Lidé

Zveřejněno dne 30. 9. 2020
S říjnovým Kultem za oponu Divadla MALÉhRY
Začátkem měsíce října přivál chladný vítr nejen samotný podzim, ale i nové číslo magazínu KULT!, které na vás čeká na obvyklých distribučních místech po celém Brně. Říjnové vydání voní po kávě, představí vám kolektiv Divadla MALÉhRY a nabídne množství kulturních zážitků ke zpestření těchto sychravých dnů.

Trio dam z Divadla MALÉhRY ve složení Daniela Zbytkovská, Bára Seidlová a Nikola Zbytkovská sklízí úspěchy mezi dětskými i dospělými diváky. Co na sebe prozradily a jak vznikl pojem třinohra? To se dočtete ve velkém rozhovoru na stránkách magazínu. Prostřednictvím kulturních tipů vás vezmeme například do světa věřících, který zachycuje filmový snímek Corpus Christi. Film vypráví příběh problémového mladíka Daniela, který se shodou okolností ocitá na místě kněze v malé obci, což mnohdy vyústí v úsměvné situace. Nenechte se však zmást, ve skutečnosti se o komedii nejedná. Do roku 1928 do luxusního berlínského hotelu nás tentokrát zavedou prkna, která znamenají svět. Muzikál Grand Hotel plný spletitých osudů hotelových hostů si pro vás připravilo Městské divadlo Brno. Nechybí ani okénko do nejčerstvější literární tvorby, kterou zde zastupuje Daisy Jones and The Six nebo Šarlatán, který vzešel z filmové předlohy.
 
Novinkou na poli sportovních zážitků, které Brno nabízí, je curling. Od loňska však zaujal v srdcích Brňáků pevné místo a více než 10 000 lidí si na vlastní kůži vyzkoušelo, co tento sport obnáší. V curlingové hale v areálu Nové Zbrojovky v Židenicích nyní odstartovala nová sezóna, která přináší mnoho zajímavých aktivit pro veřejnost. Přestávka mezi sezónami skončila i pro BK Žabiny Brno. Basketbalistky zahájily přípravná utkání vítězstvím, které vneslo do jejich řad velkou motivaci do dalších zápasů. Pokud nejste sportovním fanouškem, možná vás zaujme kávový festival, který můžete 2.-4. října navštívit na Moravském náměstí. Pod názvem Káva Spojuje se skrývá již 10. ročník tohoto festivalu, který nabízí dvě oddělené linky. Náplní první části budou třídenní Trhy kávy, druhá edukativní linka pak nabídne velké množství témat ve formě přednášek. Celé slavnosti vyvrcholí 7. října velkým Kávovým kvízem v kavárně Café Práh.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+