Divadla

Zveřejněno dne 2. 6. 2021
Na Biskupský dvůr zamíří Napoleon!
Chcete vědět, co mají společného Napoleon s Winstonem Churchillem? Pak určitě zavítejte na letní scénu Městského divadla Brno, která nabídne originální historickou fresku Napoleon aneb Alchymie štěstí, ve které autoři tyto dva velikány originálně propojí i s městem Brnem a roztočí tak rozpustilé balábile plné neuvěřitelných historických situací! To vše oděno do rozverného zpěvoherního hávu! Rok 1809. Napoleon Bonaparte je vládcem obrovské říše a prakticky nejmocnějším mužem Evropy. Když v září tohoto roku navštíví Brno, neodpustí si vykonat vojenskou přehlídku u Slavkova, kde čtyři roky předtím slavil své vrcholné válečnické vítězství.

Rok 1908. Na pozvání lorda Moritze Arnolda de Forest zavítá na jeho hrad Veveří jeho přítel z mládí, toho času již ministr britské vlády Winston Churchill, který je tu se svou ženou Clementine na svatební cestě. Clementine má ovšem důvod ke stížnostem. Její manžel se totiž více než jí věnuje své knize o Napoleonovi, ve které si troufá vysvětlit důvod jeho epochálních vítězství. Když ale jednoho rána zjistí, že jeho žena záhadně zmizela, musí začít řešit jiné problémy a vydat se až do hlubin brněnského podsvětí.

Že spolu tyto dva životní příběhy a osudy velikánů světových dějin vůbec nesouvisí? Z omylu vás vyvede nová autorská inscenace Městského divadla Brno Napoleon aneb Alchymie štěstí. V hlavních rolích tohoto zpěvoherního kolotoče plného neuvěřitelných historických situací v režii Stanislava Slováka se představí Kristian Pekar coby Churchill, Marta Matějová jako Clementine a Milan Němec ve dvojroli vojevůdce Napoleona a podvodníka Bonaparta.

Vstupenky jsou již v prodeji na www.mdb.cz.

Napoleon aneb Alchymie štěstí
Biskupský dvůr Moravského zemského muzea
1.–4. června 2021, 20:30
www.mdb.cz

Redakce
Článek otištěn v Kult 06/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Zack Snyder
Liga spravedlnosti Zacka Snydera (Zack Snyder´s Justice League)
Warner Bros. Pictures
Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův (Henry Cavill) nezištný čin přiměje Bruce Waynea (Ben Affleck), aby spojil síly s Dianou Prince (Gal Gadot) při sestavení týmu rekrutů s nadlidskými schopnostmi. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman (Jason Momoa), Cyborg (Ray Fisher) a Flash (Ezra Miller), je nejspíš na záchranu planety před útokem Steppenwolfa, DeSaada a Darkseida už příliš pozdě.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+