Time out

Zveřejněno dne 7. 2. 2020
Curler Lukáš Merta: Firmy jsou z teambuildingu na curlingu nadšené
Na podzim se v areálu Nové Zbrojovky otevřela první curlingová hala na Moravě. Co má za sebou po prvních měsících fungování? Co spolek Curling Brno, který ji provozuje a učí Brňany mést košťaty a odhazovat kameny po ledě, připravuje pro jednotlivce? A proč si curling oblíbily také brněnské firmy? Zeptali jsme se přímo předsedy Curling Brno Lukáše Merty.Curling jste do Brna přivedli teprve nedávno. Můžete prozradit, jaký je o něj zatím zájem?
Po úvodních měsících, kdy jsme se věnovali hlavně rozšiřování povědomí o existenci sportoviště, zaznamenáváme zájem opravdu velký. V odpoledních hodinách bývá hala plně obsazena. Lidé se k nám často vracejí a někteří už dokonce zakládají vlastní týmy a registrují se jako aktivní hráči do brněnských klubů a Českého svazu curlingu.

Vaše hala je zaměřená především na veřejnost. Jak si mohou lidé curling zahrát?
Veřejnost může využít některého z našich zážitkových balíčků. Trvají 1,5 nebo 2,5 hodiny a jsou určeny až pro 8 lidí (2 týmy po 4 hráčích). Tento počet je pro curling optimální. Návštěvníci se dozvědí základní pravidla, naučí se odhazovat, mést, počítat body i základy taktiky. Při delším balíčku si rovněž zahrají ostrý zápas.

A co když se nepodaří složit tým? Mají šanci si zahrát i jednotlivci?
Pro jednotlivce, dvojice a menší skupiny jsou určeny hrací dny, kde umožňujeme zakoupení individuálního vstupu. Mají možnost si zahrát společně s ostatními, poznat nové tváře a strávit příjemný čas. Pro všechny pak jednou měsíčně organizujeme amatérský turnaj, kam se mohou registrovat jak týmy, tak jednotlivci.

Curling se před Vánoci osvědčil také jako zajímavý večírek pro firmy. Mají o něj zájem dále?
Curling je ideální zimní teambuildingová aktivita. Větší firemní akce pořádáme formou turnaje, který podporuje zdravou soutěživost a zároveň utužuje kolektiv. Po hře mohou lidé posedět ve vyhřívané klubovně s občerstvením. Podle zpětných vazeb, které nám firmy dávají, jsou všichni zaměstnanci nadšení. Některé firmy si už dokonce rezervují termíny v další sezóně. V této sezóně pořádáme akce už jen do dubna, protože poté musíme kvůli teplému počasí led rozpustit.

Co má firma pro uspořádání curlingové akce udělat?
Předně si vše domluví prostřednictvím e-mailu akce@curlingbrno.cz. Akci dokážeme sestavit zcela na míru. Variabilní je délka akce i počet využitých drah. Akce zahrnuje i služby našich instruktorů, kteří vás curling naučí a věnují se vám po celou dobu, tvorbu turnajového systému a zapůjčení curlingového vybavení. Sportoviště nabízí tři dráhy, současně tak může hrát až 24 sportovců. Maximální kapacita je zhruba 70 osob.

Firmy často řeší, že se sportovním teambuildingům vyhýbají ženy a zaměstnanci vyššího věku. Setkáváte se s tím i u vás?
Osobně mám na curlingu nejraději, že se dá hrát doslova v každém věku a s jakoukoliv fyzičkou. Chodí k nám hodně žen a také hodně seniorů. Pro hráče, kteří už neudělají správný curlingový odhoz, máme pomůcky, díky kterým si zahrají i bez ohýbání. Naše hala je bezbariérová, takže k nám jezdí i hendikepovaní návštěvníci, kteří bez problému hrají. Curling je zkrátka sport pro každého.

Rozhovor vedla: Lucie Hušková


Redakce
Článek otištěn v Kult 02/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Böhm, Ondřej Buddeus
Hlava v hlavě
Labyrint
Druhé, větší a chytřejší vydání. Nevšední publikace, první česká hlavopedie, určená především pro dětského čtenáře, jemuž má originální a hravou vizuální formou pomoci pochopit základní skutečnosti týkající se hlavy, mozku a jeho fungování. Výsledkem je vizuálně nápaditá a poetická kniha, spojující humor, zábavu i poučení, v níž na všetečné dětské otázky odpovídají nejen neurolog, boxer či detektiv. Hlava v hlavě získala Magnesii Literu jako nejlepší kniha roku pro děti, Zlatou stuhu České sekce IBBY pro výtvarný počin roku a první místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+