Time out

Zveřejněno dne 3. 10. 2019
Žabiny mají novou posilu
137 odehraných utkání, 876 bodů, 617 doskoků a druhý nejlepší průměr v historii Indiana University. To jsou dosavadní osobní statistiky americké basketbalistky Kym Royster, která v nadcházející sezoně bude pod koši úřadovat v dresu brněnských Žabin. S basketbalem začínala jako osmiletá – chtěla se vyrovnat své starší sestře - a zůstala u něj dodnes.Kromě házení na bezedné koše se věnovala také volejbalu, softbalu a – podržte se – hře na violoncello. Tím vším chce inspirovat lidi okolo sebe, především pak děti, kterým nejen že zasvětila svá studia, ale chce se jim věnovat i po skončení kariéry jako dětská psycholožka. Teď je však v Brně, poznává odlišnou kulturu a seznamuje se s týmem.

Jaké jsou tvoje stále čerstvé dojmy z nového prostředí?
Z města mám zatím dobrý dojem: milí lidé, líbí se mi, jak se umíte pozdravit, popovídat a ne jen tak okolo sebe projít. Ale hlavně jsem okouzlená z toho, jak mě přijali lidé v klubu a holky v týmu.

A co říkáš na jazyk? Láká tě naučit se česky?
Je to velmi těžké. Zachytila jsem pár slovíček, a když je zaslechnu, tak se zaraduji. Zbytek si musím jen domyslet. Když vidím v naší skupině, kde spolu komunikujeme, zprávy, tak mě ty znaky (háčky, čárky) dost odrazují.

Přicházíš do nového prostředí. Vnímáš nějaké rozdíly v tréninku či ve hře?
Styl tréninků je dost podobný tomu, na co jsem zvyklá – trenér od nás chce třeba rychlou hru. To je přesně to, co se vyžadovalo i doma. A rozdíl? Tady se hraje víc fyzicky, z toho mám radost.

Jsme si jistí, že Kym zapadne do naší klubové filozofie #jdemservat a že její fyzicky náročné souboje pod košem přinesou v zápasech potřebné body. A vy? Přijďte se podívat osobně!Redakce
Článek otištěn v Kult 10/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Rob Grant, Doug Naylor
Červený trpaslík - Omnibus
Argo
Rob Grant a Doug Naylor, britští autoři kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizní BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého mutanta vyvinutého z kočky domácí. V jedné jediné knize nyní vycházejí všechny čtyři romány plné dobrodružství té nejztřeštěnější vesmírné posádky, jakou si jen dokážete představit.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+