Hudba

Zveřejněno dne 9. 6. 2018
PŘEDSTAVUJEME: ObrFest 2018
Fast Food Orchestra, Květy nebo Vltava, ale i halda převážně brněnských méně známých kapel. To je v kostce složení účinkujících, kteří 15. a 16. června 2018 vystoupí na stále populárnějším ObrFestu. Poprvé se uskuteční na fotbalovém hřišti Borky v Maloměřicích. Nejen o tom jsme si popovídali s jedním z organizátorů celé akce Jiřím Nevěřilem.

 

Kdo ObrFest organizuje a co stálo za jeho vznikem?
Měli jsme pocit, že se v naší městské části nic neděje, a tak jsme vymysleli festival, jehož původní myšlenkou bylo zorganizovat v Obřanech akci, kde by se předvedly kapely, které mají v Obřanech či Maloměřicích zkušebnu, případně tady člen nějaké kapely žije (a že jich není málo!). ObrFest neorganizuje žádná agentura, ale parta nadšenců z Obřan, kteří chtějí, aby to u nás žilo.

Název festivalu odkazuje na brněnské Obřany. Zároveň však připomíná pomyslnou zkráceninu slavného Oktoberfestu. Máte tuto slovní hříčku na vědomí?

Samozřejmě, že o tom víme, ale opravdu jde o Obřany. Je pravda, že hodně lidí si to plete a chodí do Obřan na Oktoberfest. I když letos festival nebude v Obřanech, ale v Maloměřicích, tak už je to zavedené jméno a nebudeme akci přejmenovávat na Malofest (smích).

Letos připravujete už šestý ročník. Věřili jste na začátku, že se takto rozjede?

Po prvním ročníku, který se podle ohlasů vydařil, jsme začali cítit závazek, že bychom neměli věrné fanoušky zklamat, a tak jsme do toho šli znovu a znovu... Doufáme, že nezklameme ani letos.

Co je nezbytně nutné pro to, aby existoval i v budoucnu?

Udržet pořadatelské nadšení a nezklamat návštěvníky. Aby se vraceli, líbilo se jim u nás, vytvářeli pohodovou atmosféru a šířili náš věhlas dále a dále.

Pestrá směsice kapel, z jejichž vystoupení jste složili program, sympaticky kombinuje zavedená jména české hudební scény s těmi, která na své "objevení" teprve čekají…

Ano, to je v podstatě filozofie našeho festivalu  představovat méně známé, ale kvalitní kapely širšímu publiku. A návštěvnost podpořit vystoupením známých kapel. Tím, že nejsme zaměřeni na jeden žánr, se snažíme oslovit široké spektrum návštěvníků. Věříme, že si každý užije nejen to svoje, ale objeví i nové kapely a rozšíří si hudební obzory.

Chcete i do budoucna dávat největší prostor brněnským kapelám?

Nejen přímo brněnským, ale také kapelám z širšího okolí Brna.

Dokážete vypíchnout některé z nich?

To je těžké říct. Každému se líbí něco jiného, každý by vypíchnul někoho jiného. Takže mi nezbývá nic jiného než pozvat čtenáře, ať se přijdou podívat a někoho nového objevit, případně si užít své oblíbené kapely.

Také tentokrát bude součástí festivalu gastronomická soutěž. Můžete krátce představit její pravidla?

Gastronomická soutěž je naší součástí již od vzniku ObrFestu a je u návštěvníků populární. Pravda, je to taková trochu zvláštnost na hudebním festivalu, ale jde o jednu z věcí, kterou vynikáme mezi ostatními. Přesná pravidla najdou návštěvníci na našem webu, ale zjednodušeně se dá říct, že je vyhlášené téma (letos tlačené koláče), návštěvníci doma podle pravidel napečou své soutěžní vzorky a předají je na festivalu. Ty následně porota zhodnotí a vyhlásí tři výherce, kteří obdrží hodnotné ceny. Porotu tvoří zástupci zúčastněných kapel a i mezi nimi je to populární akce (smích).

Jak se během let posouvá návštěvnost ObrFestu? Existuje nějaký strop, nad který už byste vzhledem ke stávající kapacitě nemohli jít?

Návštěvnost festivalu je rok od roku vyšší, což nás těší a bereme to tak, že akci připravujeme dobře a lidem se líbí. Jedním z důvodů přesunu z Obřan do Maloměřic je, že areál, kde se letošní ObrFest uskuteční, je větší než stávající, takže bude na festivalu dost místa pro pohodovou atmosféru. A také dostatek prostoru pro bohatý doprovodný program. Uvidíme, kdy nám areál přestane kapacitně dostačovat...

Býváte před jeho zahájením nervózní, aby všechno klaplo tak, jak si představujete?

Po těch několika letech už to není tak silná nervozita, ale úplně klidný nejsem (smích),

ObrFest je hudební multižánrový open-air festival, který probíhá v okrajové části Brna 
–  Maloměřice a Obřany. Letos je na řadě už 6. ročník, který dostane zbrusu nový kabát. Akce dává prostor kapelám především z Brna a okolí, ale letos ji vyšperkují také celorepublikově známé hvězdy.


Ivo Michalík
Článek otištěn v Menu 01/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jordan B. Peterson
12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu
Argo
Co by měl znát každý člověk v moderním světě? ptá se renomovaný psycholog Jordan B. Peterson a jeho odpověď v sobě jedinečně propojuje odvěké pravdy a ohromující objevy nejsoučasnějšího vědeckého výzkumu. Dokáže být vtipný, překvapivý a vždy objevný. Vysvětluje nám, proč nebránit dětem v nebezpečných kouscích na skateboardu, jak hrozný osud čeká člověka, který příliš rychle kritizuje, je pomstychtivý, nenávistný a arogantní; a proč bychom měli pohladit každou kočku, kterou potkáme na ulici. Peterson rozebírá (sebe)kázeň a svobodu, dobrodružství a zodpovědnost, smysl života i víru v Boha; dospívá k 12 navenek jednoduchým poučkám, za nimiž se skrývají hluboké poznatky a dalekosáhlá poučení o tom, jak vést správný život. Rozbíjí otřepané poučky týkající se vědy, víry a lidské přirozenosti a proměňuje a povznáší mysl i ducha svých čtenářů.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+