Zveřejněno dne Neuvedeno
Lednový KULT 01/03
Lednové číslo časopisu přináší rozhovor s vynikajícím hudebníkem Zdeňkem Králem, který je již několik let neodmyslitelně spjat s Brnem. Přečtete si nejen o jeho projektu Moje milá (hudba), ale také o jeho nejčerstvějším CD klavírních improvizací Možnosti a jeho plánech do budoucnosti.
Cestovatel Rudolf Švaříček se svěřil, že cestování je jeho nejsilnější droga. Jeho nadšení, se kterým mluví o exotických krajích, vás natolik zaujme, že máte chuť vyrazit na cesty taky. V současné době mu vyšla druhá kniha Tamtamy času - Nová Guinea (nakl. Jota), a proto jsme se také setkali k rozhovoru.


Filmová recenze je tentokrát zaměřena na nový český film Brak, který si napsal a zrežíroval čtyřiadvacetiletý absolvent zlínské Vyšší filmové odborné školy Karel Spěváček. Autor čerpal z prostředí své generace. Tento typ generačního filmu by měl podle něj vyplnit chybějící místo v naší kinematografii. Pozvánka do kina podrobně představuje lednovou premiéru filmu Útěk do Budína.

Divadelní recenze přináší ohlédnutí za listopadovou premiérou brněnského HaDivadla – za hrou Urse Widmera Top dogs, ve které zachytil život manažerů, kteří náhle ztratili zaměstnání. Představení zrežíroval Jiří Pokorný.

Brněnský počátek roku 2003 se ponese ve znamení velkolepého výstavního projektu nazvaného Český a slovenský exil 20. století, jehož první etapa bude otevřena 19. ledna a potrvá do konce března.

Dočtete se také o novém CD kapely KK band a Ivy Bittové, o knize bývalé varietní hvězdy Jaroslava Válka, který emigroval do Švýcarska, a také o významném debutu Jaroslava Rudiše – Nebe pod Berlínem.

Únorové číslo KULT 02/03 - vyjde 24. ledna 2003. Redakční uzávěrka tohoto čísla je 6. ledna 2003!


 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Leopold Králík
Milovníci sportu aneb Smrt darebáka
Carpe Diem
Kniha Milovníci sportu aneb Smrt darebáka je první ze série detektivních příběhů se společným názvem Milovníci ze školského prostředí, které spojuje postava vyšetřovatele Dana Švédy. Tento hlavní hrdina připomíná s trochou nadsázky kultovní postavu detektiva Phila Marlowa z románů Raymonda Chandlera.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+