Viktorka a vesmírná dobrodružství
Na stránkách Čtyřlístku už vyšla pěkná řádka dětských komiksů, které vstoupily do „zlatého fondu“ a Viktorčina dobrodružství na slavnostní vstup rozhodně aspirují. V téměř dvouset padesátistránkovém souboru je právě vydává nakladatelství Portál. A je to komiksová kniha, kterou je neradno opomenout.

Holčička Viktorka totiž není leckdo – cestuje v kosmické lodi s pilotem Žabžou (jen si to zkuste říct nahlas!) a navigátorem Flájem a poznává cizí planety. Napadl vás Malý princ? Koho ne! Ale Viktorka jde na výzkum opravdu od lesa – kdekoliv přistane vesmírná loď Lítavice, něco se semele. A jen díky sehranosti celého týmu se vždy podaří z nebezpečí uniknout. I když někdy je záchrana téměř nepravděpodobná a velmi akční.

Chcete příklad? Už „otvírací“ příběh nás zavede na planetu s kousavými kameny, pokračujeme ztroskotáním na planetě Bel – Balast, v dalším příběhu Lítavici osídlí černí pasažéři, Viktorka bude také muset místo lenošení proti své vůli cvičit… no prostě dobrodružství, kam se jeden podívá.

Pokud jste si už jako malí oblíbili komiksové příběhy ze Čtyřlístku nebo ABC, a teď marně pro své děti hledáte hezky ilustrované a inteligentně otextované komiksy, kniha Viktorka a vesmírná dobrodružství autorského dua Klára a Honza Smolíkovi vás nadchne. Oba se literaturou (a kresbou) pro děti zabývají dlouhodobě a je to na kvalitě jejich práce rozhodně poznat. Kniha nepostrádá humor, napětí, ale ani přívětivou barevnost. To vše vaše děti jistě přitáhne k tištěné knize. A těžko je budete odtrhávat…


Viktorka a vesmírná dobrodružství
Smolík Honza, Smolíková Klára
Portál, 2014


Gabriela Kostašová
 Přidejte k článku první komentář >> 
nová kniha pro děti, vychází pro děti, vánoční dárek, Mišpulín,
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gilles de Maistre
Vlk a lev
Bontonfilm
Dvacetiletá dívka Alma přeruší své studium hry na piano a odjede na nějaký čas na chatu po svém dědečkovi, která leží na ostrově uprostřed kanadské divočiny. Po letecké havárii v lesích objeví malé lvíče určené pro výcvik v cirkuse a současně s tím se ujme i mláděte vzácného stříbrného vlka, kterého do chaty přinese vlčice uvyklá na přítomnost a přízeň jejího dědy. Rozhodne se je ochránit před světem lidí, postarat se o ně a dohromady vytvoří neobvyklou rodinu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+