Zábava

Zveřejněno dne 11. 9. 2021
Přehled nejzajímavějších herních novinek léta 2021
Léta nebývají rájem hráčů, protože většina lidí tráví svůj volný čas raději venku. I přesto nám však letošní teplé dny nabídly několik zajímavých novinek, které doplnily ještě zajímavější herní DLC.Žádných AAA her jsme se letos v létě nedočkali, nicméně toho jsme si byli vědomi už delší dobu. Několik novinek však rozhodně stojí za zmínku. Dále se dvě velké hry dočkaly velmi lákavých rozšíření.

Nejprve se fanoušci na začátku léta dočkali očekávané novinky Ratchet & Clank: Rift Apart, která navazuje na díly z předchozích let. Jde o exkluzivku pro PlayStation 5, ve které se hráči opět chopí ústředního dua postav a cestují s nimi po různých světech v různých realitách, aby zastavili svého úhlavního nepřítele, Dr. Nefariouse.

Po PlayStationu přišla řada na počítačové hry, zde vyniká očekávaná strategie Humankind. V té se hráči chopí svých vlastních civilizací, se kterými se budou chtít dostat co možná nejdál a dosáhnout s nimi co možná nejlepšího vývoje. Mnozí ji považují za nástupce slavné série her Civilization – poslední díl vyšel v roce 2016.

Lákavě vypadá i mix RPG a strategie King's Bounty II, který navazuje na jedničku z roku 1990 a spin-off King's Bounty: The Legend z roku 2008. Ruští tvůrci nabídnou prakticky to stejné, akorát s mnohem lepší grafikou a možnostmi. Království Nostrie je opět plné nebezpečí, se kterým si hráči musejí nějak poradit. Čeká na ně především vypilovaný tahový bojový systém, kvalitní příběh založený na postavách a obrovský otevřený svět. Hra vyšla na konci srpna na počítače i konzole.

Na své si přijdou také milovníci loňského hitu Ghost of Tsushima. V srpnu totiž vyšla jeho rozšířená verze Ghost of Tsushima Director’s Cut, která kromě vylepšené základní hry nabízí i expanzi v podobě ostrova Iki. Hra bude dostupná pouze na PlayStationu, nicméně se v poslední době začíná hovořit o tom, že by si svou cestu mohla časem najít i na počítače.

Poslední zajímavou novinkou letošního léta je druhé rozšíření hry Assassin’s Creed Valhalla. V prvním rozšíření Wrath of the Druids, které vyšlo v květnu, se hráči vydali do Irska, kde se museli vypořádat s kultem druidů. Nyní navštíví Franskou říši, a to v rozšíření The Siege of Paris, které nabízí zhruba stejnou porci zábavy jako první DLC. Podle všeho však tvůrci se hrou ani zdaleka neskončili, obsah Valhally by měli podporovat minimálně ještě v průběhu příštího roku.

Ondřej Šedý
Článek otištěn v Kult 09/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Paula Brackston
Krámek se starožitnostmi
Red
Xanthe a její matka Flora opouštějí Londýn, aby začaly znovu a převzaly vedení obchodu se starožitnostmi v historickém městečku Marlborough. Xanthe s některými nalezenými starožitnostmi cítí zvláštní spojení: Když se jich dotýká, dokáže vycítit jejich minulost a jejich příběhy.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+