Time out

Zveřejněno dne 7. 6. 2018
SEM TAM s láskou
Kdysi jsem přesně pro tuto atmosféru vyhledávala kavárnu a pekařství Zastávka v Brně – Židenicích. Ta je už bohužel již nějakou dobu zavřena. O to víc mě těší, že jsem našla právě v SEM TAM s láskou přesně to genius loci spojené s trochou klidu, péče a lásky.


Ač při poměrně rušné ulici Tábor, SEM TAM s láskou je oázou klidu, která si myslím zaslouží pozornost nejen obyvatelů městské části Brno – Žabovřesky. Toto útulné a sympatické místo vás okouzlí sérií originálních detailů, celkovou osobitou atmosférou, obměňující se poctivou nabídkou a příjemnou obsluhou.
Samotná kavárna není příliš velká, její zahrádka stejně tak, ale jak se říká – dobrých lidí se vejde! V týdnu si zde můžete dopřát od 8:00 snídani, přes oběd bývají v nabídce i polévky nebo sandwiche. O víkendu je zavřeno a v týdnu se zavírá v 18:00. Kávu mají z maličké brněnské pražírny Cup Cup Coffee spojené s obchůdkem Naše věci. Rozhodně nejde o žádné světlé pražení, káva však byla jak v espressu, tak v cappuccinu krásně vyvážená a správně připravená.

Sem tam v SEM TAM můžete narazit také na mimořádný brunch nebo jinou akci. V květnu to byla prodejní výstava sušenek s názvem Ze života sušenky, jejímž přesahem byla podpora brněnského projektu Paběrkování, který upozorňuje na problematiku plýtvání jídlem.

Takže se rozhodně nerozpakujte a stavte se na kávu i něco dobrého. Myslím, že je dost pravděpodobné, že si něco odnesete s sebou, třeba nějakou sušenku?
„Sušenky jako díky za každou radost
I jako prosím, když je starost...“
Mimo to, sušenky zde mají bez lepku, vajec i tuku.

Tábor 36
po – pá     8-18


Kateřina Eichlerová
Článek otištěn v Kult 06/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jordan B. Peterson
12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu
Argo
Co by měl znát každý člověk v moderním světě? ptá se renomovaný psycholog Jordan B. Peterson a jeho odpověď v sobě jedinečně propojuje odvěké pravdy a ohromující objevy nejsoučasnějšího vědeckého výzkumu. Dokáže být vtipný, překvapivý a vždy objevný. Vysvětluje nám, proč nebránit dětem v nebezpečných kouscích na skateboardu, jak hrozný osud čeká člověka, který příliš rychle kritizuje, je pomstychtivý, nenávistný a arogantní; a proč bychom měli pohladit každou kočku, kterou potkáme na ulici. Peterson rozebírá (sebe)kázeň a svobodu, dobrodružství a zodpovědnost, smysl života i víru v Boha; dospívá k 12 navenek jednoduchým poučkám, za nimiž se skrývají hluboké poznatky a dalekosáhlá poučení o tom, jak vést správný život. Rozbíjí otřepané poučky týkající se vědy, víry a lidské přirozenosti a proměňuje a povznáší mysl i ducha svých čtenářů.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+