Divadla

Zveřejněno dne 31. 12. 2016
Křídla 2015/2016 znají své vítěze

Letošní předávání cen Městského divadla Brno v rámci divácké ankety Křídla slavilo svoji jubilejní dvacítku! A diváci i zaměstnanci MdB to oslavili stylově: formou hasičského plesu vesnice Mrštíkov


 
Režiséři slavnostního večera, který proběhl ve čtvrtek 22. prosince na Činoherní scéně, Alan Novotný a Patrik Bořecký se inspirovali Formanovým filmem Hoří, má panenko, takže hosté seděli u stolů na jevišti, točilo se pivo do kelímků a byla i tombola. (I když o přestávce někdo sprostě odcizil polovinu výher!) Veškeré dění komentoval „starosta“ Tomáš Slezák a „místostarosta“ Zdeněk Junák, kterým byl k ruce Jan Brožek. Na jeviště pozvali kolegy Ondřeje Studénku, Kateřinu Marii Fialovou, Hanu Holišovou, Katarínu Mikulovou, Aleše Slaninu, Sáru Milfajtovou, Jakuba Uličníka, Lucii Bergerovou, Jaroslava Záděru a další, aby hostům předvedli, co všechno umí – ovšem s notnou dávkou nadsázky a legrace.
 
V průběhu večera byly předány ceny celkem v sedmi kategoriích. Krásný „hattrick“ se zdařil Andree Zelové, která se již potřetí za sebou stala nejoblíbenější herečkou MdB! Do užší nominace se probojovala také Hana Holišová a Alena Antalová. V kategorii nejoblíbenější herec zvítězil Aleš Slanina, který si kromě sošky z dílny Michala Mikuliče odnesl také ocenění Herecké asociace jakožto celkový vítěz Křídel, jelikož získal od diváků největší počet hlasů. Za svoje Splašené nůžky, kterým hlasující přiřkli titul nejoblíbenější inscenace sezóny, si cenu odnesl hostující režisér Mikoláš Tyc. První příčku kategorie nejvýraznější tvůrčí počin obsadila důmyslná scénografie Christopha Weyerse k muzikálu Titanic. Další nominované a jejich umístění najdete níže v přehledném výpisu.  
 
Stejně jako v předchozích letech byly uděleny také „interní“ ceny, o jejichž držitelích nerozhodují diváci, ale vedení divadla. Cenou kolegia revue Dokořán byla tentokrát poctěna herečka Markéta Sedláčková, Cenou osobnosti sezóny byl vyznamenán ředitel akciové společnosti CARent Lubomír Hartman a konečně Cenu bezpečného zázemí převzal dlouholetý pracovník malírny Jaroslav Buben
 
Část večera byla již tradičně věnována také křtu již 21. ročenky MdB 2015/2016, jejího kmotrovství se ujal výše zmíněný Lubomír Hartman spolu s rektorem brněnské JAMU Ivem Medkem, generálním ředitelem reklamní společnosti Snip & Co Jiřím Morávkem a ředitelem MdB Stanislavem Mošou.
 
Divácká anketa Křídla 2015/2016 
Městské divadlo Brno
22. prosince 2016
Foto: Jef Kratochvil

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lesley-Ann Jonesová
Freddie Mercury. Bohémská rapsodie jednoho života
BB art
Zdá se, že všichni víme, kdo to byl Freddie Mercury. Bohem nadaný zpěvák formace čtyř muzikantských individualit Queen. Muž, který skupině propůjčil její nejcharakterističtější ochrannou známku: svůj hlas. Interpret a autor nezapomenutelných skladeb – od Bohemian Rhapsody přes We Are The Champions až po Innuendo. Extravagantní jedinec, libující si v okázalosti hudební i módní. Původem ze Zanzibaru, kde se narodil rodičům perského původu. Homosexuál dlouho skrývající svou orientaci a první skutečně očividná oběť AIDS z uměleckých kruhů. Bude se nám zdát, že se o Freddiem sotva můžeme dozvědět něco nového a neznámého, ovšem jen do chvíle, než se začteme do jeho rozsáhlé biografie, kterou vydala Lesley-Ann Jonesová.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+