MEDIA HILL

Zveřejněno dne 1. 10. 2019
Týden kávy: #kavaspojuje nově po celý rok
Když se v roce 2011 do Brna poprvé sjeli kávoví nadšenci zblízka i zdaleka, nikdo nemohl tušit, jak moc se nejstarší český kávový festival rozroste. Z události, které se účastnily především brněnské podniky, se stal kávový svátek spojující kavárny a pražírny po celé republice. Jde vůbec program takového množství podniků zhustit do jednoho týdne?Kávové pokušení je tu každý den v roce
Ne každý má chuť běhat celý týden z jedné kavárny do druhé a přednášky mohou být navíc vyčerpávající i kvůli šálku kávy v ruce. Od letoška tedy budou české kavárny a pražírny zvát k oslavám kávy po celý rok. Abyste nebyli o nic ochuzeni, stačí sledovat web festivalu www.tydenkavy.cz a jeho sociální sítě. Ty shromažďují akce zapojených kaváren a dočtete se tu i mnoho novinek a zajímavostí z kávového světa. "O to nám vlastně jde, aby káva lidi spojovala. Aby se ji lidé naučili využívat nejen jako "nakopávák", ale aby se i prostřednictvím našeho festivalu pozastavili v uspěchané době a kávu uměli využít i pro chvíle klidu a pohody," říká koordinátor festivalu Lubomír Černý.

A tohle už jste ochutnali?
Kromě kávových událostí však Týden kávy přináší i mapu kaváren a pražíren, zapojených do festivalu. Aby milovníci kávy měli jistotu, že dostanou kvalitní servis, má každá kavárna a pražírna nově svůj medailonek, doplněný hodnocením z Googlu, Facebooku a TripAdvisoru. Novinkou je také přímé propojení kaváren a pražíren. Milovníci kávy, kteří mají zálusk na šálek ze své oblíbené pražírny, tak snadno zjistí, ve které kavárně je aktuálně na mlýnku.

kávy Týden
Článek otištěn v Kult 10/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Rob Grant, Doug Naylor
Červený trpaslík - Omnibus
Argo
Rob Grant a Doug Naylor, britští autoři kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizní BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého mutanta vyvinutého z kočky domácí. V jedné jediné knize nyní vycházejí všechny čtyři romány plné dobrodružství té nejztřeštěnější vesmírné posádky, jakou si jen dokážete představit.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+