Time out

festival cestování, filmy, přednášky, besedy, fotografie, módní přehlídka

Zveřejněno dne 12. 1. 2015
Pozvánka na 18. cestovatelský festival GO Kamera
CK Livingstone vás zve na jubilejní osmnáctý ročník populární akce. Festival dosáhl své plnoletosti. Filmy, fotografie a zážitky z cest na něm představí řada známých cestovatelů, nejlepších horolezců, publicistů a fotografů. GO Kamera je dnes největším cestovatelským setkáním v Čechách i na Slovensku.

Ve čtyřdenním maratonu přednášek a promítání se naživo představí mimořádně silná sestava více než 50 účinkujících včetně zahraničních hostů. Hlavními hvězdami budou světoznámý horolezec Peter Habeler a v současnosti nejúspěšnější český horolezec Radek Jaroš.

Festival dává prostor i hlubším tématům současnosti. Čtvrteční večer je věnován vybraným filmům festivalu Jeden svět, které komentářem doprovodí odborníci na dané téma, mimo jiné i Šimon Pánek, Petra Procházková či Jaromír Štětina z organizace Člověk v tísni. Bwindi Orphans představí humanitární projekty v Ugandě. Zúčastní se i další občanská sdružení.

Ústředním tématem je tentokrát Srí Lanka. Tematické výstavy Sloni a čaje Srí Lanky budou diváky lákat do Kongresového centra i na hlavní veletržní plochu.

Z programu
Hlavním hostem festivalu bude horolezecká legenda Peter Habeler. Vynikajícího rakouského horolezce nesmazatelně proslavily výjimečné výkony v Alpách, Skalistých horách a Himálaji. Byl šéfem rakouské školy horských vůdců a lyžařských instruktorů, dodnes vlastní horolezeckou a lyžařskou školu. Klíčovou se stala éra s Reinholdem Messnerem, kdy odvážně posouvali hranice a možnosti horolezectví.

Bleskurychlé průstupy severní stěny Eigeru, Yerupajá v Peru či první výstup alpským stylem na osmitisícovku Hidden Peak (8 080 m) vyvrcholily slavným zdoláním Everestu bez umělého kyslíku poprvé v historii. Po několikaleté pauze se na osmitisícovky vrátil, na kontě má i Nanga Parbat, Čo Oju a Kančendžengu. I dnes v 72 letech jej horolezectví stále naplňuje. Druhým domovem je mu Nepál, kam se takřka každoročně vrací i s klienty své lezecké školy. Jeho sobotní přednáška má název Posvátné vrcholy, nedělní pak Hory světa.

Festival slavnostně zahájí Josef Pěnkava, honorární konzul na Srí Lance. Dokument Století Miroslava Zikmunda symbolicky představí legendární dvojici H+Z, mimořádná bude i debata s osobnostmi organizace Člověk v tísni – Markem Štysem a novinářkou Petrou Procházkovou. Diplomat Hynek Kmoníček nás vezme na Blízký východ, zakladatel cestopisného magazínu Koktejl Josef Formánek představí Siberut.

Horolezec Radek Jaroš povypráví o zdolání K2 a Koruny Himálaje. Slovenskou lezeckou scénu reprezentuje i Peter Hámor himálajským dobrodružstvím 2014 – Shishapangma. Odvážné projekty se neodehrávají jen ve vertikálách velehor. Polárník Peter Valušiak a cenami z filmových festivalů ověnčený režisér Palo Barabáš nás znovu ohromí… Režisér Viliam Poltikovič pokřtí nové DVD Kailás, V kruhu znovuzrození, u jehož zrodu stál cestovatel Rudolf Švaříček a CK Livingstone. Program doplňuje řadu dalších hostů a zajímavých témat - podrobný rozpis najdete na www.gokamera.cz 

V kongresovém centru BVV a na ploše pavilonu F můžete zhlédnout naše výstavy:
• Srí Lanka – Festivaly / Ivo Faruzel
• Expozice slonů, Sloni pro Prahu / ZOO Praha
• Čajové plantáže Srí Lanky / Michal a Zdeněk Thomovi

Těšíme se na Vás! Rudolf Švaříček a kolektiv CK Livingstone


GO Kamera
Kongresové centrum BVV Brno
15. – 18. ledna 2015


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
festival cestování, filmy, přednášky, besedy, fotografie, módní přehlídka
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Novotný
Normálninec
Sursum
Kniha sci-fi povídek zabývajících se řešením závažných životních témat s nadhledem, humorem a plných neotřelých a neočekávaných point... „Probudil jsem se do nezvyklého stavu. Jako vždycky jsem chtěl překontrolovat všechny zámky na dveřích, abych měl jistotu, že někdo nepřišel a v noci mi potají neotrávil jídlo, ale najednou jsem vůbec necítil nutkání něco takového dělat. Náhle mi také přišla divná různá racionální opatření typu pancéřové okenice či počítačem řízený alarm. Zkrátka a dobře, moje ochranná paranoia byla ta tam. Vůbec bych se nad tím nepozastavil a vyšel bych bezstarostně ven, nebýt vzkazu, který jsem sám sobě nechal na dveřích (součástí paranoi byl i strach z toho, že o paranoiu přijdu): „PAMATUJ, ŽE JDOU PO TOBĚ, I KDYŽ NEJSI PARANOIDNÍ“ uvědomil jsem si, že je to pravda, a ihned jsem zavolal na pohotovost do normálnince.“
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+