Hudba

Zveřejněno dne 23. 6. 2020
Legendární festival TrutnOFF BrnoON bude
Legendární festival se vrací době navzdory. V době, kdy se ruší větší festivaly a i menší akce oznamují, že nebudou, přicházejí pořadatelé známé přehlídky TrutnOFF, v minulosti pořádané ve východočeském Trutnově, opět s něčím jiným a naopak oznamují, že bude!Jak již dříve organizátoři nejstaršího festivalu svého druhu avizovali, uskuteční se 21. až 23. srpna na nových lovištích v lesích areálu Na Střelnici u řeky Svratky v Brně-Pisárkách. Festival pod novým označením TrutnOFF BrnoON nezapírá své undergroundové kořeny a přichází i v této době s neobvykle bohatým programem. Během tří dnů zde vystoupí padesát kapel a účinkujících. "To vše s omezenou kapacitou pro tisícovku statečných," uvádí pořadatelé přehlídky spjaté s odkazem českého undergroundu a náčelníkem Václavem Havlem, která se vrací po tříleté pauze. 

TrutnOFF BrnoON: 50 kapel, svérázná neotřelá dramaturgie a přátelská atmosféra
Přehlídka, kterou navštívily takové veličiny jako Faith No More, The Prodigy, Iggy Pop, Patti Smith, Korn, Motörhead, Parov Stelar nebo představitel Vinnetoua, Pierre Brice, či hobita, hollywoodský herec Elijah Wood, oznamuje na padesát tuzemských i slovenských kapel a účinkujících. Většina z nich se za více jak třicetiletou existenci festivalu stala ikonami. A ikonická bude i jeho letošní celková podoba. Plnohodnotný program srovnatelný se známým festivalem TrutnOFF představí letos jeho pořadatelé na nových lovištích. Době navzdory.

"Program našeho setkání u Sun River si v ničem nezadá s dramaturgií festivalu, jak jej znají jeho fanoušci, squaw a spolubojovníci za více jak třicetiletou historii," říká jedna z náčelnic Geronimova kmene Eva "Lipová" Navrátilová. Když v zimě tradiční "Fótr všech festivalů" oznámil návrat na nová loviště, málokdo očekával, jak vše následně zkomplikuje koronavirus a omezující vládní nařízení. Festivalový kmen okolo Martina Věcheta se však lehce nevzdává. Oznámil návrat ke kořenům a rozsah programu napovídá, že se bude jednat zřejmě o jediný opravdový festival s tímto titulem během letošního léta.

Přehlídku bude po dobu tří dnů tvořit několik scén. Na Hlavním pódiu lze očekávat různorodou dramaturgii s oblíbenými kapelami "velkého" Trutnoffa. Doplněna bude o folklorní a divadelní scénu. Novým prvkem bude Alternativní undergroundová bytová scéna, naopak již neodmyslitelnou součástí bude Hare Krishna Camp a Tábor pod křížem. To vše s omezenou kapacitou, jen pro tisícovku návštěvníků. Ze známých důvodů budou scházet zahraniční interpreti. "Bude to festival pro ty nejstatečnější a nejvěrnější squaw a spolubojovníky, ale i pro nově příchozí, kteří nezažili. Jedno velké backstage. Alternativní bonsai. Dotek s počátky našeho setkání," přibližuje Eva Navrátilová za svolavatele festivalového Pow-Wow. Celý festival bude otevírat Open Air bohoslužba s bubnováním, která bude tradičně přehlídku doprovázet po celé tři dny.

"V žilách nám proudí undergroundová krev a na výjimečné stavy jsme připraveni. Velkých festivalů jsme si užili a začalo jich být dost, tak se jeden zmenší. Podstatná je pro nás různorodost, pestrobarevnost a moment setkání. Připomínka toho, jaké to bylo v začátcích, kdy se hudba dělala pro radost a nikoliv pro byznys," říká zakladatel festivalu, Martin Geronimo Věchet, a dodává: "Vrátíme se ke kořenům, z nichž jsme vzešli, a připomeneme si počátky našeho přátelského a spikleneckého setkání se silnou kmenovou rodinnou atmosférou pospolitosti, kterou měl rád i náš náčelník Václav Havel."

Na festivalu se budou prolínat různé žánry. Mezi prvními jmény účinkujících, která pořadatelé oznámili, jsou J.A.R., Mňágu a Žďorp, Plastic People, Oldřich Kaiser s Dáša Vokatá nebo Visací zámek. Celý program bude zveřejněn v nejbližších dnech. Kapacita letního setkání TrutnOFF BrnON bude omezena dle toho, co vláda povolí. Nyní se počítá s tisícovkou návštěvníků. Vstupenky za 1600 Kč lze objednávat na stránkách festivalu www.trutnoffbrnoonfest.cz. Vzhledem k omezené kapacitě pořadatelé upozorňují na neotálení s jejich zakoupením. 

TrutnOFF BrnoON 2020
Brno-Pisárky
21.–23. srpna 2020
www.trutnoffbrnoonfest.cz

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karel Gott
Karel Gott – Má cesta za štěstím
Karel Gott Agency
Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+