Divadla

výročí Bolka Polívky, farma v Olšanech, Kurva hoši, exekuce, dluhy, soud, vyrovnání

Zveřejněno dne 12. 9. 2013
Divadlo Bolka Polívky oslaví dvacet let své existence
V pátek 13. září 2013 zahájí Divadlo Bolka Polívky již 21. sezónu symbolicky představením Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, jehož uvedením před 20 lety odstartovala první sezóna v Brně na Jakubském náměstí. Po skončení představení ve 21:45 zahájí Bolek Polívka ve foyer divadla vzpomínkovou výstavu „20 let za Jakubem“. Oslavy budou probíhat celou sezónu 2013/14.

„Český rozhlas má devadesát let, Česká televize má šedesát let, my máme dvacet let. Co všechno máme před sebou? Těšíme se na budoucnost! Chystají se věci, těšte se…“ říká Bolek Polívka.

„Na vzpomínkové výstavě uvidíte slavné rekvizity, kostýmy, dekorace z kultovních her divadla, plakáty Dušana Ždímala, fotografie Karla Poláčka a mnoho dalšího. V nadcházející sezóně připravujeme sérii nových projektů, např. cyklus představení ‚nového cirkusu‘, večery věnované improvizaci, stand-up comedy a klaunérii, v plánu je i nová inscenace a série výstav ve foyer.
16. listopadu se spolu s dalšími brněnskými divadly připojíme k akci Noc divadel, na kterou kromě představení ‚Pro dámu na balkoně‘ připravujeme doprovodný program. V těchto dnech jednáme s několika českými divadly (Dejvické divadlo, Divadlo Na zábradlí a další), která s největší pravděpodobností obohatí svými inscenacemi program našeho divadla v druhé polovině sezóny. V tuto chvíli můžeme například divákům přislíbit inscenaci Koule Klicperova divadla z Hradce Králové v hlavní roli s Pavlou Tomicovou,“ doplňuje nový ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Divadlo Bolka Polívky přináší veřejnosti více než 290 představení v sezóně, spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky a svým fungováním pomáhá dotvářet kulturní směr Brna. Zaštítěné osobností Bolka Polívky - hereckým představitelem stále se vracejících Trosečníků, Šašků (a královen), Pezzů a Čorbů, doktorů Zvonků Burků a mnohých dalších - je zárukou osobitého humoru, který oceňuje 60 000 diváků v rámci jedné divadelní sezóny.

Mezi nezapomenutelná představení s Bolkem Polívkou patří Mínus dva, Pro dámu na balkóně, Garderobiér, Šašek a královna, Don Quijote a ti druzí, Trosečník, Poslední leč a mnoho dalších. Na scéně divadla také hostují spřátelené české a slovenské soubory: Studio DVA, divadelní spolek Kašpar, Divadlo Palace, Žižkovské divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Kalich, Divadlo Maléhry, Divadlo v Řeznické, Divadlo Na Jezerce a další.


Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho
Divadlo Bolka Polívky
13. září 2013
www.divadlobolkapolivky.cz


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
výročí Bolka Polívky, farma v Olšanech, Kurva hoši, exekuce, dluhy, soud, vyrovnání
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lucie Tučková
Sítem slov
Novela Bohemica
Poutavá kniha romanistky Lucie Tučkové je osobitým vhledem do moderní české literatury s přesahy do 19. století a také do francouzské a italské oblasti. Autorka se přibližuje ke spisovatelům, kteří ji hluboce oslovují, a vybírá si podstatná témata, která nebývají v jejich díle na první pohled zřejmá, anebo se s nimi literární kritika doposud mnoho nezabývala. Texty přitom originálně osvětlují ve většině případů tvorbu spisovatelů, které řadíme mezi velikány naší literatury, mezi nimiž jsou i Julius Zeyer, Jakub Deml, Zbyněk Hejda, Pavel Zajíček anebo Bohumil Hrabal, z francouzské literatury např. Henri Pourrat či Marie Noël. Svěží, čtenářsky přístupnou a formulačně přesnou knihu dokresluje řada neznámých či dosud vzácně publikovaných fotografií a několik překladů coby ukázek z díla.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+