Filmy

festival krátkých filmů, projekce, studentský festival

Zveřejněno dne 8. 5. 2013
XIII. ročník Filmového festivalu Fakulty informatiky
Fakulta informatiky MU bude již 13. patřit všem milovníkům krátkého filmu. Dnes již tradiční kulturní událost se uskuteční ve čtvrtek 16. května, tentokrát s mottem „Letos to bude trhák”. Pro návštěvníky jsou připraveny tři promítací sály v budově fakulty na Botanické ulici, ve kterých zhlédnou snímky z produkce studentů MU. I letošní ročník bude pokračovat v tradici vstupu zdarma.

Dveře promítacích sálů se otevřou večer v sedm hodin. Samotné promítání započne o půl hodinu později. V programu budou zastoupeny filmy napříč žánry kombinující různé technické přístupy. Festival cílí i na zahraničního diváka, a proto je každý snímek opatřen anglickými titulky.

Jako každoročně se udělují dvě festivalové ceny v podobě putovních sošek Filmobola. Snímky budou zápolit o přízeň odborné poroty, ale také diváků, kteří mohou hlasováním podpořit své favority. Vítězové také získají věcné ceny od sponzorů festivalu.

První filmový festival proběhl již v roce 2001. Od té doby si prošel kvalitativním vývojem, jenž se odráží i v jeho narůstající návštěvnosti. Výše zmíněné by jistě nebylo možné bez kvalitní a obětavé organizace festivalu, zajišťované studenty Masarykovy univerzity.

Jako servis divákům a lidem zajímajícím se o dění kolem festivalu funguje oficiální web http://festival.fi.muni.cz/2013/ a facebookové stránky pod názvem Filmové festivaly Fakulty informatiky, kde je možné nalézt odkazy na snímky z minulých ročníků.


XIII. Filmový festival Fakulty informatiky
Brno, Botanická 68a
16. května od 19:30
http://festival.fi.muni.cz/2013/


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
festival krátkých filmů, projekce, studentský festival
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Martina Boledovičová, Monika Kindlová
Tradinář. Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů
Smart Press
Kniha obsahuje dvanáct kapitol podle měsíců v roce. Každý měsíc má svou poetiku, své svátky a rituály, ale i praktický dopad - jak vše dětem vysvětlit, včas si připravit, na nic nezapomenout? Vytvoříte si své vlastní rodinné rituály a tradiční svátky si společně s rodinou, sousedy a přáteli pěkně užijete. Kniha je vhodná pro maminky, tatínky, pro mateřská centra, školky, školy, babičky a dědečky.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+