Time out

archeologie, muzeum, krápníky, podzemní voda, jezírko,

Zveřejněno dne 27. 4. 2011
Býčí skála se opět otevře
Květen je už pravidelně dobou, kdy se v Josefovském údolí v Moravském krasu konají atraktivní akce pro širokou veřejnost. Návštěvníkům se nabízí velmi zajímavý pohled do minulosti tohoto údolí, a mezi hlavní lákadla bezpochyby patří návštěva jinak uzavřené jeskyně Býčí skály.

Donedávna se sice o pozornost dělily jeskyně Býčí skála a Výpustek, ale poté, co byl Výpustek otevřen veřejnosti trvale, zájem o něj z pochopitelných důvodů v tyto květnové dny výrazně opadl. Býčí skále nějaké trvalé zpřístupnění asi „nehrozí“, s ohledem na její status archeologicko-výzkumného pracoviště.
V minulosti se návštěvníci mohli těšit z rekonstrukce slavného nálezu, nebo z relikvie v podobě „lebky princezny“. I letos chystají jeskyňáři ze skupiny ZO ČSS - Býčí skála pro návštěvníky překvapení v podobě vizualizace halštatského obětiště. Akce se koná se souhlasem Správy CHKO Moravský kras.

A ještě jedna pozvánka. Krom dnů otevřených dveří v jeskyni Býčí skála se 7. 5. odehraje 11. setkání ve střední části Moravského krasu, s Technickým muzeem a bohatým programem pro veřejnost.


Prohlídky v Býčí skále
víkendy od 7. do 22. května 2011, 9-16


Robert Žďárský
Článek otištěn v Kult 05/11
 Přidejte k článku první komentář >> 
archeologie, muzeum, krápníky, podzemní voda, jezírko,
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tereza Vostradovská
Hravocesta
Běžíliška
Myška si ořezala tužku a s cestovním deníkem vyrazila na cestu. A co že si do něj zapisovala? Trasy stěhovavých ptáků, tvary rozvětvených kořínků, čárky za každou padající hvězdu. Ale i smutek z odpadků nebo špinavé vody v potoce. Tak kdo si teď sedne s jejím deníkem do křesla a kdo z něj radši vytrhne jen pár stránek s návodem na sestavení úpravny vody nebo odlévání zvířecích stop, nacpe si je do kapsy a hned tohle všechno poběží vyzkoušet?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2022 Radek Holík
Google+