Filmy

Zveřejněno dne 24. 10. 2016
Knihovna láká na filmy v původním znění

Moravská zemská knihovna a Ústav jazyků na Fakultě strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně (FSI VUT) společně promítají filmy v původním znění. Moravská zemská knihovna pokračuje ve spolupráci s Ústavem jazyků na FSI VUT. Každý měsíc společně promítají filmy v originálním jazyce s titulky pro studenty a širokou veřejnost.Výuka cizích jazyků se nemusí odehrávat pouze na obvyklých jazykových cvičeních nebo přednáškách. Naopak, čím častěji jsou studenti v kontaktu s jazykem, který studují, tím více rozvíjejí své znalosti i jazykové dovednosti. Jedním ze způsobů, jak se cizí jazyk naučit, je sledování filmů v originálním znění. Ústav jazyků proto započal spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou (MZK). Společně studentům nabízejí možnost procvičit se v angličtině a němčině pomocí hraných filmů.

Plánované akce
V rámci Filmového pondělku (americké filmy) byly vybrány filmy tří výrazných režisérů s osobitým rukopisem:
Listopad: Michel Gondry – The Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Prosinec: Sydney Pollack – The Way We Were (1973)
Filmy se promítají v MZK, a to každé první pondělí v měsíci. Díky spolupráci s MU
a VUT – konkrétně s Mgr. Silvou Bilkovou (MU), Mgr. Radomírem D. Kokešem, Ph.D., (MU) a Mgr. Dagmar Červenkovou (VUT) – každému promítání předchází krátký filmověteoretický úvod a „jazykové okénko“ s jazykovými zvláštnostmi, používanými slovíčky, zkratkami, slangovými výrazy apod.
 
V rámci Filmového klubu (filmy v němčině) jsou v nabídce následující tituly:
Listopad: David Wnendt – Kriegerin (2011)
Prosinec: Edward Berger – Jack (2014)
 
Filmy v originálním jazyce
Moravská zemská knihovna
Říjen–prosinec 2016

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jordan B. Peterson
12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu
Argo
Co by měl znát každý člověk v moderním světě? ptá se renomovaný psycholog Jordan B. Peterson a jeho odpověď v sobě jedinečně propojuje odvěké pravdy a ohromující objevy nejsoučasnějšího vědeckého výzkumu. Dokáže být vtipný, překvapivý a vždy objevný. Vysvětluje nám, proč nebránit dětem v nebezpečných kouscích na skateboardu, jak hrozný osud čeká člověka, který příliš rychle kritizuje, je pomstychtivý, nenávistný a arogantní; a proč bychom měli pohladit každou kočku, kterou potkáme na ulici. Peterson rozebírá (sebe)kázeň a svobodu, dobrodružství a zodpovědnost, smysl života i víru v Boha; dospívá k 12 navenek jednoduchým poučkám, za nimiž se skrývají hluboké poznatky a dalekosáhlá poučení o tom, jak vést správný život. Rozbíjí otřepané poučky týkající se vědy, víry a lidské přirozenosti a proměňuje a povznáší mysl i ducha svých čtenářů.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+