Time out

Zveřejněno dne 6. 6. 2019
Podporujme Friendly place(s), aby se nám tu dobře žilo
Dnešní pozvánka na kávu nebude jen tak ledajaká. Protože na tomto místě, ač dobrou kávu dostanete, to nebude jen o ní - dokonce se to bez ní klidně i obejde. Věřím a možná také trochu doufám, že ani vás neminul rostoucí trend většího zájmu o ekologii, životní prostředí a přírodu vůbec. Zero waste a Bez obalu jsou pojmy, které slýcháme stále častěji. A prostor, kam vás chci vzít na kávu, se právě touto tématikou zabývá.Je tomu již nějaký pátek, co na Hit Hitu běžela kampaň, v rámci které dvě dámy sháněly prostředky pro svůj projekt s názvem Friendly place. Jakmile se jim prostředky podařilo získat, otevřely na ulici Čápkova kouzelný obchůdek nejen s bezobalovou kosmetikou, ale i malým koutkem s kávou, raw dezerty a několika dalšími doplňkovými drobnostmi. Ač jde o obchod, rozhodně nemusíte nikam pospíchat. Nakoupíte zde nejen suroviny a produkty, ale při příjemném povídání s majitelkami často dostanete i zcela zadarmo cenné rady. Pokud vám tedy nejde jen o kávu, kterou zde nejčastěji ochutnáte na V60 z brněnské pražírny Rebelbean, ale chcete se dozvědět i něco víc, neváhejte posedět nebo případně navštívit některý ze zde pořádaných workshopů.

Za projektem stojí Iva Strnadová (čili Dredatá máma) a Barbora Tlustá, autorka nové knihy Bez obalu, spojena se značkou Raw with love, proslulé brněnské zdravé cukrárny. Obě máte možnost poznat nejen ve Friendly place, ale třeba i při brněnském křtu zmíněné publikace, který se koná 4. června v 17:17 v kavárně Black Box Cafe při divadle BuranTeatr. Kmotrem bude Michal Isteník. Pokud tuto slavnostní příležitost spojenou s workshopem, autogramiádou a povídáním nestihnete, nezoufejte. Prostě se stavte na Čápkovu.

Čápkova 28/21
https://www.facebook.com/friendlyplacebrno/
PO: 10 – 18
ÚT, ST, ČT: 13 -18
PÁ, SO, NE: ZAVŘENO


Redakce
Článek otištěn v Kult 06/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Brian W. Kernighan
Jak porozumět digitálnímu světu. Vše, co potřebujeme vědět o internetu, bezpečnosti a soukromí
Argo, Dokořán
Počítače jsou všude a nejsou to jen nám důvěrně známé notebooky, tablety nebo chytré telefony. Většina je pro nás neviditelná – ovládají například domácí spotřebiče, automobily, lékařské přístroje, dopravní nebo třeba zbraňové systémy. Miliony počítačů denně tiše shromažďují, sdílejí a někdy nechávají unikat obrovská množství dat týkajících se našich osob. Vlády a firmy prostřednictvím počítačů monitorují stále více z toho, co děláme. Sociální sítě a zadavatelé reklam o nás vědí mnohem více, než by nám bylo milé, a využívají přitom informací, které jim sami předáváme. Chápeme skutečně moc počítačů v našem světě? Kanadský programátor a informatik Brian Kernighan nám touto knihou předkládá základní poznatky o tom, jak funguje počítačový hardware, software a sítě, a seznamuje nás s riziky, které počítače představují pro naše soukromí a bezpečnost.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+