Zveřejněno dne Neuvedeno
Říjnové číslo KULTu právě na trhu
V říjnovém KULTu si můžete přečíst rozhovor s dámským violoncellovým duem Tara Fuki, které je známé všem, kteří mají rádi originální, křehkou a imaginativní hudbu. S Andreou Konstankiewicz a Dorotou Blahutovou jsme si povídali (nejen) o jejich novém, v pořadí druhém francouzsko-polsko-českém albu Kapka, které vychází začátkem října.


Filmová recenze vás zavede na česko-slovenské pomezí vesnice Želary ve snímku režiséra Ondřeje Trojana.
Na stránce hudby se dočtete o nejnovějším albu slovenské kapely Gladiator, o autorském dílku zpěvačky a kytaristky Katky Šarközi a basisty Aleše Charváta – Magorie a desce vybraných hitů dua Damiens.
V říjnovém čísle přinášíme pohled do výstavních prostor druhého patra severního křídla hradu Špilberk, které hostí až do 26. října výstavu děl předního českého malíře Jaroslava Krále (1883-1942).
Dále v tomto čísle naleznete dvojstranu říjnových filmových premiér, pozvánky na výstavy, divadelní představení, hudební koncerty a přehled pořadů kulturních zařízení na celý měsíc.
/text: lek/

 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lucy Kirkwoodová
Nebesa
Mahenovo divadlo
Anglický venkov uprostřed osmnáctého století, v malém městě se staví šibenice pro vražedkyni malé dívky. Ona vražedkyně tvrdí, že čeká dítě, což by znemožňovalo její popravu. Proto soud povolá dvanáct žen, dvanáct matek, aby rozhodly, zda je obviněná Sally skutečně v požehnaném stavu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+