MEDIA HILL

Zdenek Merta, prázdninové číslo

Zveřejněno dne 29. 6. 2011
Prázdninové dvojčíslo magazínu kult. se Zdenkem Mertou
V letním čísle kultu najdete rozhovor se skladatelem a producentem hudebního divadla Zdenkem Mertou. Dozvíte se, jestli jeho velké hudební nadání pramení v rodině, nebo jakou roli hrála muzika v jeho dospívání. Odkryl nám také, které skladby se mu dobře skládají a jestli má nějaké oblíbené skladatele a zpěváky.

Rubrika Mlsná tužka vás zavede do prosluněného Španělska. Že jste nikdy nepřišli jeho kuchyni na chuť? V restauraci Paladeo, která tentokrát neunikla naší pozornosti, vás přesvědčí o opaku. Co si připravili dobrého pro nás? Ochutnali jsme dušenou hovězí oháňku – Rabo de Toro. Byla výborná.

Mezi rozzářené dětské obličeje jsme se vypravili koncem května na Mezinárodní den rodiny. Zazpíval vítěz Superstar roku 2006 Zbyněk Drda, všude byla cukrová vata a spousta zábavy. Akce byla spojená s projektem Rodinné pasy.

V recenzích se dozvíte, jaké je debutové album mladé zpěvačky Debbi Touch the Sun. Její deska představuje směs popu, country a retra. Původně reklamní píseň Touch the Sun se nakonec chytla v rádiích a Debbi přinesla uznání. Co všechno se stalo noci minulé? Film Last Night s krásnou pirátskou Keirou Knightley napoví, co všechno jsme si navzájem, nebo sami sobě, ochotni přiznat. Divadlo Bolka Polívky a Stadion na Kounicově ulici láká diváky na festival ProART. Těšit se můžete na tanec, činohru, zpěv, fotografii, ale i beatbox. Co víc na vás v tomto multižánrovém festivalu čeká? Pořadatelé slibují několik novinek a vylepšení. Ve festivalech budeme ještě pokračovat. Pro milovníky knih začíná festival Měsíc autorského čtení v Divadle Husa na provázku. Akce začne první prázdninový den a můžete se těšit na šedesát dva českých i zahraničních autorů a autorek. V létě budeme opět číst! Prozradíme, že letos festival zavítá i mimo Brno do dalších měst.

Stále probíhá soutěž o vstupenky na říjnový koncert skupiny Gipsy Kings. Dále soutěžíme o permanentku na festival Boskovice 2011 a multižánrový festival Beseda u Bigbítu. Pro filmové fanoušky máme připravených deset volných vstupenek do kina. Více na kult.cz/souteze.

Za celou redakci magazínu kult. Vám přejeme pěkné léto a těšíme se na Vás opět v zářijovém čísle!


Zářijové číslo magazínu kult.
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 5. srpna 2011 
Uzávěrka komerční inzerce: 15. srpna 2011
Datum vydání: 28. srpna 2011


Vanda Bukovská
 Přidejte k článku první komentář >> 
Zdenek Merta, prázdninové číslo
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Leopold Králík
Milovníci sportu aneb Smrt darebáka
Carpe Diem
Kniha Milovníci sportu aneb Smrt darebáka je první ze série detektivních příběhů se společným názvem Milovníci ze školského prostředí, které spojuje postava vyšetřovatele Dana Švédy. Tento hlavní hrdina připomíná s trochou nadsázky kultovní postavu detektiva Phila Marlowa z románů Raymonda Chandlera.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+