Hudba

Zveřejněno dne 10. 8. 2021
Ibérica roztančí a provoní Špilberk, Lužánky i nádvoří Staré radnice
Festival iberoamerických kultur Ibérica se letos uskuteční v termínu od 19. do 28. srpna. Kromě galakoncertu v romantických prostorách hradu Špilberk, jehož protagonisty budou již tradičně nejlepší umělci současné flamenkové španělské scény v čele s tanečnicí Maríí Moreno, se mohou návštěvníci těšit také na nefalšovanou atmosféru nostalgické i vášnivé hudby Jižní Ameriky.Čestným hostem festivalu je letos Kolumbie, jejíž kultura se otiskne nejen do přehlídky hispánské kinematografie v kině Art, kde se filmoví fanoušci dočkají hned pěti kolumbijských filmů, ale také do dramaturgie hudebních vystoupení. Z Kolumbie pochází i autorská dvojice Mantilla–Chaparro, jejíž uměleckou instalaci „Unibirds“ inspirovanou nesmírnou biodiverzitou Kolumbie bude možné zhlédnout po celou dobu konání festivalu v Alfa pasáži. Zámek Belcredi v Líšni bude hostit hudebně-taneční program Iberoamerické hudební poklady se sopranistkou Andreou Širokou, kytaristou Petrem Vítem a tanečnicí Veronikou Roa. Na nádvoří Místodržitelského paláce zavítá kolumbijsko-rakouské duo Das Kollektiv.

Ani letos nebude na Ibérice chybět oblíbená Fiesta Gastronómica na nádvoří Staré radnice, na níž se promísí hispánské gurmánské zážitky s tancem a hudbou. Pro zájemce z řad začátečníků i pokročilých jsou v SVČ Lužánky připraveny tvůrčí dílny flamenkového tance, argentinského tanga, salsy či flamenkové kytary.

Podrobný program festivalu je k dispozici na webu iberica.cz.

Dominik Fiala
Článek otištěn v Kult 07/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Joanne K. Rowlingová
Vánoční prasátko
Albatros Media
Kuba a jeho plyšové prasátko Pašík se od sebe nehnou ani na krok – to se ale změní jednoho Štědrého večera, kdy Kuba o Pašíka přijde. Je zoufalý a potřeboval by zázrak, aby svoji milovanou hračku našel. A protože jsou Vánoce, takový zázrak se skutečně stane. Vánoční prasátko, náhrada za nezvěstného Pašíka, zničehonic ožije a vymyslí odvážný plán: vydají se s chlapcem do kouzelné Země Ztracených a Pašíka najdou, ať se jim do cesty postaví cokoli.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+