Time out

Zveřejněno dne 6. 6. 2019
Podporujme Friendly place(s), aby se nám tu dobře žilo
Dnešní pozvánka na kávu nebude jen tak ledajaká. Protože na tomto místě, ač dobrou kávu dostanete, to nebude jen o ní - dokonce se to bez ní klidně i obejde. Věřím a možná také trochu doufám, že ani vás neminul rostoucí trend většího zájmu o ekologii, životní prostředí a přírodu vůbec. Zero waste a Bez obalu jsou pojmy, které slýcháme stále častěji. A prostor, kam vás chci vzít na kávu, se právě touto tématikou zabývá.Je tomu již nějaký pátek, co na Hit Hitu běžela kampaň, v rámci které dvě dámy sháněly prostředky pro svůj projekt s názvem Friendly place. Jakmile se jim prostředky podařilo získat, otevřely na ulici Čápkova kouzelný obchůdek nejen s bezobalovou kosmetikou, ale i malým koutkem s kávou, raw dezerty a několika dalšími doplňkovými drobnostmi. Ač jde o obchod, rozhodně nemusíte nikam pospíchat. Nakoupíte zde nejen suroviny a produkty, ale při příjemném povídání s majitelkami často dostanete i zcela zadarmo cenné rady. Pokud vám tedy nejde jen o kávu, kterou zde nejčastěji ochutnáte na V60 z brněnské pražírny Rebelbean, ale chcete se dozvědět i něco víc, neváhejte posedět nebo případně navštívit některý ze zde pořádaných workshopů.

Za projektem stojí Iva Strnadová (čili Dredatá máma) a Barbora Tlustá, autorka nové knihy Bez obalu, spojena se značkou Raw with love, proslulé brněnské zdravé cukrárny. Obě máte možnost poznat nejen ve Friendly place, ale třeba i při brněnském křtu zmíněné publikace, který se koná 4. června v 17:17 v kavárně Black Box Cafe při divadle BuranTeatr. Kmotrem bude Michal Isteník. Pokud tuto slavnostní příležitost spojenou s workshopem, autogramiádou a povídáním nestihnete, nezoufejte. Prostě se stavte na Čápkovu.

Čápkova 28/21
https://www.facebook.com/friendlyplacebrno/
PO: 10 – 18
ÚT, ST, ČT: 13 -18
PÁ, SO, NE: ZAVŘENO


Redakce
Článek otištěn v Kult 06/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Balda
Narušitel - DVD
Bontonfilm
Silný a napínavý příběh českého leteckého esa, jeho kamarádů i bezbřehou lásku k létání přináší do kin film Narušitel. Život armádních letců socialistického Československa naplňovaly opojné chvíle svobody v oblacích a přátelství na celý život, z velké části ho ale ničil dozor státní bezpečnosti a jejích udavačů. Čtveřice kamarádů a jejich letecký mentor spolu létají a slouží v armádě dvacet let. Pak se ale po dlouhé době začne rozmotávat smrt bývalého pilota RAF při pokusu o přelet na západ a hlavní hrdina nemá jiné východisko, než se ho pokusit napodobit. „Jste narušitel, následujte mě,“ jsou slova, která sám často hlásí do vysílačky, když nutí k přistání ty, kdo se na západ za svobodou vydávají vzduchem v letadlech. Teď se o stejně zoufalý útěk musí pokusit i on.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+