Divadla

Zveřejněno dne 9. 8. 2021
Na prknech, dlažbě i trávě
Festival Na prknech, dlažbě i trávě žánrově směřuje k hraničním formám divadla s důrazem na novocirkusovou divadelní linku. Ve čtyřech dnech a na dvou stageích proběhne 20 divadelních představení a několik koncertů.


Hlavní stage najdete v Björnsonově sadu, druhou pak na Alžbětinské scéně divadla Husa na provázku. Zahájení proběhne ve čtvrtek 12. srpna na Moravském náměstí u Jošta nikým menším než Cirkem La Putykou!

Doplní je vernisáž výstavy Krajina v krajině betonu Dany Pacákové a Richarda Tribuly z uměleckého spolku Parnas, která bude probíhat celý víkend Björnsonově sadu. Na festivalu dále vystoupí například Le Cabaret Nomade, Long Vehicle Circus (akrobatické vystoupení ve stylu gangsterek), Felix Baumann a Sean Henderson, Divadlo Continuo, Divadlo DNO, Buchty a loutky a další.

Koncertů se ujmou Kaczi, Pískomil se vrací nebo kapela Mládí. V pátek a v neděli si v programu najdou to své děti i dospělí, ten sobotní je pak cílen zejména na dospělé diváky. V Björnsonově sadu děti kromě zábavného programu čeká také Loutkoviště neboli otevřená hra pro všechny děti s fantazií.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+