Filmy

Zveřejněno dne 26. 9. 2017
MFF Ekofilm 2017
Nadechněte se! Cítíte to? Už je to ve vzduchu. Nejstarší festival filmů o životním prostředí se po roce vrací! Již 5.–7. října 2017!
 


Desítky soutěžních filmů, koncerty, besedy a diskuze, zážitkové programy a hry pro dospělé i školáky – to vše o vzduchu i na vzduchu. Potkejte nejvýraznější osobnosti, které udávají směr v oblasti péče o životní prostředí. Filmaři, fotografové, akademici, milovníci přírody, politici, vědci, ti všichni míří na EKOFILM. Přidejte se k nim!
 
Již ve středu 4. října od půl sedmé večer na vás v parku na Moravském náměstí čeká open-air otevírací koncert česko-americké formace N.O.H.A.
 
Hlavním festivalovým místem bude kino Scala. Právě tady si během festivalového čtvrtka a pátku užijete české i zahraniční filmy a s nimi osobně poznáte i jejich tvůrce a protagonisty.
 
Středobodem doprovodného programu bude areál EKOEXPO, který na tři festivalové dny vyroste na náměstí Svobody. Najdete tu přehlídku nejnovějších trendů a novinek v oblasti elektromobility a šetrné mobility i s ukázkovým vozem TESLA. V EKODÓMU dostanou prostor zajímavé osobnosti festivalu včetně největší festivalové hvězdy Staffana Widstranda, jednoho z nejvlivnějších fotografů divoké přírody současnosti.
 
O čem přemýšlí nejzajímavější environmentální osobnosti současnosti? To se od nich dozvíte osobně na besedách a diskuzích: Bláha, Librová, Hoffman, Musil, Marušinec, Miko a mnoho dalších.
 
Festival myslí i na školy: v Otevřené zahradě Nadace Partnerství, na náměstí Svobody i na Moravském náměstí v E.ON Energy Trucku na ně čeká zážitkový dopolední program.
 
Velká soutěž o TESLU

Pokud navštívíte alespoň deset projekcí nebo pořadů, za které získáte deset razítek do festivalových pasů, a zároveň správně odpovíte na doplňující otázku, máte možnost zúčastnit se slosování o víkendový pronájem elektromobilu TESLA. Cenu věnuje společnost Business Lease, s. r. o.
 
Kompletní program najdete na http://www.ekofilm.cz. Pořadatelem festivalu je Ministerstvo životního prostředí, festival organizuje Key promotion, s. r. o., Nadace Partnerství a Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity. Akce se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka, primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála a rektora Masarykovy univerzity doc. PhDr. Mikuláše Beka, Ph.D.


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ken Kesey
Vyhoďme ho z kola ven - audiokniha
Tympanum
Audioknižní vydání unikátní rekonstruované nahrávky nejúspěšnějšího románu amerického autora, který se stal ikonou generace hippies. Nezrotný karbaník, rváč a milovníka života McMurphy se raději nechá prohlásit za duševně chorého, než aby nastoupil do nápravného pracovního tábora. Stává se jedním z pacientů sanatoria pro choromyslné, kde vládne sadistická Velká sestra Ratchedová. McMurphy se však začne tvrdému režimu vzpírat. Jeho odvážné nápady vzbuzují u ostatních pacientů obdiv, strach a posvátnou úctu. Přesto však ani jeho přítel, mlčící silák indián Bromden, ani nikdo jiný, není schopen zachránit rebela McMurphyho před železnou rukou ústavního řádu. Jeho nejvyšší oběť se tak nakonec stává demonstrací nezcizitelnosti lidské svobody.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+