Zveřejněno dne Neuvedeno
Dubnový KULT 04/03
V dubnovém čísle časopisu KULT si můžete přečíst rozhovor s nejvýznamnější osobností slovenského jazzu – Petrem Lipou. Na prahu svých šedesátých narozenin vydává u brněnského vydavatelství Indies records album Beatles In Blue(s). A navzdory svému věku plánuje řadu nových projektů.
Letošní 13. ročník Mezinárodního festivalu vysokých divadelních škol Setkání/Encounter se uskuteční od úterý do soboty 8. – 12. dubna. Vše o tomto pětidenním maratónu, který se v průběhu dvanácti let své existence stal druhou největší pořádanou akcí svého druhu v Evropě, se dozvíte v dubnovém čísle.


V recenzích na novinková alba se dočtete o Best of kapely Šum svistu, o debutovém albu liberecké písničkářské dvojice nazvané Disneyband a o slovenské formaci Žena z lesoparku, která vydala zdařilé album Platňa.
Knižní novinky tentokrát nabízejí pohled na prózu poslední německy píšící pražské autorky Lenky Reinerové (Všechny barvy slunce a noci), dále na sborník Krok k autorské existenci, který vydala Literární akademie–Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého, a na velkoformátovou knihu L. H. Augustina o Jiřím Trnkovi.
Filmová recenze se tentokrát zastaví u debutu herce a moderátora Jana Krause – u filmu Městečko. Podle Krause máme ve filmu všichni nalézt odraz toho, co jsme si v životě prožili. Odraz sami sebe… nebo alespoň našich sousedů, s čímž se divácká obec dle pohledu koproducenta Františka Jandy ztotožňuje o poznání lépe. V dubnovém čísle jsme pro vás přichystali řadu aktualit (festival poezie Potulný dělník, výstava významného brněnského malíře druhé poloviny 20. st. Jánuše Kubíčka na Špilberku ad.) a také 2 soutěže.


 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Leopold Králík
Milovníci sportu aneb Smrt darebáka
Carpe Diem
Kniha Milovníci sportu aneb Smrt darebáka je první ze série detektivních příběhů se společným názvem Milovníci ze školského prostředí, které spojuje postava vyšetřovatele Dana Švédy. Tento hlavní hrdina připomíná s trochou nadsázky kultovní postavu detektiva Phila Marlowa z románů Raymonda Chandlera.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+