Děti

Jů, Hele, Hary Šoumen, Muf, Stanislav Holý, výstava, pro děti, Brno

Zveřejněno dne 5. 12. 2007
Jů, Hele a Muf
Muzeum města Brna připravilo v předvánočním čase tradiční výstavu pro děti. Tentokrát bude v jejím rámci představena tvorba známého výtvarníka a ilustrátora Stanislava Holého, který právě ve své tvorbě nezapomíná na dětského diváka.

Věnoval se kresleným seriálům, spolupracoval s televizí, věnoval se knižním a časopiseckým ilustracím, interiérovým i exteriérovým realizacím. Je autorem řady dětmi oblíbených televizních loutek, jako je Jů a Hele, Hary Šoumen nebo Muf.

Kresby, litografie a loutky Stanislava Holého
Muzeum města Brna
od 6. prosince 2007

Foto: ČT

Kateřina Mahovská
 Přidejte k článku první komentář >> 
Jů, Hele, Hary Šoumen, Muf, Stanislav Holý, výstava, pro děti, Brno
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Pavla Horáková
Teorie podivnosti
Argo
Vypravěčka Ada Sabová, mladá vědkyně z „Ústavu mezioborových studií člověka“, je v mnohém typickou (nikoli však stereotypní) moderní intelektuálkou, která se pokouší vybalancovat osobní život a kariéru. V obojím už má za sebou leccos, a tak není prosta jistého cynismu, či spíše poučeného, sarkastického vnímání světa, lidí kolem sebe i sebe samé. Na pozadí pátrání po zmizelém synovi své kolegyně zaznamenává kolem sebe zdánlivé nahodilosti, za nimiž však tuší zákonitost a provázanost. Pro všechny tyto jevy hledá zastřešující definici, svou „teorii podivnosti“, a zjišťuje, že nekonečnou spletitost světa pouhým rozumem neuchopí. A zatímco společnost kolem ní čím dál více lpí na vyprázdněných pravidlech, Ada její struktury jednu po druhé opouští a vydává se vstříc svobodě.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+