Filmy

festival krátkých filmů, projekce, studentský festival

Zveřejněno dne 8. 5. 2013
XIII. ročník Filmového festivalu Fakulty informatiky
Fakulta informatiky MU bude již 13. patřit všem milovníkům krátkého filmu. Dnes již tradiční kulturní událost se uskuteční ve čtvrtek 16. května, tentokrát s mottem „Letos to bude trhák”. Pro návštěvníky jsou připraveny tři promítací sály v budově fakulty na Botanické ulici, ve kterých zhlédnou snímky z produkce studentů MU. I letošní ročník bude pokračovat v tradici vstupu zdarma.

Dveře promítacích sálů se otevřou večer v sedm hodin. Samotné promítání započne o půl hodinu později. V programu budou zastoupeny filmy napříč žánry kombinující různé technické přístupy. Festival cílí i na zahraničního diváka, a proto je každý snímek opatřen anglickými titulky.

Jako každoročně se udělují dvě festivalové ceny v podobě putovních sošek Filmobola. Snímky budou zápolit o přízeň odborné poroty, ale také diváků, kteří mohou hlasováním podpořit své favority. Vítězové také získají věcné ceny od sponzorů festivalu.

První filmový festival proběhl již v roce 2001. Od té doby si prošel kvalitativním vývojem, jenž se odráží i v jeho narůstající návštěvnosti. Výše zmíněné by jistě nebylo možné bez kvalitní a obětavé organizace festivalu, zajišťované studenty Masarykovy univerzity.

Jako servis divákům a lidem zajímajícím se o dění kolem festivalu funguje oficiální web http://festival.fi.muni.cz/2013/ a facebookové stránky pod názvem Filmové festivaly Fakulty informatiky, kde je možné nalézt odkazy na snímky z minulých ročníků.


XIII. Filmový festival Fakulty informatiky
Brno, Botanická 68a
16. května od 19:30
http://festival.fi.muni.cz/2013/


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
festival krátkých filmů, projekce, studentský festival
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lucie Jandová, Dana Kaplanová
Temné matky a jejich dcery
Jandová Lucie
Dva roky autorky sbíraly příběhy žen, které mají napjatý vztah s mámou. Takových žen je mnoho. V dětství toužily po lásce, pochopení, něze. Marně. Se svým zraněním bojují celý život a stydí se o něm mluvit. Trápí se i v dospělosti, ačkoli jsou často krásné, úspěšné a samy už přivedly na svět další generaci. Místo lásky a přijetí jim matky věnovaly věčnou kritiku, snižování zásluh a konkurenční boj. Představa lásky pro ně zůstala deformovaná, a podle toho vypadají i jejich další vztahy. Pomocí rad psychologů, terapeutů, ale i přes pohádky, mýty a archetypy se autorky pokusily najít řešení, jak z temného žaláře odmítané a nemilované dcery vyjít ven.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+