Sport

Zveřejněno dne 11. 8. 2021
Olympijské klání v Tokiu je u konce
Olympijské hry v Tokiu jsou u konce, při slavnostním ceremoniálu je uzavřel Thomas Bach, prezident Mezinárodního olympijského výboru. Nyní se můžeme těšit na další olympijské hry, které se za tři roky uskuteční ve městě světel – v Paříži.


Vrcholné sportovní klání v japonském Tokiu ukončila česká výprava po 16 soutěžních dnech ziskem celkem 11 medailí: čtyř zlatých, čtyř stříbrných a tří bronzových. V medailovém žebříčku nejvýše vystoupaly USA, které si domů odvážejí celkem 113 medailí, z nichž je 39 zlatých. Své prvenství v poslední den konání her uhájily před Čínou, následovanou Japonskem.

Další LOH bude v roce 2024 hostit Paříž – starostka Anne Hidalgová již slavnostně převzala olympijskou vlajku. 


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Joanne K. Rowlingová
Vánoční prasátko
Albatros Media
Kuba a jeho plyšové prasátko Pašík se od sebe nehnou ani na krok – to se ale změní jednoho Štědrého večera, kdy Kuba o Pašíka přijde. Je zoufalý a potřeboval by zázrak, aby svoji milovanou hračku našel. A protože jsou Vánoce, takový zázrak se skutečně stane. Vánoční prasátko, náhrada za nezvěstného Pašíka, zničehonic ožije a vymyslí odvážný plán: vydají se s chlapcem do kouzelné Země Ztracených a Pašíka najdou, ať se jim do cesty postaví cokoli.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+