Knihy

novinka, začínající autoři, spisovatelem na internetu, projekt ekniha

Zveřejněno dne 25. 6. 2013
Jeden okamžik zaujme především mladé čtenářky
Co je jeden okamžik v lidském životě? Pouhá chvíle, která i tak může být zásadní. Mladá autorka Helena Velenická vydala svou prvotinu o lásce, ztrátě blízkého člověka a samotě. Na své si přijdou především mladé čtenářky.

Skutečný příběh zachycuje důležitost jednoho okamžiku v našem životě. Okamžik, kdy se zamilujete. Okamžik, kdy vám zemře milovaná osoba. Takové chvíle převrátí život vzhůru nohama. Tato kniha nabízí černobílá témata, která jsou vzájemně v kontrastu. Láska a smrt znovu hrají tu nejvýznamnější roli.

Román je plný emocí a poutavý zejména pro dívčí duše. Autorka apeluje na čtenářky, aby zkusily tento příběh procítit, jelikož je založen na představivosti a vnitřních pocitech. I když se jedná o jeden okamžik, nikdo jej neprožije stejně.
Kouzlo této knihy vychází právě z rozlišností, jaké čtenářky při čtení vnímají. Jedná se sice jen o příběh dospívající dívky, ten ale může být prožit a vnímám prostřednictvím knihy vždy jinak.

Helena Velenická je vysokoškolskou studentkou, která jako první vydala e-knihu v rámci projektu občanského sdružení SeeMedia „Napište eKnihu!“. Její příběhy jsou určeny především pro ženy, konkrétněji pro ty dospívající. Čtenářky se mohou těšit na příval emocí a první lásky, to vše okořeněné tragikou života. Příběh je velmi intenzivní, jelikož je jistým fragmentem ze skutečného života.


Jeden okamžik
Helena Velenická
2013


Veronika Sladovníková
 Přidejte k článku první komentář >> 
novinka, začínající autoři, spisovatelem na internetu, projekt ekniha
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Daňa Horáková
O Pavlovi
Torst
Vzpomínky české novinářky, prozaičky a kulturní organizátorky (mj. též ministryně kultury města Hamburk) Dani Horákové na léta strávená s jejím manželem, filmovým režisérem, scenáristou a prozaikem Pavlem Juráčkem. Autorčino vzdělání i spisovatelská a životní zkušenost jí umožnily napsat knihu, která je nejen detailním, intimním, místy humorným a v mnohém strhujícím psychologickým portrétem významné osobnosti české kultury, ale i svědectvím o širším okruhu mnoha Juráčkových a jejích přátel a známých z oblasti českého filmu, divadla, disentu a exilu (Václava Havla, Miloše Formana, Věry Chytilové, Jiřího Menzela, Rudolfa Slánského mladšího, Pavla Kohouta, Milana Machovce, Ludvíka Vaculíka, baronky Blanky Battagliové a mnoha dalších). Kniha není zdaleka jen vzpomínková, ale jde také o obecnou reflexi - lidské povahy, mezilidských vztahů, tlaku dějin na člověka a v posledu i lidského osudu a lidské odpovědnosti za vlastní život vůbec. A lásky, která ničí, ale je přesto životodárná.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+