Knihy

novinka, začínající autoři, spisovatelem na internetu, projekt ekniha

Zveřejněno dne 25. 6. 2013
Jeden okamžik zaujme především mladé čtenářky
Co je jeden okamžik v lidském životě? Pouhá chvíle, která i tak může být zásadní. Mladá autorka Helena Velenická vydala svou prvotinu o lásce, ztrátě blízkého člověka a samotě. Na své si přijdou především mladé čtenářky.

Skutečný příběh zachycuje důležitost jednoho okamžiku v našem životě. Okamžik, kdy se zamilujete. Okamžik, kdy vám zemře milovaná osoba. Takové chvíle převrátí život vzhůru nohama. Tato kniha nabízí černobílá témata, která jsou vzájemně v kontrastu. Láska a smrt znovu hrají tu nejvýznamnější roli.

Román je plný emocí a poutavý zejména pro dívčí duše. Autorka apeluje na čtenářky, aby zkusily tento příběh procítit, jelikož je založen na představivosti a vnitřních pocitech. I když se jedná o jeden okamžik, nikdo jej neprožije stejně.
Kouzlo této knihy vychází právě z rozlišností, jaké čtenářky při čtení vnímají. Jedná se sice jen o příběh dospívající dívky, ten ale může být prožit a vnímám prostřednictvím knihy vždy jinak.

Helena Velenická je vysokoškolskou studentkou, která jako první vydala e-knihu v rámci projektu občanského sdružení SeeMedia „Napište eKnihu!“. Její příběhy jsou určeny především pro ženy, konkrétněji pro ty dospívající. Čtenářky se mohou těšit na příval emocí a první lásky, to vše okořeněné tragikou života. Příběh je velmi intenzivní, jelikož je jistým fragmentem ze skutečného života.


Jeden okamžik
Helena Velenická
2013


Veronika Sladovníková
 Přidejte k článku první komentář >> 
novinka, začínající autoři, spisovatelem na internetu, projekt ekniha
Časopis:
Novinky:
Adam Hudek (ed.)
Čechoslovakismus
Nakladatelství Lidové noviny
Čechoslovakismus patří mezi nejspornější pojmy českých a slovenských dějin. Byl-li jedněmi vnímán jako snaha o prosazení české nadvlády na Slovensku, pro jiné představoval symbol zápasu o republiku a státně-politickou existenci v meziválečném období. Autoři a autorky knihy zbavují čechoslovakismus jeho emocionálních nánosů a pojímají jej jako důležitý koncept, jehož proměny a kulturně-politické souvislosti sledují od poloviny 19. století až po rozpad Československa v roce 1993. Publikace předních českých a slovenských historiků a historiček je určena nejen pro odborné publikum, ale i širší veřejnosti, zejména novinářům, učitelům či pracovníkům diplomatického sboru.
Partneři:
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+