Time out

Zveřejněno dne 3. 12. 2017
Rodinné veletrhy Life!

Kdo tam byl, tomu asi není třeba nic dlouze vysvětlovat. Kdo tam nebyl, měl by vědět, že právě označení „rodinné“ je asi nejvýstižnější. Zkrátka, pokud jste potřebovali z dětí v chladných listopadových dnech vybít energii, byly pro vás veletrhy Life! přirozeným cílem.Těch veletrhů zde bylo povícero, ale všechny byly zaměřeny na pohyb. Ať už na sport, tanec, nebo rovnou dopravu. A přiznám se, že i když jsem nechával výstavu karavanů poněkud stranou, nakonec to byla pecka na závěr! Caravaning byl prostě velmi dobrý tip na rodinnou dovolenou. Takhle na kolečkách. Sice poněkud drahý tip (cena kolem dvou milionů), ale rozhodně inspirativní! Pak se člověk nediví týmu Srdcařů, kteří v terénním obytném kamionu, tedy obdobě karavanu, procestovali lán Afriky, maje sebou v autě veškeré zázemí. Kdo se totiž po karavanech jen zběžně rozhlédl, nemohl si nevšimnout, že si výbavou příliš nezadají s hotelem. I když vzhledem k pořizovací ceně jde spíše o variantu pro movitější klientelu. Ale dají se i půjčit. No, a i tady si děti přišly na své. Zatímco rodiče se dívali na výbavu a ceny, děti se proháněly po karavanech a hrály si mezi nimi na schovávanou.

Veletrhy Life! se zaměřují na aktivní pohyb. Pestrost, se kterou byly připraveny, je celkově pozoruhodná. Familly hall s mnoha sportovišti, pavilon P s prodejními stánky a rovněž sportovišti nebo pavilon A taktéž se sportovišti. To vše dávalo tušit, že o zábavu bude opravdu postaráno.

Pro „dancechtivé“ byl navíc k dispozici Dance Life s největším lákadlem: monstr show Taneční rekord. Ta spočívala v překonání počtu lidí tančících na jednom „fleku“. Tady bylo asi nejnáročnější, nikoli dostat sem dostatečný počet lidí (ti sem přiběhli sami), ale spíš donutit je tancovat. A to zatímco se na pódiu producírovali Simona Krainová, Leoš Mareš a dnes již skutečná superstar první velikosti Ondřej Sokol. Tyhle tři hvězdy se na pódium vyšvihly z auta, které přijelo přímo mezi diváky. Ano, čtete dobře, přijeli do davu. A ochranka měla co dělat, aby diváky ukočírovala.

Jen na okraj: Leoš Mareš je sice i dnes všeobecně vnímán jako celebrita, ale na Ondřeje Sokola už prostě nemá. Svědčí o tom v pravdě hysterický řev, který se ozval jen při vyslovení jména Ondřeje Sokola, ještě než se vůbec objevil. Nemluvě o tom, že bundu, kterou hodil do davu, děvčata doslova rozcupovala. Marešovu sice taky, ale místo na výsluní měl právě Sokol.

Veletrhům Sport Life! dominovala zase ona Familly aréna v pavilonu G2, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet přehršli rozličných sportů, ke kterým se možná běžně nedostanou. Třeba curling.

Mezi velká lákadla zde patřil vystavený pohár Mistrů extraligy, který se podařilo vybojovat brněnským hokejistům pod vedením majitele klubu Libora Zábranského. Po dlouhých jedenapadesáti letech.

No, a komu jen pohár nestačil, mohl si v neděli přijít sáhnout i na tři hráče Komety. A získat od nich třeba i podpis. Nechybělo ani „céčko“ týmu Leoš Čermák, a to vedle dalších asi dvaceti sportovců, kteří se zúčastnili společné autogramiády Jihomoravského kraje.

S troškou nadsázky by se dalo říct, že kdo se cítil být unaven vlastním sportovním výkonem, mohl přejít do propojeného pavilonu G1, kde probíhaly soutěže a exhibice v BMX, biketrialu a freestyle koloběžkách. Anebo se jít podívat na Rallye show, probíhající u pavilonu Z. Tady spolu závodily vozy rozličných typů a diváci měli možnost navštívit i depo či promluvit si se samotnými závodníky. Ovšem to už chtělo teplejší oblečení, protože onen víkend bylo celkem chladno a ani sluníčko návštěvníky těchto veletrhů moc nezahřálo.

Foto: Robert Žďárský

Robert Žďárský
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Martin Kavka, Michal Škrabal
Slovník hacknuté češtiny
Jan Melvil Publishing
Hacknutá čeština přináší výběr toho nejlepšího, co Martin Kavka za deset let sesbíral v internetovém slovníku Čeština 2.0. Společně s lexikografem Michalem Škrabalem vybral více než 3 000 novotvarů, které jsou živelnými svědky naší doby. Ať už se týkají alkoholu, politiky či jakékoli jiné stránky života, všechny spojuje láska k češtině a radost z její hravosti. Přečtete si také zpovědi osobností, pro něž je mateřština pracovním nástrojem i vášní: od břitkých postřehů bohemisty Jiřího Marvana po desatero nekorunovaného krále českého Twitteru Petra Kukala.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+