Lidé

Zveřejněno dne 2. 11. 2021
Provázek.kvíz s Terezou Volánkovou a Kultem
Herečka Tereza Volánková se k souboru brněnského Divadla Husa na provázku připojila poměrně nedávno, nicméně s ní přicházejí na jeviště i nedivadelní projekty. Jedním z nich je Provázek.kvíz, který vám na stránkách Kultu představíme. Dále vás navnadíme na nové Krotitele duchů, návrat legendárního Matrixu a přidáme oblíbenou kompilaci divadla, knih, rozhovorů a samozřejmě i jídla.


Na prkna divadel pomalu pronikají i nedivadelní formáty. Jednomu takovému se věnuje herečka Tereza Volánková a pochvaluje si hlavně jeho sociální přesah. Projekt Provázek.kvíz s názvem Jak vidí Brno? je pub kvíz v divadle, který vždy hostí nějakou komunitu nebo menšinu. Dále Tereza samozřejmě aktivně zkouší a hraje, nicméně i její volnočasové aktivity jsou velmi pestré. Celý rozhovor na vás čeká na stránkách listopadového Kultu.

Filmové novinky kromě další verze Krotitelů duchů nabídnou návrat legendárního Matrixu a s ním i Keanu Reevese v roli Nea. Provázek si pak pro vás připravil smělou divadelní inscenaci Hráč, kterou jsme zhlédli a dojmy shrnuli do krátké recenze. Neochudíme ani knihomoly – Foglarovcům tentokrát nabízíme výpravu do Řásnovky, příznivcům sci-fi a fantasy do světa nekromantů a milovníky zvířat vezmeme přímo do vlčí smečky.

Z brněnské historie vypíchneme legendu o Domě u Kamenné panny, který dříve býval poštou, připomeneme si proměnu Bystrce, kde stojí nejstarší brněnská lípa, a dáme si pivo v pověstném hostinci U sedmi Švábů.

U piva zůstala i Mlsná tužka, v jejímž hledáčku se ocitl EFI hostinec. Ten je známý právě i tím, že si vaří vlastní pivo v řemeslném pivovaru, který je jeho součástí. Kromě piva vám doporučíme smetanovou kulajdu a svíčkovou s karlovarským knedlíkem.

Čeká vás také několik rozhovorů. Nejprve jsme vyzpovídali Joannu Zdradu, programovou ředitelku FESTIVALU RADOSTI. Následně promluví Petr Gazdík, který šéfuje muzikálovému souboru MdB, a podnikatelka Romana Ljubasová. Rozhovorový maraton uzavře Dalibor Balut, tramp a zálesák, jenž procestoval Evropu v koňském sedle.

Volný čas můžete vyplnit například deskovou hrou Na louce či herní trilogií Mass Effect. Sportovní fanoušci se mohou radovat z návratu BK Žabiny mezi evropskou elitu a seznámit se s novými posilami klubu.

Redakce
Článek otištěn v Kult 11/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Leopold Králík
Milovníci sportu aneb Smrt darebáka
Carpe Diem
Kniha Milovníci sportu aneb Smrt darebáka je první ze série detektivních příběhů se společným názvem Milovníci ze školského prostředí, které spojuje postava vyšetřovatele Dana Švédy. Tento hlavní hrdina připomíná s trochou nadsázky kultovní postavu detektiva Phila Marlowa z románů Raymonda Chandlera.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+