Time out

Zveřejněno dne 24. 11. 2019
Světla se rozzáří již v pátek
K adventním trhům na brněnských náměstích patří také jako jejich symbol košatý jehličnatý strom. K oficiálnímu rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody dojde již v pátek 29. listopadu 2019 v 17.00!Na co se můžete těšit?

Rozsvícení vánočního stromu proběhne 29. listopadu 2019 v 17.00 na náměstí Svobody za přítomnosti čelních představitelů města Brna a Biskupství brněnského.

Nicméně program je pro vás připraven už od 16.00 a těšit se můžete na Ondřeje Rumla, sbor Kantiléna, videomapping a další.

Sláva vánočního stromu na náměstí Svobody překračuje hranice města. Brno bylo totiž vůbec prvním městem v tehdejším Československu, a pravděpodobně i ve střední Evropě, na jehož náměstí se vánoční strom objevil.

Za touto tradicí stojí novinář Rudolf Těsnohlídek, který díky smutnému příběhu v lese odloženého batolete přišel s nápadem jak pomáhat opuštěným dětem a uspořádal pod rozsvíceným stromem charitativní sbírku. A od této doby vánoční strom na náměstí Svobody stává. Letos je to již 95 let.

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Hocek
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku
Universum
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku, za všech ročních období, pěšky, na kole i dalšími způsoby. Načerpejte inspiraci z tras navržených zkušeným cestovatelem. Popisy trasy jsou doplněny o mapy, tipy na zajímavosti po cestě a v neposlední řadě o nádherné fotografie
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+