Děti

Jů, Hele, Hary Šoumen, Muf, Stanislav Holý, výstava, pro děti, Brno

Zveřejněno dne 5. 12. 2007
Jů, Hele a Muf
Muzeum města Brna připravilo v předvánočním čase tradiční výstavu pro děti. Tentokrát bude v jejím rámci představena tvorba známého výtvarníka a ilustrátora Stanislava Holého, který právě ve své tvorbě nezapomíná na dětského diváka.

Věnoval se kresleným seriálům, spolupracoval s televizí, věnoval se knižním a časopiseckým ilustracím, interiérovým i exteriérovým realizacím. Je autorem řady dětmi oblíbených televizních loutek, jako je Jů a Hele, Hary Šoumen nebo Muf.

Kresby, litografie a loutky Stanislava Holého
Muzeum města Brna
od 6. prosince 2007

Foto: ČT

Kateřina Mahovská
 Přidejte k článku první komentář >> 
Jů, Hele, Hary Šoumen, Muf, Stanislav Holý, výstava, pro děti, Brno
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Rudolf Havlík
Po čem ženy touží - DVD
Cinemart
Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona. Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“ Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany se stal ženou. Karel se musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší?
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+