Filmy

Zveřejněno dne 6. 10. 2019
RECENZE: Oddechovka od Kolečka
Přestože se režijní debut dosud jen scenáristy Petra Kolečka tváří jako komedie spíše pro ženy, mohu zaručit, že se výborně pobaví i páni. Ve filmu sice jsou hluchá místa, ale ve finále musím uznat, že má i celkem hluboké myšlenky.Hlavními postavami jsou reprezentantky plážového volejbalu. Sportu, který možná začíná jako zábava, abychom se rozptýlili, než se zase půjdeme zchladit do vody, ale na vrcholové úrovni je to celkem dřina.

Film zachycuje období mezi národním a evropským šampionátem a poukazuje na věci, které se dějí sportovcům, stejně jako všem jiným lidem. Vztahy, zdraví, sex… Zapomněl jsem na něco? Možná ještě výživa, občas to působí jako reklama na rýžové chlebíčky. Jen o peníze tu nijak zvlášť nejde.
Přestože jsou hlavními postavami dvě ženy, snímku dominuje především výkon Jiřího Langmajera s mohutným prošedivělým plnovousem. Sice vypadá o dost starší, než jeho postava je, ale u žen mu to na přitažlivosti neubírá.

Hraje sebevědomého chlapa-pohodáře, který má ve všem jasno. Zprvu to většinou vypadá, že všechno "podělá", ale to spíš jen na první pohled. Kudy chodí, tudy trousí hlášky a svádí zástupkyně něžného pohlaví. Proto je od počátku velmi předvídatelné, zda mu některá hlavních aktérek podlehne. Přitom důvody, proč dělá to, co dělá, sděluje divákovi až vykalkulovaně logicky.

Film Přes prsty v podstatě sází na dokonale bizarní situace, které jako by tak nějak plynuly z okolností. A pokud to na plátně přece jen trošku drhne, vždy jsem jen mávl rukou, protože jsem od filmu vlastně moc nečekal. Možná jen, že bude víc "pro ženský".

Přes prsty
Petr Kolečko
Premiéra 29. srpna 2019

Robert Žďárský
Článek otištěn v Kult 10/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Marie Rejfová
Kočka myši nenechá
Mystery Press
Do městečka Brod přichází jaro a Josefína Divíšková hodlá malovat. Plány jí však překazí neočekávaný příjezd syna Vincenta a jeho podivínského kamaráda Kamila. Ve vile nastane poprask, a když se ještě k tomu v místním pivovaru stane zločin a na scéně se objeví komisař Tvrdík, dny klidné dovolené nenávratně končí. Proč byla mrtvola nalezena zrovna ve spilce? Kdo se pokouší sabotovat výrobu piva? Proč se po městě pohybuje vzteklý zubař? A jak se vším souvisí krádeže v hotelu U Křepelků a osoba krásné paní sládkové? Svérázná učitelka Josefína musí řešit dilema – zda je snesitelnější rodinný život ve vile ve společnosti potrhlých příbuzných, nebo policejní vyšetřování po boku nesnesitelně přitažlivého komisaře Tvrdíka.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+