Menu

menu, kam na oběd Bohunice, jídlo u Bohunic, ústřední hřbitov Brno, oběd u věznice,

Zveřejněno dne 19. 12. 2014
MLSNÁ TUŽKA: Restaurace Jedna báseň
Nekuřácká, moderní, vzdušná… prostor jedna báseň. Jaké verše ale bude psát kuchyně? Pojďme ochutnat jídlo do restaurace v Bohunicích. Jedna báseň má svou sestru a tou je kavárna v centru města. My se ale budeme zabývat restaurací, sídlící nahoře na Jihlavské.

Umístění
Na první pohled nejde o povzbudivé místo, protože nedaleko je hřbitov, krematorium, věznice… ale možná právě proto. Dané lokalitě chyběl kvalitní podnik na úrovni, který můžete využít na rodinné či pracovní setkání i k běžnému obědu. Nedaleké sídliště potřebuje příjemnou restauraci a ostatně ani zmiňovaná zařízení v dohledu nevylučují využití podniku. Pro lepší plánování je třeba upozornit, že podnik je skutečně otevřený, variabilní, ale bez odděleného salónku. Personál je ovšem připraven adaptovat stoly co nejvhodněji ke spokojenosti hostů. Otevírací doba nepřispívá pracovním snídaním.

Orientace na hosta
Jakmile jsem usedl, přistála na mém stole automaticky karafa s vodou a dvě sklenky. Nechci zabředávat do sporu, zda vydělávat v restauracích na vodě, nebo ne. Osobně ale raději utrácím peníze za jídlo, víno a kávu, než za několik minerálek za večer. Číšník s emblémem podniku vyšitým na košili se mi věnoval. Měl v hale plné hostů hodně práce, a přesto nebyl mlčenlivou sfingou. Naopak dokázal jídlo popsat, směrovat mě k výběru a dokonce stihl i zažertovat. Prostě obsluha jedna báseň.
Hostům se podnik snaží vycházet vstříc také velmi pěkným webem a občasnými gastronomickými akcemi s hudebním doprovodem. To je příjemné zpestření.

Denní ráz
Restaurace má stálý lístek, tedy proměnný v delším časovém úseku dle surovin. Kromě toho disponuje denní nabídkou. Jsou v ní vždy tři položky, z nichž jedno jídlo je bezlepkové a jedno vegetariánské. Podobnou podmínku splňuje i nabídka polévek. A vegetariánským jídlem míním rafinované kompletní jídlo, nikoliv smažený sýr. V denním menu je samozřejmě také dezert. Oběd není cenově koncipován jako celek, takže o každé z položek včetně polévky se můžete svobodně rozhodnout. A vybrat třeba polévku a dvojitý dezert. Nebo naopak polévku zavrhnout, držet dietu a zkusit nějaký hlavní chod.

Co jsem si dal?
Navštívil jsem podnik v době husích specialit, a tak jistě pochopíte, že jsem nemohl minout. Husa se rozpadala, zelí bylo fajn, i když burské oříšky v červeném zelí mě trochu zaskočily. Nedařilo se mi popasovat se s lokšemi - byly trochu tvrdé. Hodně mě překvapila husí polévka, která byla dost tučná a slaná, ovšem zajímavě prezentovaná s velkými kusy zeleniny a s masem uprostřed talíře. Ochutnal jsem také „rybu v bláznivé vodě“ (způsob acqua pazza) a uvědomil si, že nedušeným variantám ryb dávám přednost. Zeleninová omáčka byla výborně vyladěná. Polévka z dýně byla rovněž skvělá, podobně chválím čokoládový dortík jako dezert. Shrnuto a podtrženo - vrátil bych se.


Restaurace Jedna báseň
Jihlavská 7a, Brno
Tel.: 539 011 401
bohunice@jedna-basen.cz
www.jedna-basen.cz/restaurace/ 

Otevírací doba
PO–NE 11:00–23:00

Hodnocení
Servis 100 %
Prostředí 100 %
Jídlo 80 %


Navštívili jste již tuto restauraci? Jak jste zde byli spokojeni? Svůj názor můžete vyjádřit v komentářích pod článkem.

Foto: www.jedna-basen.cz

Stanislav Griebe
Článek otištěn v Kult 12/14
 Přidejte k článku první komentář >> 
menu, kam na oběd Bohunice, jídlo u Bohunic, ústřední hřbitov Brno, oběd u věznice,
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Julian Earl
Kráva na stromě
Alpress
Veterina, to je dřina. Ale i nekonečná zábava… Autor podává svědectví o náročné a občas i nevděčné práci venkovského zvěrolékaře, která se leckdy neobejde bez hořkých, či naopak humorných situací, ať už ze strany zvířat, anebo těch, kteří se o ně starají.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+