Filmy

Zveřejněno dne 24. 10. 2016
Knihovna láká na filmy v původním znění

Moravská zemská knihovna a Ústav jazyků na Fakultě strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně (FSI VUT) společně promítají filmy v původním znění. Moravská zemská knihovna pokračuje ve spolupráci s Ústavem jazyků na FSI VUT. Každý měsíc společně promítají filmy v originálním jazyce s titulky pro studenty a širokou veřejnost.Výuka cizích jazyků se nemusí odehrávat pouze na obvyklých jazykových cvičeních nebo přednáškách. Naopak, čím častěji jsou studenti v kontaktu s jazykem, který studují, tím více rozvíjejí své znalosti i jazykové dovednosti. Jedním ze způsobů, jak se cizí jazyk naučit, je sledování filmů v originálním znění. Ústav jazyků proto započal spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou (MZK). Společně studentům nabízejí možnost procvičit se v angličtině a němčině pomocí hraných filmů.

Plánované akce
V rámci Filmového pondělku (americké filmy) byly vybrány filmy tří výrazných režisérů s osobitým rukopisem:
Listopad: Michel Gondry – The Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Prosinec: Sydney Pollack – The Way We Were (1973)
Filmy se promítají v MZK, a to každé první pondělí v měsíci. Díky spolupráci s MU
a VUT – konkrétně s Mgr. Silvou Bilkovou (MU), Mgr. Radomírem D. Kokešem, Ph.D., (MU) a Mgr. Dagmar Červenkovou (VUT) – každému promítání předchází krátký filmověteoretický úvod a „jazykové okénko“ s jazykovými zvláštnostmi, používanými slovíčky, zkratkami, slangovými výrazy apod.
 
V rámci Filmového klubu (filmy v němčině) jsou v nabídce následující tituly:
Listopad: David Wnendt – Kriegerin (2011)
Prosinec: Edward Berger – Jack (2014)
 
Filmy v originálním jazyce
Moravská zemská knihovna
Říjen–prosinec 2016

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lesley-Ann Jonesová
Freddie Mercury. Bohémská rapsodie jednoho života
BB art
Zdá se, že všichni víme, kdo to byl Freddie Mercury. Bohem nadaný zpěvák formace čtyř muzikantských individualit Queen. Muž, který skupině propůjčil její nejcharakterističtější ochrannou známku: svůj hlas. Interpret a autor nezapomenutelných skladeb – od Bohemian Rhapsody přes We Are The Champions až po Innuendo. Extravagantní jedinec, libující si v okázalosti hudební i módní. Původem ze Zanzibaru, kde se narodil rodičům perského původu. Homosexuál dlouho skrývající svou orientaci a první skutečně očividná oběť AIDS z uměleckých kruhů. Bude se nám zdát, že se o Freddiem sotva můžeme dozvědět něco nového a neznámého, ovšem jen do chvíle, než se začteme do jeho rozsáhlé biografie, kterou vydala Lesley-Ann Jonesová.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+