Umění

Zveřejněno dne 4. 9. 2021
Jak se plánuje rozvoj Brna? Výstava URBANIA promění návštěvníky ve správce města
Jak přemýšlejí lidé, kteří se podílejí na správě Brna? Jakým způsobem rozvoj města probíhá? Na uvedené otázky odpoví interaktivní výstava URBANIA, díky níž návštěvníci dostanou šanci nahlédnout do fungování městské správy. Výstava určená pro širokou veřejnost i zaměstnance veřejné správy proběhne od 6. září do 3. října 2021 v brněnské káznici v Bratislavské ulici.Expozici může v jeden čas navštívit až osmičlenná skupina, která se převtělí ve správce fiktivního města Urbania. Ti se během prohlídky postupně seznámí s osmi základními principy, na nichž plánování města stojí. Po prohlídce se návštěvníci účastní řízené diskuse nad představenými principy, mohou sdílet svoje dojmy, postřehy i každodenní zkušenost. Na výstavě stráví zájemci zhruba dvě hodiny, během nichž naplno prožijí příběh města Urbania. Jeho fungování tak poznají ve vzájemných souvislostech a vazbách.

Výstava URBANIA se poprvé uskutečnila minulý rok v Praze, letos v létě zavítala také do Písku, odkud ji do Brna zapůjčil Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR). Na podobě výstavy se podílela řada uznávaných českých umělců a designerů. V Brně, kde URBANIA představí principy odpovídající cílům Strategie BRNO 2050, stojí za její realizací Odbor strategického rozvoje a spolupráce Magistrátu města Brna ve spolupráci s Kanceláří architekta města, Odborem územního plánování a rozvoje a Turistickým informačním centrem.

Pro veřejnost bude výstava otevřena zdarma, návštěvníci se však musí předem bezplatně registrovat. Veškeré informace i s registračním formulářem naleznou zájemci na webu urbania.brno.cz.

PR
Článek otištěn v Kult 09/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gilles de Maistre
Vlk a lev
Bontonfilm
Dvacetiletá dívka Alma přeruší své studium hry na piano a odjede na nějaký čas na chatu po svém dědečkovi, která leží na ostrově uprostřed kanadské divočiny. Po letecké havárii v lesích objeví malé lvíče určené pro výcvik v cirkuse a současně s tím se ujme i mláděte vzácného stříbrného vlka, kterého do chaty přinese vlčice uvyklá na přítomnost a přízeň jejího dědy. Rozhodne se je ochránit před světem lidí, postarat se o ně a dohromady vytvoří neobvyklou rodinu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+