Festivaly

Zveřejněno dne 21. 8. 2021
Filharmonie Brno mění program závěrečného koncertu Festivalu Špilberk
Filharmonie Brno částečně mění program nedělního závěrečného koncertu Festivalu Špilberk, na kterém se představí se svým šéfdirigentem Dennisem Russellem Daviesem. Místo Brahmsova Dvojkoncertu pro housle a violoncello a moll zazní Martinů Violoncellový koncert č. 1. Zbytek programu zůstává v původní podobě, na úvod tedy Dvořákovy Symfonické variace a ve druhé půli Janáčkův Taras Bulba. „Ke změně došlo mimo jiné kvůli zdravotním komplikacím houslistky Chloë Hanslip,“ uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.Druhá z plánovaných sólistek, violoncellistka Laura van der Heijden, na koncertu vystoupí. Právě ona přednese Martinů koncert. Čtyřiadvacetiletá sólistka začala hrát ve čtyřech letech na zobcovou flétnu, v pěti na klavír a v šesti na violoncello. V patnácti se stala vítězkou soutěže BBC mladých hudebníků a v jedenadvaceti vydala první sólové album, které získalo mnoho prestižních cen. „Martinů jsme zařadili do programu s ohledem na sólový nástroj a repertoár sólistky, a díky tomu jsme vlastně sestavili večer s díly ryze domácích autorů,“ řekl dramaturg Filharmonie Brno Vítězslav Mikeš.

Koncert začíná v neděli 22. srpna ve 20.00 na velkém nádvoří hradu Špilberk. Vstupenky jsou stále k dostání v předprodeji, online na webu filharmonie-brno.cz a také na místě před akcí. Posluchači musejí prokázat bezinfekčnost jedním ze tří aktuálně platných způsobů. Zájemci se mohou nechat otestovat přímo na místě, antigenní test je zdarma včetně potvrzení.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+