Lidé

Zveřejněno dne 2. 6. 2021
Za železnou oponu s Alenou Mornštajnovou a Kultem
Červnový Kult je venku a současně s ním ožívá i kulturní dění. Recenzní rubrika napoví, na co si vyrazit do kina či divadla, Mlsná tužka navnadí vaše chuťové pohárky a těšte se i na solidní dávku nostalgie. Vrátíte se na chvíli do foglarovských Stínadel a společnost vám budou po letech dělat legendární Přátelé. Velký rozhovor s Alenou Mornštajnovou pak nabídne pohled na fiktivní utopickou společnost, kde k sametové revoluci nikdy nedošlo.

Co by se stalo, kdyby v listopadu 1989 nepadla železná opona? Odpověď na tuto otázku vám prozradí Alena Mornštajnová ve své knize Listopád. Úspěšná česká spisovatelka promluví nejen o novém románu, ale i o cenami ověnčených starších dílech, inspiraci a roli pohádek a dětství v její tvorbě.

Kdo si nepamatuje ústřední šestici ze sitcomu Přátelé, ten jako by nebyl. Právě tato veselá partička se po téměř 20 letech vrací ve speciální epizodě Přátelé: Zase spolu. Pro mladší filmové nadšence jsme připravili recenzi pohádky Princezna zakletá v čase a milovníky superhrdinů čeká rychlík Flash.

Městské divadlo Brno uvedlo novou operu Nabucco prostřednictvím online premiéry a my vám přinášíme ten vůbec nejčerstvější pohled na celou hru. Dovolujeme si také připomenout letní scénu na Biskupském dvoře, kam zavítá Napoleon.

Knihy si tentokrát obzvlášť užijí foglarovci, Záhada hlavolamu totiž slaví krásných 80 let a k tomuto výročí vyšla opravdová lahůdka – autentický deník Jana Tleskače. Nezapomněli jsme ani na audioknihy, které se nesou převážně ve znamení detektivek. Hudební rubrika pak nabídne recenzi politického Čaučeska Tomáše Kluse.

S otevřením restaurací se konečně může naplno rozjet Mlsná tužka. Přečtete si o bývalé Muzejce, která se nově mění na restauraci Gattamelata a po dobu vládních opatření fungovala výhradně jako pekárna. Protože Brňané jsou také milovníky piva, ohlédneme se za historií pivnice U Stopků.

Kromě restaurací, divadel a kin se otevírají také zámky. Už jste zavítali do parku toho slavkovského? Pokud ne, máme pro vás malou ochutnávku a současně pozvánku k návštěvě této moravské barokní dominanty.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Pokáč
Pokáč: Antarktida
Bontonland
Písničky na album Antarktida Pokáč napsal během let 2019 a 2020, což pro něj dle jeho vlastních slov byly poměrně zásadní roky. „V profesním životě jsem například odehrál koncert ve vyprodaném Fóru Karlín a získal dvojplatiny za obě desky, v osobním jsem si našel životní partnerku, se kterou jsme si uplácali synka. Zároveň se mě samozřejmě dotkla pandemie covidu, ale chtěl jsem, aby tohle album bylo co nejvíce necovidové.“ Nakonec vybral 16 z 50 písní, které za tu dobu napsal. Tematicky se nijak neomezoval. Inspirace jsou pro něj už tradičně život samotný, sociální sítě a humor.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+