Hudba

Zveřejněno dne 15. 3. 2020
Nový hudební festival Pop Messe
Brno bude konečně mít svůj hudební festival pod širým nebem. Pop Messe přiveze do jihomoravské metropole především mladou multižánrovou hudbu přesahující obecně vžitý pojem POP. První ročník láká na zvučná jména, jako jsou Modeselektor, Tommy Cash, Algiers, Acid Arab, KOKOKO! nebo Sóley. Dvoudenní akce proběhne 24.–25. července 2020 v Brně v areálu Za Lužánkami. Vstupenky jsou v prodeji za 840 Kč. Pop Messe staví na originální dramaturgii i konceptu. Festivalový line-up je plný zahraničních headlinerů reprezentujících světová jména napříč žánry, od elektronické hudby až po současný pop. Organizátoři do Brna přivezou populární elektronické duo Modeselektor z Berlína, pařížskou elektro house dvojici Acid Arab inspirující se východní hudbou, provokativního rapera Tommyho Cashe, něžnou písničkářku Sóley, energické Algiers, afrofuturistickou kapelu KOKOKO! a spousty jiných. Své zastoupení zde mají i čeští interpreti, mezi oznámené patří například legendární Buty. Aktuálně zveřejněný line-up není finální, nová jména stále přibývají.

Dějištěm festivalu je dystopický areál okolo Bobycentra a legendárního fotbalového stadionu Za Lužánkami. Lokalita blízko středu města nabízí ideální dostupnost MHD i pěšky. Současná kultura zde bude rezonovat na pozadí nedávné, avšak stále živé minulosti. Doprovodný program propojí tři nosná festivalová témata – ekologii, společnost a technologie.

Více informací a vstupenky najdete na www.popmesse.cz.

Pop Messe 2020
Za Lužánkami, 
24.–25. července 2020
www.popmesse.cz

Barbora Olšanová
Článek otištěn v Kult 03/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Pavel Gejdoš
Věže České republiky
Plot
Po publikaci Rozhledny, která zmapovala stavby postavené cíleně pro turisty za účelem výhledu, přichází kniha věnovaná věžím, tedy budovám, které vznikaly za jinými účely – jako okrasa, dominanta, průmyslová stavba, ukázka stavebního mistrovství či pragmaticky jako místo, odkud hlásný či ponocný z nadhledu hlídal město. Pavel Gejdoš, spoluzakladatel Klubu přátel rozhleden, pečlivě vybral 405 nejzajímavějších, nejkrásnějších a nejdostupnějších věží u nás. Jeho knihu můžete brát jako encyklopedický přehled, ale také jako vybídnutí k procházce historií či malebnou krajinou naší země.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+