MEDIA HILL

Zveřejněno dne 1. 12. 2003
Nový KULT s Jiřím Šalamounem
Prosincové číslo časopisu Kult představuje osobnost ilustrátora Jiřího Šalamouna. Na jeho dlouhodobé brněnské výstavě Obrázky z vězení Špílberk uvidí návštěvníci nejen světoznámého Maxipsa Fíka, ale také další ilustrátorskou tvorbu pro starší děti i dospělé.

Do konce prosince můžete navštívit také obrazy mezinárodně uznávaného výtvarníka Jana Kristoforiho, který vystavuje v Domu pánů z Lipé. Vystavené plastické obrazy nejsou na brněnské výstavě sestaveny do žádného jednotícího tématu, ale představují autorův široký záběr. Knižní recenze v tomto posledním letošním čísle se věnují knihám Prenatální komunikace, Osudy Jaroslava Haška v říši carů a komisařů i doma v Čechách a Toulky jižní Moravou.
Na hudebních nosičích vám představujeme třetí desku úspěšné slovenské kapely Peha, novinkové CD kontroverzního písničkáře Jiřího Schmitzera a projekt Dura&Blues Club: Live at Stará Pekárna.
Jako v každém čísle se dozvíte řadu zajímavých tipů na kulturní akce konané ve městě Brně v měsíci prosinci a získáte program všech kulturních zařízení na tento měsíc.


Redakce
Článek otištěn v Kult 12/03
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Leopold Králík
Milovníci sportu aneb Smrt darebáka
Carpe Diem
Kniha Milovníci sportu aneb Smrt darebáka je první ze série detektivních příběhů se společným názvem Milovníci ze školského prostředí, které spojuje postava vyšetřovatele Dana Švédy. Tento hlavní hrdina připomíná s trochou nadsázky kultovní postavu detektiva Phila Marlowa z románů Raymonda Chandlera.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+