Děti

unikáty, les, příroda, děti, škola v přírodě, hry

Zveřejněno dne 31. 7. 2011
Změňme s dětmi náš vztah k přírodě!
Letní den 13. srpna proběhne v Arboretu Křtiny program pro děti a dospělé, který má za hlavní cíl naučit děti milovat přírodu a vidět její krásu kolem sebe. Těšit se můžete na tábornictví, dendrologii, ochranu přírody, včelařství, myslivost a další.

Arboretum se nachází mezi obcemi Jedovnice a Křtiny, dvacet kilometrů severně od Brna. Jeho rozloha je 23 ha, zabírá louky kolem potoka, přilehlé části lesních svahů a součástí je i rybník. Evidováno je zde na 1 000 taxonů dřevin, z toho je přes 200 druhů kříženců a kultivarů vrb, což je jedna z rarit této unikátní sbírky. Pro veřejnost je arboretum otevřeno pouze jeden den v týdnu, vždy v sobotu. Právě sobota 13. srpna bude věnována široké veřejnosti.

Program začne v 10.00 ve třech tematických blocích. Od 16.00 je na programu vystoupení Tria Milonguero (Petr Zámečník – akordeon, Pavla Jahodová – violoncello, Lukáš Krejčí – perkuse). Vstup pro děti 10 Kč, pro dospělé je příspěvek dobrovolný. Parkování zajištěno zdarma.


Letní den v Arboretu Křtiny - les dětem
Arboretum Křtiny
13. srpna 2011

Vanda Bukovská
 Přidejte k článku první komentář >> 
unikáty, les, příroda, děti, škola v přírodě, hry
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Radomír Socha
Houbaříme od jara do zimy
Brázda
Kniha zahrnuje hlavně ty rostoucí druhy hub, které by se měli nováčci v houbaření naučit dobře znát a tak bezpečně rozlišit chutné jedlé houby od jejich jedovatých dvojníků. Druhy hub jsou v knize seřazeny podle doby jejich růstu, takže se houbaři seznámí s následností jejich výskytu od jara do zimy – jakýmsi „houbařským kalendářem“. Začínající houbaři mladší generace si v interaktivní části na konci knihy navíc procvičí i své znalosti získané její četbou.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+