Time out

Zveřejněno dne 9. 9. 2019
Žabiny opět zvou na evropský basketbal
Začátkem října tomu bude téměř na den přesně rok, co basketbalistky brněnských Žabin hostily první turnaj Evropské ženské basketbalové ligy (EWBL) a uspěly v něm na výbornou. Nejen herně, ale i pořadatelsky, a tak vedení soutěže rádo přikleplo Brnu i letošní úvodní ligovou štaci. Od 4. do 6. října tak v hale Rosnička změří Žabiny síly s trojicí týmů ze Slovenska a Ruska.Los určil Brňankám na úvod soutěže kromě již skoro tradičního soupeře Piešťanských Čajek dvojici nevyzpytatelných ruských týmů – Dynamo Moskva a Nika Syktyvkar. Druhý jmenovaný je v EWBL obávaným nováčkem. "Nika je pro nás zatím velkou neznámou. Loni šlo o celek složený výhradně z Rusek, a přestože nyní hraje druhou nejvyšší ruskou ligu, výkonnostně by se v té nejvyšší rozhodně neztratil," komentuje složení turnajové čtveřice trenér Žabin Viktor Pruša a dodává: "Výkony v minulé sezóně a především účastí ve Final Four jsme si nasadili laťku hodně vysoko. Přes léto jsme prošli obměnou kádru a uvidíme, jaká bude naše forma. Naším cílem je jít zápas od zápasu a snažit se postoupit do vyřazovacích bojů. Odtud je to už jen krok do finálové čtyřky, která je naším velkým přáním. Bez podpory fanoušků to ale nepůjde, proto věříme, že atmosféra v hale bude jako vždy bouřlivá a že kvalitní evropský basketbal přivede na tribuny Rosničky i nové příznivce našeho sportu."

A je se na co těšit – do hry se po zranění vrací reprezentantka Petra Záplatová i zkušená Kateřina Zohnová. Pikantní příchuť bude mít utkání pro novou posilu Žabin Janee Thompsonovou a tradičně bohatě zastoupený fanklub Piešťan, neboť právě z Čajek Američanka do Brna přichází.Redakce
Článek otištěn v Kult 09/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Brian W. Kernighan
Jak porozumět digitálnímu světu. Vše, co potřebujeme vědět o internetu, bezpečnosti a soukromí
Argo, Dokořán
Počítače jsou všude a nejsou to jen nám důvěrně známé notebooky, tablety nebo chytré telefony. Většina je pro nás neviditelná – ovládají například domácí spotřebiče, automobily, lékařské přístroje, dopravní nebo třeba zbraňové systémy. Miliony počítačů denně tiše shromažďují, sdílejí a někdy nechávají unikat obrovská množství dat týkajících se našich osob. Vlády a firmy prostřednictvím počítačů monitorují stále více z toho, co děláme. Sociální sítě a zadavatelé reklam o nás vědí mnohem více, než by nám bylo milé, a využívají přitom informací, které jim sami předáváme. Chápeme skutečně moc počítačů v našem světě? Kanadský programátor a informatik Brian Kernighan nám touto knihou předkládá základní poznatky o tom, jak funguje počítačový hardware, software a sítě, a seznamuje nás s riziky, které počítače představují pro naše soukromí a bezpečnost.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+