Divadla

Zveřejněno dne 28. 8. 2021
Projekt Dueta pro sv. Annu bude zakončen benefičním koncertem
Městské divadlo Brno ve spolupráci s hudebním uskupením Petr Gazdík Acoustic Band v průběhu vyhlášené covidové pandemie pravidelně natáčelo hudební videa s protagonisty divadla a tyto písničkové zdravice postupně přes YouTube posílalo coby morální a duchovní podporu všem zdravotníkům – sice jen tak ze zkušebny, avšak nahrané výhradně pro ty, kteří působí v tzv. „první linii“.Tento projekt byl nazván Dueta pro sv. Annu, jelikož je spojen právě s Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně, se kterou mohl být herec, režisér a šéf muzikálového souboru MdB Petr Gazdík jako autor tohoto nápadu a projektu v přímém kontaktu. Projekt byl zahájen na začátku roku 2021, postupně vzniklo celkem devět písničkových pozdravů a již od počátku byl přislíben také slavnostní živý koncert pro zdravotníky k zakončení tohoto projektu.

Slíbený koncert se uskuteční v pátek 3. září 2021 v 19.00 v zahradách areálu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (v atriu za kaplí) a zazní na něm nejen dueta, ale také další muzikálové hity, které společně s Petrem Gazdíkem zazpívají Alena Antalová, Kristýna Daňhelová, Johana Gazdíková, Svetlana Janotová, Viktória Matušovová, Markéta Sedláčková, Martina Severová, Ivana Vaňková a Lukáš Vlček.

Moc bych si přál, aby zdravotníci u sv. Anny věděli, že si jejich nasazení a úsilí zachraňovat lidské životy všichni opravdu vážíme – nejen teď, ale i kdykoliv jindy. Mám zprávy o tom, že je naše dueta v průběhu pandemie opravdu potěšila, a tak se moc těším, že nejen jim, ale i všem příchozím uděláme radost osobně,“ říká Petr Gazdík a doplňuje ho ředitel nemocnice Vlastimil Vajdák: „Jsem rád, že se můžeme závěrem léta takhle sejít a dopřát si díky Městskému divadlu Brno přímo v nemocnici kulturní zážitek. Doufám, že budeme ve spolupráci pokračovat a třeba se z podobných benefičních koncertů stane tradice.

Vstupné na páteční koncert je dobrovolné, přispět bude možné přímo na místě. Případný výtěžek připadne DobroCentru u sv. Anny, jehož dobrovolníci pomáhají pacientům zpestřit různými činnostmi pobyt v nemocnici.

Jste srdečně zváni!

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+