Time out

Zveřejněno dne 10. 4. 2018
Místo, kde se zážitky snoubí s dokonalou chutí
Vůně kakaa se z 1. brněnské čokoládovny line teprve půl roku, ovšem v Brně se dnes najde jen málokdo, kdo o tomto výjimečném podniku slyší poprvé. Sladká továrna, ke které náleží i prvotřídní restaurace, totiž nevyrábí pouze čokoládu, ale rovnou celé pokrmy vybroušené chuti.


Splněný sen jednoho Brňana
V Modřicích stojí kousek od kostela výrazný oranžový dům. Když jedete kolem, nemůžete si ho nevšimnout. Název 1. brněnská čokoládovna původně patřil místní výrobně čokolády, čokoládových krémů, pralinek, horkých čokoládových nápojů a dalších kakaových dobrot. Majitel Jan Odložil si však chtěl splnit ještě jeden sen – otevřít vlastní restauraci. A proč ji rovnou nespojit s čokoládovnou? 
Ovšem nejen tím vás restaurace, která si už velmi krátce po otevření vybudovala právoplatnou pozici mezi předními brněnskými gastropodniky, osloví. Říká se o ní totiž, že je zážitková. Jídlo a vůbec celý pobyt u stolu vás má hlavně bavit a potěšit nejen v žaludku, ale i na duši.
Kuchaři rádi experimentují
Kuchyně 1. brněnské čokoládovny je typická surovinami, které pocházejí z malých českých farem a od lokálních dodavatelů. Pečivo, sýry, uzeniny a koneckonců čokoládu si vyrábějí sami. Také poctivá příprava a styl aranžování jídla vás přesvědčí o tom, že dostanete naservírovaný velkorysý zážitek. Umění kuchařů i chování obsluhy dokládá, že personál prošel „výcvikem“ v luxusních zahraničních a domácích restauracích. Kouzlo atmosféry pak dotváří interiér laděný podle moderních trendů.
Výhodou je i stručný a přehledný jídelní lístek. Zakládá si na vytříbeném párování chutí a to, že je natištěný na bramborovém papíru, vás asi také nepřekvapí. Kuchaři se tu nebojí ničeho, proto na menu mnohdy najdete i méně časté suroviny a jejich kombinace či kontrasty, které byste doma nejspíš neochutnali. 1. brněnská čokoládovna se zkrátka baví jídlem, ráda si hraje a na talíři je to poznat.
Zajděte na oběd
Pokud si chcete udělat radost i během polední pauzy v práci, vydejte se do 1. brněnské čokoládovny na oběd. Čeká na vás příjemné tříchodové menu - předkrm či polévka, výběr ze dvou hlavních chodů a na konec dezert s kávou. Při přípravě obědů myslí restaurace na to, že se hosté ještě vracejí do práce, proto jsou pokrmy lehčí, snadno stravitelné a nezatíží žaludek natolik, abyste pak v kanceláři padali únavou. Přesto zasytí i ty nejvyhládlejší krky.
Restaurace také nabízí zážitky pro firmy. Běžné školení v zasedačce můžete přesunout do odděleného salonku nebo rovnou celé restaurace, u něj ochutnávat místní dobroty a popíjet domácí limonády či čerstvě vymačkané fresh džusy. K dispozici je i projektor s plátnem. Během akce si můžete „odskočit“ na prohlídku čokoládovny a dokonce si vyrobit vlastní tabulku.
Název: Restaurace 1. brněnská čokoládovna
Adresa: Benešova 166, Modřice
Rezervace tel.: 731 988 777
Email: provoz@1bc.cz ; http://www.1bc.cz

Otevírací doba:
Restaurace
·  Po-So: 11:00 - 15:00 a 18:00 - 22:00
·  Ne: 11:00 - 16:00
Čokoládovna
·  Po-So: 10:00 - 18:00

Servis 5/5
Prostředí 5/5
Jídlo: 5/5
Hodnocení: 100% 

Lucie Hušková
Článek otištěn v Kult 04/18
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ken Kesey
Vyhoďme ho z kola ven - audiokniha
Tympanum
Audioknižní vydání unikátní rekonstruované nahrávky nejúspěšnějšího románu amerického autora, který se stal ikonou generace hippies. Nezrotný karbaník, rváč a milovníka života McMurphy se raději nechá prohlásit za duševně chorého, než aby nastoupil do nápravného pracovního tábora. Stává se jedním z pacientů sanatoria pro choromyslné, kde vládne sadistická Velká sestra Ratchedová. McMurphy se však začne tvrdému režimu vzpírat. Jeho odvážné nápady vzbuzují u ostatních pacientů obdiv, strach a posvátnou úctu. Přesto však ani jeho přítel, mlčící silák indián Bromden, ani nikdo jiný, není schopen zachránit rebela McMurphyho před železnou rukou ústavního řádu. Jeho nejvyšší oběť se tak nakonec stává demonstrací nezcizitelnosti lidské svobody.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+